Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 27 серпня 2023, питання №90952 250₴

Мобілізований , прийняв присягу .

Неправомірне проходження ВЛК , примусово використовуючи психологічний тиск та введення в оману направили до ВЛК , яке в свою чергу некомпетено поставило мені статтю 66 п б , без додаткового обстеження , матеріали обстеження які я робив до того до уваги не були прийняті . Після відвезли в частину дпсу , зараз я знаходжусь в тимчасовому учбовому пункті . Що робити куди писати рапорт, і яка процедура ?

Відповіді юристів (8)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    14.8%

    Доброго дня, Євгене!

    Якщо Ви хочете отримати пункт а) статті 66, єдиним виходом з цієї ситуації, оскільки Вас вже мобілізували, є оскарження висновку ВЛК.

    Для того Вам треба написати рапорт командиру частини, в якій Ви служите щодо оскарження незанного рішення ВЛК.

    Можливість оскарження висновків ВЛК (військово-лікарської коміссії) передбачена Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 № 402 (зареєстрований в Мінюсті 17.11.2008 за № 1109/15800) «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».

    Згідно з п. 2.4.10 р. 2 Положення постанова ВЛК (військово-лікарської комісії) регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК (Центральної військово-лікарської комісії).

    Відповідно до п. 2.3.5 р. 2 Положення постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку.

    Оскарження постанови ВЛК регіонів:

    - постанови ВЛК районного (міського) військового комісаріату переглядаються ВЛК військового комісаріату Автономної Республіки Крим, областей, міста Києва;

    - переглядати або скасовувати постанови підпорядкованих ВЛК мають право ВЛК регіонів (постанову про придатність до військової служби колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення зі Збройних Сил України має право переглядати тільки ЦВЛК);

    - постанови будь-яких ВЛК можуть переглядатися ЦВЛК. Постанову про придатність до військової служби колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення зі Збройних Сил України має право приймати або переглядати тільки ЦВЛК.

    Оскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

    Крім того, працює спеціально створена гаряча лінія Міноборони. До неї можна зателефонувати за номерами:

    0800 500 410, 0800 500 442, 044 454 44 99. Ці контакти можна знайти на сайті Міноборони.

    Також Ви повинні мати на увазі, що навіть пункт б) статті 66 дає Вам істотні переваги перед іншими військовослужбовцями. Визнання Вас обмежано придатним не дозваляє командирам направити Вас на лінію зіткнення, тобто безпосередньо у район бойових дій.

    У відповідності з пунктом г) статті 20.3 Наказу МОУ №402 від 14 серпня 2008 року Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України:

    "г) "Обмежено придатний до військової служби"

    Одночасно з постановою ВЛК в індивідуальному порядку з урахуванням військової спеціальності, займаної посади, віку, роботи, що фактично виконується, пристосованості до неї того, хто пройшов медичний огляд, у постанові у довільній формі вказується, які види служби та роботи протипоказані цій особі. Особи, визнані обмежено придатними до військової служби, - непридатні до служби у високомобільних десантних військах, плавскладі, морській піхоті, спецспорудах. Військовослужбовці, визнані обмежено придатними до військової служби, придатні до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах.".

    Виходячи з логіки зазначеного пункту Положення та фізичних особливостей кожного окремого військовослужбовця в більшості випадків особам цієї категорії категорично заборонена важка фізична праця, я також надмірні емоційно-психологічні навантаження!

    В таких випадках Ви у статусі військовослужбовця можете:

    по-перше, вимагати роз'яснення незаконного наказу командира;

    по-друге, оскаржувати такий наказ до вищого командування або ж прямо до суду!

    З оскарженням постанови ВЛК можу допомогти Вам практично.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    12%

    Вітаю, Євгеній!

    Неправомірне проходження ВЛК , примусово використовуючи психологічний тиск та введення в оману направили до ВЛК , яке в свою чергу некомпетено поставило мені статтю 66 п б , без додаткового обстеження , матеріали обстеження які я робив до того до уваги не були прийняті . Після відвезли в частину дпсу , зараз я знаходжусь в тимчасовому учбовому пункті . Що робити куди писати рапорт, і яка процедура ?

