Начните консультацию с юристом онлайн
Могут ли вручить повестку с таким военный билетом 2011 года, и можно ли выехать с ним с Украины?
Приложены 2 фото.
п. 15 стр. 7) ... визнаний непридатним до військової служби з зняттям з військового обліку за гр. 1 ст. 75а, 76в, 42б за наказом 2008р №402
VI. стр. 22) Відмітки про військовий облік.
Рукописный текст: "Знятий з військового обліку з виключенням згідно наказу 'МОУ' (текст в кавычках не разобрать) № 342 від 09.06.06 р."
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас, Роман!
У Вас на руках належний військово-обліковий документ, відповідно до якого Ви визнані непридатним до служби зі зняттям з військового обліку, тобто Ви не є військовозобов"язаним від дати виключення з обліку, а тому маєте законне право перетину державного кордону України.
Але є одне але. Наразі шахраї у Верховній Раді змінили норму закону. І тепер особа, що визнається непридатною - має мати у військовому квитку формулювання - ВИКЛЮЧЕНИЙ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ.
Тому можуть бути проблеми на кордоні.
А при зверненні до ТЦК та СП шахраї з проблемами по виконанню "плану до двору" по мобілізації - можуть розводити Вас на проходження ВЛК!
Такі дії є незаконними. Законодавством має бути прогнозованим, зрозумілим... відповідати загальноєвропейським принципам правової визначеності в державі...
В ідеалі Вам мають змінити формулювання у військовому квитку, адже навіть чинний військовий квиток форми 2017 року містить шахрайське вдруковане формулювання - "знятий з обліку", а не "виключений", як передбачено Законом України "Про військовий обов"язок і військову службу" та Наказ Міністерства оборони України № 402 Про Військово-лікарську експертизу у ЗСУ.
Нажаль можуть не випустити і відмовитись виправляти. Є перспектива зобов"язати по суду.. Але що нашим "царям і богам-воєнкомам" якісь там суди...
Одне можу однозначно сказати, притягнути до жодної відповідальності за ігнорування повісток - Вас 100 % не можуть, навіть до штрафу. Все інше, нажаль, в умовах "правозастосовчого барделю військово-політичної доцільності" та повного правового нігелізму серед державних чинів - усунути буде як правило вкрай складно.
І ще одне пам"ятайте. Копії з Військового квитка не підлягають нотаріальному засвідченню, а тому у разі вилучення у Вас цього документа - доказати те, що він у Вас був і Ви були визнані непридатним - буде вкрай важко. Тож жодній особі під будь-яким приводом не віддавайте цей документ. У ТЦК такий документ підлягає вилученню виключно під розписку, але і цього робити не радив би, адже у розписці не буде вказано військовий квиток з яким відношенням до служби Вами було віддано їм.
Гарного Вам дня!
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
Так Ви можете отримати повістку.
Людина, що має на руках «білий квиток» зразку 2006-2015 років може підпадати під мобілізацію.
Текст наказу Міністра оборони України від 09.06.2006 року №342 (наказ МОУ 342) "Про затвердження змін у Настанові з військового обліку прапорщиків, мічманів, сержантів, старшин, солдатів та матросів запасу Збройних Сил України та інших військових формувань" нині не можливо знайти в інтернеті – з тієї причини, що він відсутній у відкритому доступі.
9 червня 2006 року Наказом Міністра оборони України №342 були внесені зміни до настанови з військового обліку в Збройних Силах України, затвердженої Наказом Міністерства оборони України №35 від 22.01.2002 року, щодо зняття з військового обліку громадян, які визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби в мирний час.
Однак 15 січня 2015 року Наказом Міноборони №24 "Про внесення змін до Настанови з військового обліку прапорщиків, мічманів, сержантів, старшин, солдатів і матросів запасу в Збройних Силах України та інших військових формувань" до тієї ж настанови від 2002 року були внесені нові зміни – щодо відміни положення про зняття з військового обліку громадян, які визнані ВЛК непридатними до військової служби в мирний час та обмежено придатними у воєнний час.
