Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня. Я працюю медсестрою 8 років, куди мене влаштували батьки, бо я сама б не влаштувалась. Маю псих розлади, які офіційно ніколи не були встановлені, мама агресивно налаштована проти психіатрів і залякувала мене, щоб я мовчала про свої проблеми, бо нікуди не влаштуюсь, а я дуже хотіла стати медиком, бо нічого більше не цікавило. Діагнози по мкх-10 : f84.5 (синдром Аспергера - розлад аутистичного спектну) і f60.3 (емоційно нестабільний розлад особистості або пограничний або межовий). Плюс тривожно-депресивна симптоматика, лікуюсь декілька років в приватного психіатра. Проходила тест ADOS для дорослих, який підтвердив наявність РАС у мене. Але офіційно ніхто поставити не хоче чомусь. Так як я медик, то вже почали давати колегам жінкам повістки (чи як це назвати) для проходження комісії. Для мене це великий стрес міняти місце роботи і я точно непридатна для фронту, бо навіть зі своїм "мирним" життям не можу справитися, часто зриви з самоушкодженнями від сенсорно-емоційного перевантаження, агресія до інших людей, якщо доколупуються і поводять себе дуже нагло.
Питання таке: якщо я звернусь в пнд і мені встановлять ці діагнози, чи зможу я далі продовжувати працювати медсестрою? Чи знімуть мене з військового обліку? Я не працюю з ліками, травматичними маніпуляціями, а проводжу обстеження, в яких добре розбираюсь і мені це подобається. Лише деколи коли бувають конфлікти з тупими людьми, коли мене перевантажують, дають подвійні вказівки, відправляють на інше місце працювати, я взриваюсь і наношу ушкодження собі та предметам, бо не виношу цього всього, бо хочу стабільності, передбачуваності. Але це періодами буває, декілька разів за рік отакі серйозні зриви на роботі. Частіше дотерплюю додому і там вже...
Прохання, не дзвонити! Тільки переписка. Я боюсь чужих людей і дзвінків.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня. Постановка на військовий облік не означає, що ВАС покличуть на фронт. Заступник Міністра оборони України Ганна Маляр стверджує, що мобілізація жінок в Україні не проводилася і не планується, в ній немає необхідності. Жінки, які зараз служать у ЗСУ, є добровольцями. Медиків не можуть мобілізувати без згоди.
ТОМУ ВАМ НЕ ВАРТО ХВИЛЮВАТИСЯ, РЕКОМЕНДУЮ,далі продовжувати замовчувати свої діагнози,для уникнення звільнення з роботи.
Також, якщо ви станете на облік це не позбавить вас права на перетин кордону.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Юлія!
Трудовий договір з працівником, який за результатами проходження періодичних медичних оглядів, був визнаний таким, що стан його здоров’я перешкоджає подальшому виконанню даної роботи, може бути розірваний з ініціативи власника або уповноваженого ним органу на підставі пункту 2 частини першої статті 40 КЗпП, якщо працівника неможливо перевести на іншу роботу на цьому ж підприємстві, установі, яку працівник може виконувати, або працівник відмовився від такого переводу.
Пунктом 2 частини першої статті 40 КЗпП України визначено, що трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадках виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров’я, які перешкоджають продовженню даної роботи.
Невідповідність працівника посаді, яку він займає, або виконуваній роботі може виявлятися у стані здоров’я, що перешкоджає продовженню роботи. Про невідповідність працівника може свідчити висновок медико-соціальної експертної комісії, якщо працівника визнано особою з інвалідністю і йому рекомендована робота інша, ніж він виконує. Підставою для звільнення за пунктом 2 частини першої статті 40 КЗпП України є також медичний висновок про невідповідність виконуваній роботі за станом здоров'я працівника, зобов'язаного відповідно до законодавства проходити медичні огляди.
Відповідно до частини першої статті 49-2 КЗпП України про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці.
Невідповідність займаній посаді або виконуваній роботі за станом здоров'я може бути підставою для звільнення лише за наявності повної або частково постійної втрати працездатності, тому тривала тимчасова непрацездатність або часта відсутність працівника на роботі в зв'язку з тимчасовою непрацездатністю не є підставою для звільнення працівника на підставі пункту 2 частини першої статті 40 КЗпП України.
До такого правового висновку прийшов Верховний Суд України у постанові від 20 грудня 2018 року у справі № 521/17982/16-ц.
Працездатність – це здатність до праці, що залежить від стану здоров’я, фізичного, духовного розвитку (розумових та емоційних можливостей), а також професійних знань, уміння і досвіду працівника, що дає йому змогу виконувати роботу визначеного обсягу, характеру та якості. Тобто здатність людини до праці оцінюється не лише за можливістю виконання роботи та функціональним станом організму, а й за додатковими критеріями (стан здоров’я, професійні знання, вміння, досвід).