    НАРАЗІ ВАМ ПОТРІБНО ВИНАЙНЯТИ АДВОКАТА, ЯКИЙ ПОДАСТЬ АДВОКАТСЬКИЙ ЗАПИТ ДО ВІЙСЬКОВО-ЛІКАРСЬКОЇ КОМІСІЇ ТА ВИТРЕБУЄ ВСІ ДОКУМЕНТИ.

    ПОТІМ ТЕРМІНОВО ПОТРІБНО ПОДАВАТИ СКАРГУ НА РІШЕННЯ ВЛК ДО ЦЕНТРАЛЬНОЇ ВІЙСЬКОВО-ЛІКАРСЬКОЇ КОМІСІЇ.

    ПРЯМО ЗАРАЗ ПОДАВАЙТЕ РАПОРТ ПРО НАПРАВЛЕННЯ НА ПОВТОРНУ ВЛК З МЕТОЮ ВИЗНАЧЕННЯ СТУПЕНЯ ПРИДАТНОСТІ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ.

    ТАКИЙ АЛГОРИТМ ДІЙ СТАНОМ НА ЗАРАЗ.

    Всього доброго. Успіхів! За наявності додаткових питань з радістю готовий допомогти. З повагою!

    Гончаренко Константин
    14.8%
    Гончаренко Константин 8 місяців тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    У Вашому випадку тільки через оскарження висновку ВЛК.

    АБО за сіиейними обставинами припинити контракт по догляду за родисем похилого віку від 70 років з порушеннями руху чи когнітивними порушеннями.

    До підстав для оскарження висновків ВКЛ належать:

    Неврахування існуючого захворювання, травми чи поранення.

    Неврахування взаємозв’язку двох або більше захворювань, травм або поранень.

    Обрання нижчого ступеню порушення функцій організму внаслідок захворювання, травми або поранення, ніж є насправді.

    Порушення процедури проведення медичного огляду, наприклад, встановлення факту відсутності/меншої важкості перебігу захворювання лікарем неналежної спеціалізації.

    Відсутність вказівки на придатність до конкретних видів військової служби та можливість або неможливість здійснення тих чи інших військових обов’язків військовослужбовцем у випадку визнання його обмежено придатним.

    При оскарженні висновку ВЛК в адміністративному порядку, необхідно звернутися до ВЛК, яка стоїть вище в ієрархії військово-лікарських комісій, ніж та ВЛК, яка надала висновок про придатність до військової служби. До таких вищестоячих ВЛК відносяться ВЛК регіону та Центральна ВЛК, яка займає найвищу позицію в цій адміністративній ієрархії.

    У зверненні до вищестоячої ВЛК необхідно вказати на незгоду з висновком ВЛК нижчого рівня та на підстави для його оскарження, висловити прохання про проведення повторного медичного огляду тією ВЛК, до якої направляється це звернення. До звернення необхідно докласти всі документи, надані ВЛК, висновок якої оскаржується. За можливості, варто також додати результати попередніх медичних досліджень та інші документи, які підтверджують серйозність захворювання, травми або поранення, на підставі яких вимагається проведення повторного медичного огляду (наприклад, виписка з лікарні, історія хвороби, медична картка).

    Розгляд таких звернень відбувається відповідно вимогам Закону України «Про звернення громадян». При цьому, оскарження висновку ВЛК не зупиняє його дію – тобто, до отримання висновку вищестоячої ВЛК про непридатність до військової служби, військовослужбовець має продовжувати її несення.

    Висновки регіональних ВЛК, в яких можна оскаржувати висновки нижчестоячих ВЛК, можна в свою чергу оскаржувати в Центральній ВЛК. Висновки Центральної ВЛК можна оскаржити лише в адміністративному суді.