Тим самим фактично Наказ МОУ 342 втратив чинність, а внесені на його підставі записи до військових квитків – актуальність. Наразі рішення про зняття військовозобов’язаних з обліку відбувається на підставі Наказу МОУ 402 від 14 серпня 2008 року.
Тобто тепер для отримання у військовому квитку запису "непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку", необхідно, щоб при проходженні медичної комісії ВЛК встановила статтю з Розкладу хвороб, наведеному в Наказі №402 від 14.08.2008 року, з індексом "а".
За період 2006 року по 2015 рік на підставі наказу МОУ 342 велику кількість людей було знято з військового обліку. Відповідні записи були зроблені у військових квитках. Однак реально ці люди є військово зобов’язані, просто обмежено придатні. Тобто, виходить, що людина має на руках військовий квиток, де написано чорним по білому: "знятий з військового обліку". Але фактично ця категорія чоловіків є військовозобов’язаними.
Отже, "знятий з військового обліку згідно з наказом МОУ 342": така позначка у військовому квитку не означає автоматично, що людина не підлягає призову і може вільно перетинати кордон України у воєнний час. Адже за станом здоров’я громадянин може бути непридатним до військової служби у мирний час, але підпадати під мобілізацію в період війни.
ВИ НЕ МАЄТЕ ПРАВА НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ.
ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...
Виїзд чоловіка, якщо він виключений з військового обліку:
За змістом п. 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (якщо особа у встановленому порядку оформила інвалідність)
Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 16 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (щодо особи, знята з військового обліку на підставі рішення ВЛК про непридатність до військової служби із виключенням з військового обліку)
Чоловіки, які мають документи з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) з відміткою/записом «знятий з військового обліку» – дана відмітка/запис не підтверджує ані інвалідність, ані непридатність до військової служби у воєнний час за станом здоров’я, а тому рекомендуємо звернутися до ТЦК та СП;
Обмежено придатні у військовий час – не можуть перетинати кордон.
Остаточне рішення буде прийматися в пункті пропуску представниками Державної прикордонної служби України за результатами вивчення всіх документів та з’ясування усіх обставин та фактів
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Романе!
"Виїзд чоловіка, якщо він виключений з військового обліку:
Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 16 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (щодо особи, знята з військового обліку на підставі рішення ВЛК про непридатність до військової служби із виключенням з військового обліку)
Чоловіки, які мають документи з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) з відміткою/записом «знятий з військового обліку» – дана відмітка/запис не підтверджує ані інвалідність, ані непридатність до військової служби у воєнний час за станом здоров’я, а тому рекомендуємо звернутися до ТЦК та СП;"
У 2011 році комісією ВЛК Вас було визнано непридатним до військової служби зі зняттям з військового обліку за пунктом а) статті 75 Розкладу хвороб Наказу МОУ №402, який передбачає непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку.
Отже відмітка у військовому квитку не є зовсім коректною саме через це на пункті перетину кордону в Вас можуть виникнути проблеми. Правильна відмітка у воєнніку повинна бути такою: "непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку".
Отже, якщо Ви хочете мати безумовне право на виїзд за кордон, Вам треба звернутись до ТЦК, де Вам ставили згадану відмітку і відкорегувати її, зробивши новий запис. В іншому випадку гарантувати Вам безперешкодний перетин кордону буде складно.
Хотілось би також на додаток до цієї відмітки бачити Вашу довідку з рішенням ВЛК про непридатність до служби, бо правильне формулювання в ній також має значення, оскільки разом із воєним квитком Ви повинні пред'явити її прикордонникам. Останні питають про неї у 100 випадках із 100!
Крім того є певна проблема з тим, що згідно штампу про зняття з обліку у військовому квитку Ви чомусь зняті (виключені) за старим Наказом МОУ №342, а безпосередньо у відмітці згадується чинний Наказ МОУ №402.
З повагою, адвокат Айвазян.