Начните консультацию с юристом онлайн
Відстрочку від призову на військову службу мають студенти денної форми навчання. Однак 4.09 зареєстрували законопроект, що якщо людина вступає в ВНЗ після 30 років, то на неї відстрочка не діє, якщо це не докторант. Як трактує закон, якщо людина не вступає заново, а поновлюється на навчанні, яке розпочала в 20 років, але вимушена була облишити. Чи вважатимуть це що ти розпочав навчання в 20 років,
чи це трактується як вступ в 30 років? Освіта перша, крім школи ніякої освіти більше не має. Тобто ця запропонована зміна до статті 23, порушуює право людини після 30 на здобуття фахової чи вищої першої освіти, це можливо?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (5)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Якщо навчання почалося в 2013 році і було перервано з об'єктивних причин, то при поновленні на навчанні в 2023 році, на моє глибоке переконання, треба вважати, що людина продовжує навачання, яке почалося до 30 років. І якщо згаданий Вами законопроект отримує статус Закону, останній Вас стосуватися не повинен.
Більш того, згідно статті 58 Конституції України цей гіпотетичний закон в даному випадку не буде Вас стосуватися ще й з тої причини, що в згаданій статті зазначено наріжне правило українського законодавства, а саме - закон зворотньої сили немає. Особливо тоді, коли він порушує Ваше становище.
Виникне потреба у персональній консультації, я завжди готовий до того!
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня!
Якщо у наказі буде вказано про поновлення на навчанні це є продовженням освіти , яку ви перервали раніше.
Проект 9672 стосуватиметься лише чоловіків призовного віку. які після 30 здобувають 2 і наступні освіти і вступили після 24.02.22
на даний час це лише проект, змін не зареєстровано та не приймалося голосуванням депутатів у залі , мови про них йти не може.
До того ж згідно ст. 58 Конституції України - Закони України не мають зворотної дії у часі, тож для діючих студентів змін не має бути.
На думку ініціатора пана Веніславського - це буде стосуватись студентів від 30 і далі , які вступили після 24.02.22, якщо це друга вища освіта. (наприклад уже є будівельна, а тепер вступили на економіста)
ст. 23 ЗУ «Про мобілізацію та моб. Підготовку» (надалі - Закон про військову службу), відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного ступеня освіти.
відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються:
Вам необхідно до 1 жовтня подати заяву про продовження відстрочки з додаванням довідки з закладу освіти про проходження навчання встановленої форми № 20
після аспірантури можете пройти далі по спеціальності на здобуття доктора наук по цій спеціальності це одна спеціальність буде просто вищого рівня.
З повагою, Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, ще ні яких змін не внесено. Тому про це розмовляти рано. Але враховуючи даний текст ви маєте рацію, все вірно розумієте.
Зу про військовий стан, передбачає обмеження конституційних прав громадян, у тому числі і право на освіту.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Юлія!
Відстрочку від призову на військову службу мають студенти денної форми навчання. Однак 4.09 зареєстрували законопроект, що якщо людина вступає в ВНЗ після 30 років, то на неї відстрочка не діє, якщо це не докторант. Як трактує закон, якщо людина не вступає заново, а поновлюється на навчанні, яке розпочала в 20 років, але вимушена була облишити. Чи вважатимуть це що ти розпочав навчання в 20 років,
А ЧИ МОЖЛИВО ПОНОВИТИ НАВЧАННЯ, ЯКЕ БУЛО ПРИПИНЕНО В 20 РОКІВ? МАЮ СУМНІВИ ЩОДО ЦЬОГО. ЯКЩО ВДАСТЬСЯ ПОНОВИТИ, ТО НЕ ЗОВСІМ ЗРОЗУМІЛО, ЯКИМ ЧИНОМ ВУЗ ПОЯСНИТЬ ТАКУ ЧИМАЛЕНЬКУ ПАУЗУ.
ВСЕ Ж ТАКИ ПРИПУСКАЮ, ЩО У ДАНОМУ ВИПАДКУ МОВА МОЖЕ ЙТИ ПРО ПОВТОРНИЙ ВСТУП.
чи це трактується як вступ в 30 років?
ЯКЩО ВДАСТЬСЯ ПОНОВИТИСЬ, ЦІЛКОМ ПІДХОДИТЬ ДЛЯ ВІДСТРОЧКИ. ЯКЩО НІ - ЦЕ ВСТУП В 30 РОКІВ, ЩО З ЧАСОМ НЕ НАДАСТЬ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ.
Освіта перша, крім школи ніякої освіти більше не має. Тобто ця запропонована зміна до статті 23, порушуює право людини після 30 на здобуття фахової чи вищої першої освіти, це можливо?
ТАК, ПОРУШУЄ. АЛЕ ЗРОБИТИ ЩОСЬ ЗАРАЗ НАДЗВИЧАЙНО СКЛАДНО. ЯК КАЖЕ КОМАНДУВАННЯ КРАЇНИ - "КОНСТИТУЦІЯ НА ПАУЗІ", НА ЖАЛЬ.
ТОМУ УТОЧНІТЬ У ВУЗІ МОМЕНТ ЩОДО МОЖЛИВОГО ПОНОВЛЕННІ.
І НАОСТАНОК: ВСЕ ОДНО ВАРТО ЗАЧЕКАТИ ОСТАТОЧНУ РЕДАКЦІЮ. СЬОГОДНІ ВЖЕ З'ЯВЛЯЄТЬСЯ ТЕ, ЩО МОЖЛИВО ВОНА БУДЕ ВИДОЗМІНЕНА.
Всього доброго. Успіхів! З повагою!
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Доброго вечора, Юлія!
ЗМІНИ ПОКИ ЩО НЕ ВІДБУЛИСЯ.
- ЯКЩО ВІН ВЖЕ ОТРИМАВ ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, ТО ВОНА У НЬОГО ЗАЛИШАЄТЬСЯ:
КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 141):
Конституція України | від 28.06.1996 № 254к/96-ВР (rada.gov.ua)
"Стаття 58. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
{Офіційне тлумачення частини першої статті 58 див. в Рішенні Конституційного Суду № 1-рп/99 від 09.02.99}
Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.
{Офіційне тлумачення статті 58 див. в Рішеннях Конституційного Суду № 1-зп від 13.05.97, № 6-рп/2000 від 19.04.2000}".
У разі наявності питань, використовуйте функціонал біля фото.
Всього доброго!