Задайте вопрос юристу

836 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 07 октября 2023, вопрос №94370

паво не приймати участь в бойових діях

Вітаю. Чи маю я якесь право на відстрочку, або бути закріплений в телове забезпечення, чи ТРО по містю проживання, якщо я морально, і психічно неготовий, і панікую під час небезпеки життя і здоровя? Якщо готовий навіть на громадські роботи, кримінальний умовний термін, але подалі від боєвих дій.

Ответы юристов (4)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Олег!

    У Вас мають бути медичні заключення із встановленим в результаті стаціонарного обстеження психічним діагнозом. Тоді Ви зможете претендувати, як мінімум, на обмежено придатного із всіма витікаючими наслідками.

    Всього доброго. Успіхів! З повагою!

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Олеже!

    На жаль, якщо Ви визнані придатним до проходження військової служби не вийде бути подалі від бойових дій. Так як Ви сильно панікуєте під час небезпеки, Вам потрібно отримати направлення на проходження повтрорної ВЛК. В такому разі Вам проведуть обстеження та, можливо, визнають обмежено придатним.

    В такому разі у відповідності з пунктом г) статті 20.3 Наказу МОУ №402 від 14 серпня 2008 року Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України:

    "г) "Обмежено придатний до військової служби"

    Одночасно з постановою ВЛК в індивідуальному порядку з урахуванням військової спеціальності, займаної посади, віку, роботи, що фактично виконується, пристосованості до неї того, хто пройшов медичний огляд, у постанові у довільній формі вказується, які види служби та роботи протипоказані цій особі. Особи, визнані обмежено придатними до військової служби, - непридатні до служби у високомобільних десантних військах, плавскладі, морській піхоті, спецспорудах. Військовослужбовці, визнані обмежено придатними до військової служби, придатні до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах.".

    Виходячи з логіки зазначеного пункту Положення та фізичних особливостей кожного окремого військовослужбовця в більшості випадків особам цієї категорії категорично заборонена важка фізична праця, я також надмірні емоційно-психологічні навантаження!

    В таких випадках Ви у статусі військовослужбовця можете:

    по-перше, вимагати роз'яснення незаконного наказу командира;

    по-друге, оскаржувати такий наказ до вищого командування або ж прямо до суду!

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Олег Клиент 7 месяцев назад

      В мої ОТГ, зацікавленні робити придатним, навіть коли маєш претензії до здоровя. Тут погрожують кримінальною статтею за ухилянство, і відмовляють в повному обстеженні

      • Айвазян Юрий Климентьевич

        Будь який необ'єктивний висновок ВЛК можна легко оскаржити, маючи на руках відповідні медичні документи, які свідчать про протилежне.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України