Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго вечора….чоловік пройшов ВЛК і йому вручили повістку через місяць явитися на проходження психологічного тесту що це означає чи потрібно було підписувати?що чекає його далі?до того числа що має бути тест має принести довідку про вступ до ВНЗ
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Юрист, г. Полтава
Доброго вечора, Мар’яно!
У даному випадку Вашого чоловіка направили на проходження професійно-психологічного відбору у Збройних Силах України. Тому, раджу Вам ознайомитися із положеннями Інструкції з організації професійно-психологічного відбору у Збройних Силах України та Державній спеціальній службі транспорту (посилання https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1088-22#Text).
Особливу увагу зверніть на тест: Багаторівневий особистісний опитувальник «Адаптивність» (А. Маклаков) БОО-200. Його якраз дають військовозобов’язаним за призовом під час мобілізації.
Надаю Вам посилання на цей тест: http://medbib.in.ua/mnogourovnevyiy-lichnostnyiy-oprosnik37584.html. Раджу опрацювати питання заздалегідь, оскільки від того, як Ваш чоловік відповість на питання залежатиме висновок про його можливість та готовність проходити військову службу.
Із практики можу зазначити, що якщо людина пройшла ВЛК і пройшла тест, їй одразу, скоріше за все, вручать повістку на відправку, так звана, «бойова повістка».
Тому, у Вас два варіанти: або оскарження висновку ВЛК (якщо він Вас не влаштує), але краще, до поки Ваш чоловік не пройшов професійно-психологічний відбір детальніше опрацювати наявність підстав для оформлення відстрочки і подати необхідні документи. Ви зазначили, що Ваш чоловік вступив до ВНЗ.
Відповідно до ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також: здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти. Раджу Вам звернути увагу на це положення законодавства.
Успіхів Вам у захисті своїх прав! Сподіваюся мої поради будуть для Вас корисними.
Щиро Вам дякую!)тобто якщо чоловік принесе довідку що він поступив то тоді вже не потрібно проходити ніяких тестів?і ще одне якщо в ТЦК скажуть все одно проходити цей тест хоча і є довідка,то тоді відмовлятися від проходження тесту
Юрист, г. Полтава
По-перше, Ви проаналізуйте уважно: чи потрапляє Ваш чоловік під дію того положення щодо відстрочки, я Вам його вже надсиала, щоб бути впевними на 100%, що таке право є. Тому що, там же не всі студенти мають право на відстрочку. Якщо підпадає, не гайте часу пишіть заяву до ТЦК про надання відстрочки (обов'язково письмово) + додавайте документи, які підтверджують статус студента. Якщо із ТЦК є проблеми (наприклад, Ви знаєте, що можуть не приймати документи, то краще надіслати поштою заздалегідь (рекомендований лист із описом тих документів, які всередині листа і обов'язково із повідомленням про вручення) і вже тоді йдіть у ТЦК подавати документи особисто.
По-друге, люди, які мають право на відстрочку не зобов'язані проходити ВЛК (комісія для визначення стану здоров'я) і тести також, оскільки, ці заходи застосовуються, щоб визначити придатність людини до військової служби. А якщо у людини відстрочка, то проходити військову службу вона може лише за добровільною згодою, отож, і всі інші заходи також за добровільною згодою, маю на увазі ВЛК, тести. ОДНАК, ЦЕ ДІЄ ЯКЩО У ЛЮДИНИ ВЖЕ ВІДСТРОЧКА ОФОРМЛЕНА, А НЕ ПРОСТО Є ПРАВО НА НЕЇ!
По-третє, з приводу Вашого питання: «ще одне якщо в ТЦК скажуть все одно проходити цей тест хоча і є довідка,то тоді відмовлятися від проходження тесту». Тут два варіанти дій залежно від ситуації!
1 ВАРІАНТ Ваш чоловік подав документи, але ще немає рішення ТЦК про надання такої відстрочки. У такому випадку краще не відмовлятися прямо від проходження тесту, а подати ще одну письмову заяву до ТЦК, де вказати, повторно положення закону на підставі якого Ваш чоловік має право на відстрочку та вказати, що відповідні документи подані до ТЦК + додати заздалегідь підготовлені копії документів, які Ви вже подавали на відстрочку, чек про відправку рекомендованого листа та опис такого листа. І вказати, що у зв’язку із тим, що наразі не прийнято рішення ТЦК за фактом цього звернення, направлення особи на проходження тесту не є доцільним та обгрунтовним, оскільки не вирішено остаточно питання щодо факту наявності/відсутності у особи права на відстрочку, що безумовно у подальшому впливає і на визначення правового статусу особи (тобто сукупність його прав та обов’язків, якими він володіє під час мобілізації).