    При цьому, звернення до суду є самостійним способом захисту, тому до суду можна звертатися одразу, не оскаржуючи висновок ВЛК в адміністративному порядку. Таким чином, військовослужбовці можуть визначати спосіб захисту своїх прав на власний розсуд, обираючи між оскарженням висновку ВЛК до вищестоячої ВЛК або його оскарженням в адміністративному суді на кожному етапі.

    Для оскарження висновку ВЛК в судовому порядку, необхідно звернутися з відповідним позовом до адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної ВЛК або за місцезнаходженням заявника. При зверненні до суду, варто також подати заяву про забезпечення позову, у якій просити суд зобов'язати призупинити дію оскаржуваного висновку ВЛК до ухвалення рішення по суті спору.

    Строк для звернення до суду для оскарження висновків ВЛК становить шість місяців з дня отримання висновку ВЛК, якщо такий висновок не оскаржувався в адміністративному порядку, та три місяці, якщо такий висновок оскаржувався до вищестоячої ВЛК, з дня отримання висновку такої вищестоячої ВЛК за результатами розгляду відповідного звернення.

    Оскарження висновку ВЛК в адміністративному порядку є швидшим та дешевшим, однак оскарження в судовому порядку, ймовірно, дає вищі шанси запобігти зловживанням з боку ВЛК та залишається єдиним інструментом, який залишається після отримання висновку Центральної ВЛК про придатність до військової служби.

    Нормативні акти:

    Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України, затверджене наказом Міноборони № 402 від 14.08.2008р.

    Закон України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 р. № 393/96-ВР.

    Кодекс адміністративного судочинства України, ст. 122.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Корнійчук Євген Іванович
    14.8%

    Доброго дня, вам треба писати заяву у ЦВЛК і оскаржити рішення ВЛК.

    Але для цього бажано мати історію хвороби, та інші медичні документи.

    Та взагалі для обгрунтованої відповіді Треба аналізувати ваш діагноз та документи які вы маєте на руках.

    Можу вам допомогти. Звертайтесь

    Адвокат Евгений Александрович
    14.8%
    Адвокат Евгений Александрович 8 місяців тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Доброго дня, Євгеній!

    ДІЇ ПРАЦІВНИКІВ ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ), Є НЕЗАКОННИМИ.

    НА НЕЗАКОННІ ДІЇ ПРАЦІВНИКІВ ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ), ВИ МАЄТЕ ПРАВО:

    1) ПОДАВАТИ СКАРГИ ДО:

    - ОБЛАСНОГО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ);

    - МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ.

    2) ТЕЛЕФОНУВАТИ НА ГАРЯЧУ ЛІНІЮ:

    - МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ:

    0 800 50 04 42

    Гарячі лінії | Міністерство оборони України (mil.gov.ua)

    - УРЯДОВУ ГАРЯЧУ ЛІНІЮ:

    Урядова «гаряча лінія» 1545 працює цілодобово

    Дзвінки на урядову «гарячу лінію» 1545 з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.

    3) ТАКОЖ ШЛЯХОМ: "подачи административного иска в Окружной административный суд, в порядке Кодекса административного судопроизводства Украины":

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2747-15

    "ЗВЕРТАЙТЕСЯ" У РАЗІ НАЯВНОСТІ ЗАПИТАНЬ.

    Всього доброго!

    Адвокат Евгений Александрович
    14%
    Адвокат Евгений Александрович 8 місяців тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Євгеній!

    МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

    НАКАЗ

    14.08.2008 № 402

    Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800

    Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України:

    Про затвердження Положення про в... | від 14.08.2008 № 402 (rada.gov.ua)

    «22. Оформлення постанов ВЛК

    «22.1. Дані про тих, хто пройшов медичний огляд (прізвище, ім'я та по батькові, рік народження, військове звання, військова частина, місяць та рік призову на військову службу тощо), діагноз та постанова ВЛК про ступінь придатності до військової служби та про причинний зв'язок записуються в Книгу протоколів засідань ВЛК (ЛЛК). …

    22.3. Постанови ВЛК, які не підлягають затвердженню (контролю) штатною ВЛК, оформляються в день медичного огляду і видаються на руки особі, що пройшла медичний огляд, або в установленому порядку направляються у військову частину. Свідоцтво про хворобу (довідка ВЛК) з постановою, які підлягають затвердженню (контролю) штатною ВЛК, направляються на затвердження (контроль) не пізніше 5-денного терміну після медичного огляду. Свідоцтво про хворобу, довідка ВЛК із затвердженою постановою не пізніше ніж через два дні після їх затвердження та одержання із штатної ВЛК висилаються командиру військової частини, у якій проходить службу військовослужбовець, що пройшов медичний огляд, або начальнику, який направив його на медичний огляд, або видаються на руки представникам військових частин за наявності у них підтверджуючих документів.»

    В случае несогласия с решением медкомиссии, такое решение возможно обжаловать в Центральную ВВК Министерства обороны Украины, С ПРИСОЕДИНЕНИЕМ КОПИЙ МЕДИЦИНСКИХ ДОКУМЕНТОВ, КОТОРЫЕ ПОДТВЕРЖДАЮТ ДИАГНОЗ:

    МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

    НАКАЗ

    14.08.2008 № 402

    Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800

    Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України:

    Про затвердження Положення про в... | від 14.08.2008 № 402 (rada.gov.ua)

    "2.2. Штатні ВЛК є військово-медичними установами. Вони мають гербову печатку, кутовий штамп та утримуються за окремим штатом. До штатних ВЛК належать:

    Центральна військово-лікарська комісія (далі - ЦВЛК);

    ВЛК регіону;

    ВЛК евакуаційного пункту;

    ВЛК пересувної госпітальної бази.

    Штатні ВЛК комплектуються лікарями із клінічною підготовкою за однією з лікарських спеціальностей (терапія, хірургія, неврологія, психіатрія, оториноларингологія, офтальмологія, організація охорони здоров'я тощо), з досвідом роботи у військових частинах та лікувальних закладах.

    Залучати особовий склад штатних ВЛК для вирішення питань та завдань, не пов'язаних із військово-лікарською експертизою, забороняється.

    2.3. Центральна військово-лікарська комісія

    2.3.1. ЦВЛК є органом військового управління, який здійснює керівництво ВЛК регіонів у Збройних Силах України та є керівним органом із військово-лікарської експертизи в Збройних Силах України.

    2.3.2. Начальник ЦВЛК безпосередньо підпорядковується директору Військово-медичного департаменту (далі - ВМД) Міністерства оборони України. Усі штатні ВЛК Збройних Сил України безпосередньо підпорядковуються начальнику ЦВЛК.

    2.3.3. На ЦВЛК покладається організація військово-лікарської експертизи у Збройних Силах України, а також:

    розроблення та участь у розробленні проектів нормативно-правових актів, посібників, методичних рекомендацій з питань військово-лікарської експертизи;

    розроблення спільно з головними медичними спеціалістами Міністерства оборони України та МОЗ України медичних показань для військово-професійного призначення призовників до видів Збройних Сил України, родів військ та за військовими спеціальностями;

    розроблення спільно з головними медичними спеціалістами Міністерства оборони України науково обґрунтованих вимог до стану здоров'я військовослужбовців з метою максимального збереження їх на військовій службі, запобігання необґрунтованого їх звільнення із Збройних Сил України за станом здоров'я;

    перевірка якості лікувально-профілактичної роботи у цілях військово-лікарської експертизи серед військовослужбовців у військових частинах і лікувальних закладах Міністерства оборони України;

    контроль за лікувально-оздоровчою роботою серед допризовників, організація медичного огляду призовників, кандидатів на навчання у ВВНЗ, військовослужбовців, громадян, які приймаються на військову службу за контрактом, військовозобов'язаних та резервістів (кандидатів у резервісти);

    розгляд заяв, пропозицій, скарг та прийом відвідувачів з питань військово-лікарської експертизи;