2 ВАРІАНТ Відстрочка вже надана особі, тоді посилаєтеся на те, що: "людина, яка має право на відстрочку і ним скористалася, тобто оформила необхідні документи, не зобов'язана проходити ВЛК (комісія для визначення стану здоров'я) і тести також, оскільки, ці заходи застосовуються, щоб визначити придатність людини до військової служби. А якщо у людини відстрочка, то проходити військову службу вона може лише за добровільною згодою, отож, і всі інші заходи також за добровільною згодою, маю на увазі ВЛК, тести. Однак, такої добровільної згоди людина не надає.
Краще все ж таки, подати документи на відстрочку максимально швидко, щоб до того часу, як здавати тест, вже прийняли рішення у ТЦК за фактом Вашого звернення. Бажаю Вам успіхів!
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Здравствуйте!
ПОВЕСТКУ ВПОЛНЕ МОГУТ ВРУЧИТЬ УЧИТЫВАЯ ОБСТАНОВКУ И ВОЕННОЕ ПОЛОЖЕНИЕ В УКРАИНЕ.
НО БЕСПОКОИТЬСЯ НЕ СТОИТ, ТАК КАК ЕСТЬ ЗАКОННЫЕ ОСНОВАНИЯ ДЛЯ НЕЯВКИ В ТЦКСП (ВОЕНКОМАТ).
ОТКАЗЫВАТЬСЯ ОТ ПОЛУЧЕНИЯ ПОВЕСТКИ НЕТ СМЫСЛА, ТАК КАК БУДЕТ СОСТАВЛЕН АКТ ОБ ОТКАЗЕ И ВСЕОДНО ВАМ БУДЕТ СООБЩЕНО О ДАТЕ, ВРЕМЕНИ И МЕСТЕ ЯВКИ В ТЦКСП (ВОЕНКОМАТ).
Так, самым распространенным законным основанием для неявки в ТЦКСП (военкомат), является болезнь (любое заболевание), что есть уважительной причиной для неявки в ТЦКСП (военкомат).
Вы можете вызвать скорую помощь и получить справку о вызове скорой помощи с последующим направлением на лечение в больницу, которую потом направите в ТЦКСП (военкомат) с заявлением по почте через Укрпочту и на электронную почту.
Также, Вы можете обратиться в любую больницу и получить справку о том, что заболел и проводится лечение в отношении Вас, которую потом направите в ТЦКСП (военкомат) с заявлением по почте через Укрпочту и на электронную почту.
Кроме того, Вы можете лечь на стационар или дневной стационар любой больницы и получить справку о том, что заболели и проводится лечение в отношении Вас, которую потом направите в ТЦКСП (военкомат) с заявлением по почте через Укрпочту и на электронную почту.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про військовий обов'язок і військову службу
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text
"Стаття 15. Призовний вік. Призов громадян України на строкову військову службу...
"11. Поважними причинами неприбуття призовників до призовних дільниць у строк, установлений територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, які підтверджені відповідними документами, визнаються:
перешкода стихійного характеру, хвороба призовника або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк;
смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини".
Эта же норма, распространяется и на военнообязанных запаса, резервистов.
ЕСЛИ ВЫ НЕ ЯВИТЕСЬ ПО ПОВЕСТКЕ ДЛЯ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ:
Кодекс України про адміністративні правопорушення:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text
Стаття 210-1. Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію
Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію -
тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
- ШТРАФ ОТ 3400 грн. ДО 5100 грн..
ЗАОЧНО ШТРАФА БЫТЬ НЕ МОЖЕТ, ДЛЯ ТОГО ЧТОБЫ ЕГО ПРИВЛЕЧЬ К АДМИНИСТРАТИВНОЙ ОТВЕТСТВЕННОСТИ НУЖНО ТОЛЬКО ЛИЧНОЕ ПРИСУТСТВИЕ, ЧТОБЫ СОСТАВИТЬ ПРОТОКОЛ И ВРУЧИТЬ ЕГО, ВЫНЕСТИ ПОСТАНОВЛЕНИЕ И ВРУЧИТЬ ЕГО!
БЕЗ ОФОРМЛЕНИЯ ДОКУМЕНТОВ НЕ БУДЕТ ШТРАФА.
В ЛЮБОМ СЛУЧАЕ, УГОЛОВНАЯ ОТВЕТСТВЕННОСТЬ ЗА ЭТО НЕ ПРЕДУСМОТРЕНА.
Всего доброго!