    аналіз та узагальнення результатів і досвіду роботи підпорядкованих ВЛК;

    проведення спільно з головними (провідними) медичними спеціалістами та іншими лікарями-спеціалістами аналізу й оцінки результатів медичного огляду військовослужбовців та інших контингентів, розробка пропозицій для покращення військово-лікарської експертизи;

    організація та керівництво науковою роботою з питань військово-лікарської експертизи у підпорядкованих ВЛК;

    підготовка та вдосконалення кадрів для ВЛК;

    прийняття та перегляд постанов ВЛК про ступінь придатності колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення із Збройних Сил України;

    проведення спільно з МОЗ України аналізу та узагальнення результатів лікувально-оздоровчої роботи серед допризовників і призовників, медичного огляду призовників та розроблення пропозицій щодо покращення цієї роботи.

    2.3.4. ЦВЛК має право:

    оглядати військовослужбовців та інших осіб, зазначених у пункті 1.2 розділу I цього Положення;

    перевіряти роботу підпорядкованих ВЛК з питань військово-лікарської експертизи;

    перевіряти організацію медичного огляду військовослужбовців та інших осіб у військових, цивільних лікувальних закладах, військових частинах;

    перевіряти організацію та стан лікувально-діагностичної роботи у військових, цивільних лікувальних закладах, медичних підрозділах військових частин та ВВНЗ у цілях військово-лікарської експертизи;

    витребовувати документи в частині, що характеризують обставини отримання захворювання, поранення, травми, каліцтва, необхідні для прийняття постанови про їх причинний зв'язок, а саме:

    виписки (витяги) з матеріалів адміністративного розслідування, матеріалів дізнання або судового розгляду, а також витяги з наказів, актів;

    особові та пенсійні справи, медичні документи (у разі витребовування оригіналів зазначених документів вони повертаються за належністю після складання протоколу);

    архівні довідки, характеристики та інші документи, необхідні для прийняття постанови (у разі надання копій зазначених вище документів копії підшиваються до складеного протоколу та передаються до архіву зі строком зберігання 50 років);

    залучати головних медичних фахівців Міністерства оборони України, лікарів-спеціалістів Національного військово-медичного клінічного центру та інших військових лікувальних закладів, спеціалістів інших спеціальностей, начальників медичної служби та представників командування (керівництва) військових частин, де проходить службу військовослужбовець, що оглядається, для вирішення питань військово-лікарської, лікарсько-льотної експертизи;

    перевіряти у військових комісаріатах і закладах охорони здоров'я України організацію, стан та результати лікувально-оздоровчої роботи серед допризовників та призовників, медичного огляду призовників, кандидатів на навчання у ВВНЗ, осіб, які приймаються на військову службу за контрактом, військовозобов'язаних, резервістів;

    направляти у військові лікувальні заклади на контрольне обстеження та медичний огляд військовослужбовців, членів їх сімей (крім членів сімей військовослужбовців строкової військової служби), військовозобов'язаних, резервістів, працівників;

    запитувати від військових, цивільних лікувальних закладів, військових частин, військових комісаріатів і ВВНЗ додаткові дані для аналізу, узагальнення та оцінки результатів військово-лікарської експертизи;

    надавати до Генерального штабу Збройних Сил України, командуванням видів, Сил підтримки Збройних Сил України, керівникам органів місцевої адміністрації результати лікувально-оздоровчої роботи, проведеної серед допризовників та призовників, медичного огляду військовослужбовців, членів їх сімей, кандидатів на навчання у ВВНЗ, громадян, які приймаються на військову службу за контрактом, військовозобов'язаних, резервістів та іншого контингенту;

    розглядати, переглядати, скасовувати, затверджувати, не затверджувати, контролювати згідно з цим Положенням постанови будь-якої ВЛК (лікарсько-льотної комісії (далі - ЛЛК)) Збройних Сил України;

    надавати роз'яснення щодо формулювання постанов ВЛК (ЛЛК)".

    В случае несогласия с решением медкомиссии, такое решение возможно обжаловать путём подачи административного иска в Окружной административный суд, С ПРИСОЕДИНЕНИЕМ КОПИЙ МЕДИЦИНСКИХ ДОКУМЕНТОВ, КОТОРЫЕ ПОДТВЕРЖДАЮТ ДИАГНОЗ, в порядке Кодекса административного судопроизводства Украины:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2747-15

    "ЗВЕРТАЙТЕСЯ" У РАЗІ НАЯВНОСТІ ЗАПИТАНЬ.

    Всего доброго!

    Крикун Сергій  Павлович
    14.8%
    Крикун Сергій Павлович 8 місяців тому

    Юрист, м. Дніпро, 30 років досвіду

    "ПОЛОЖЕННЯ про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08#n910):

    " II. Медичний огляд...

    3. Медичний огляд військовозобов'язаних у мирний час та під час мобілізації, на особливий період...

    3.4. Перед оглядом військовозобов'язаних їм проводиться рентгенологічне (флюорографічне) обстеження органів грудної клітки, загальний аналіз крові, визначаються група крові та резус-належність (особам, у яких немає відповідної відмітки у військовому квитку), ЕКГ, дослідження сечі. Особам, яким більше 40 років, обов'язково проводиться вимір внутрішньоочного тиску, дослідження крові на цукор.

    3.5. До початку огляду військовий комісаріат на всіх військовозобов'язаних отримує дані із психоневрологічних, протитуберкульозних, шкірно-венеричних диспансерів, наркологічних закладів (на тих, що перебувають на обліку у вказаних диспансерах, закладах, - витяг з історії хвороби), на осіб, що визнані інвалідами, - дані з органів соціального забезпечення, також медичну картку амбулаторного хворого (облікова форма МОЗ України № 025) з поліклінік та медико-санітарних частин за місцем проживання, роботи або навчання.

    Зазначені документи з відомостями із вищевказаних диспансерів (закладів), а на офіцерів і прапорщиків (мічманів) запасу також особові справи військовий комісаріат до початку огляду подає для вивчення у ВЛК...".

    ---

    Доброго дня, пане Євгенію! Ігнорування, залишення без уваги поданих Вами медичних документів є прямим порушенням ВЛК і має самостійну підставу для оскарження рішення (висновку) ВЛК. вважаю за належне подати рапорт на ім'я командира в/ч про порушення проведення ВЛК, про направлення Вас до госпіталю для проведення госпітальної ВЛК, про направлення копії рапорту до спеціалізованої прокуратури у військовій сфері та Служби правопорядку у ЗСУ. Рапорт "по команді" подати під відмітку його отримання безпосереднім командиром на Вашому примірнику рапорту.

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Щодо Вашого питання:

    Скаржіться на неправомірні дії працівників ТЦК та СП

    Оскаржуйте висновок ВЛК за наявністю підстав про визнання вас не придатним.

    Для оскарження рішення ВЛК мають бути чіткі підстави, наприклад, непомічена хвороба, помилка ВЛК.

    До таких підстав належать:

    • наявність чи відсутність захворювання, що були встановлені лікарем не тієї спеціалізації;обраний не той ступінь порушення функцій організму внаслідок хвороби (відповідно до Розкладу хвороб, станів та фізичних вад);
    • ВЛК не індивідуалізувало (не відрізнило) таку придатність відповідно до можливості або неможливості здійснення військових обов’язків.

    Якщо процедура оскарження постанови ВЛК планується до ЦВЛК, то до заяви про перегляд такої постанови потрібно додати всі документи, видані ВЛК. У заяві потрібно чітко обґрунтовувати підстави, на які посилається заявник, та вказати причини перегляду рішення (попередні висновки комісії, документи, на підставі яких особу визнано непридатною до військової служби).

    Знайдіть підстави для звілльнення відповідно до ст 26 ЗУ Про військовий обов'язок і військову службу https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text

    Успіхів


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України