Працездатність класифікується на: загальну, професійну, спеціальну, обмежену, повну, часткову. Загальна працездатність — це здатність до виконання будь-якої роботи у звичайних умовах праці. Професійна працездатність — це здатність працівника до роботи певним фахом і на певній посаді. Спеціальна працездатність – це здатність працювати в певних несприятливих умовах (виробничих чи кліматичних). Обмежена працездатність – це здатність до роботи з певними обмеженнями (наприклад, для інвалідів третьої грипи). Часткова працездатність — це здатність до професійної або некваліфікованої праці, що збереглася у осіб, які зазнали каліцтва. Тож на основі даної класифікації розрізняють такі види працездатності як: повна загальна, часткова загальна, повна професійна та часткова професійна.
Отже обмеження працездатності працівника знаходиться в компетенції медико-соціальної експертної коміссії.
Так само за рішенням МСЕК, у разі призначення інвалідності, особа може бути частково чи повністью обмежена у праві займати ті чи інші посади.
Тож, сам по собі факт звернення до ПНД не несе Вам жодних ризиків до тих пір, поки профільний лікар у ПНД не поставить Вас на облік і не направить на проходження МСЕК.
Справа в тім, що будь які психічні захворювання, включно з тими, про які Ви згадуєте у своєму питанні дуже складні в диагностуванні. Тому для визначення ступеня придатності до військової служби за тими діагнозами, які Ви маєте, ВЛК, скорше за все, прийме рішення провести Ваше обстеження в умовах стаціонару, і очевидно це буде саме ПНД.
Хочу також підкреслити, що будь які рішення ВЛК в подальшому ніяким чином не вплинуть на Вашу дієздатність в плані виконання своїх професійних обов'язків.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня!
Вам не треба офіційно ставати на облік до лікаря вказаного профілю, адже його висновки скоріше за все призведуть до звільнення з роботи.
рекомендую і надалі приховувати ситуацію, що склалася зі станом здоров я , аби продовжувати працювати медичним працівником.
Закон України "Про психіатричну допомогу"
Стаття 3. Презумпція психічного здоров’я
Кожна особа вважається такою, яка не має психічного розладу, доки наявність такого розладу не буде встановлено на підставах та в порядку, передбачених цим Законом та іншими законами України.
Стаття 11. Психіатричний огляд
Психіатричний огляд особи може бути проведено без її усвідомленої згоди або без згоди її законного представника у випадках, коли одержані відомості дають достатні підстави для обгрунтованого припущення про наявність у особи тяжкого психічного розладу, внаслідок чого вона:
вчиняє чи виявляє реальні наміри вчинити дії, що являють собою безпосередню небезпеку для неї чи оточуючих, або
неспроможна самостійно задовольняти свої основні життєві потреби на рівні, який забезпечує її життєдіяльність, або
завдасть значної шкоди своєму здоров’ю у зв’язку з погіршенням психічного стану у разі ненадання їй психіатричної допомоги.
Рішення про проведення психіатричного огляду особи без її усвідомленої згоди або без згоди її законного представника приймається лікарем-психіатром за заявою, яка містить відомості, що дають достатні підстави для такого огляду. Із заявою можуть звернутися родичі особи, яка підлягає психіатричному огляду, лікар, який має будь-яку медичну спеціальність, інші особи.
Заява про психіатричний огляд особи без її усвідомленої згоди або без згоди її законного представника повинна бути подана у письмовій формі та містити відомості, що обгрунтовують необхідність психіатричного огляду і вказують на відмову особи чи її законного представника від звернення до лікаря-психіатра. Лікар-психіатр має право робити запит щодо надання йому додаткових медичних та інших відомостей, необхідних для прийняття відповідного рішення.
У невідкладних випадках, коли за одержаними відомостями, що дають достатні підстави для обгрунтованого припущення про наявність у особи тяжкого психічного розладу, внаслідок чого вона: вчиняє чи виявляє реальні наміри вчинити дії, що являють собою безпосередню небезпеку для неї чи оточуючих, або неспроможна самостійно задовольняти свої основні життєві потреби на рівні, який забезпечує її життєдіяльність, заява про психіатричний огляд особи може бути усною. У цих випадках рішення про проведення психіатричного огляду особи без її усвідомленої згоди або без згоди її законного представника приймається лікарем-психіатром самостійно і психіатричний огляд проводиться ним негайно.
Розірвання трудового договору у зв’язку з невідповідністю працівника займаній посаді
Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе при виявленні невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров’я, які перешкоджають продовженню даної роботи (пункт 2 частини першої статті 40 Кодексу).
Слід зазначити, що виконання окремих видів робіт вимагає наявність документа про освіту та присвоєння кваліфікації, про проходження перевірки знань, про допуск до роботи.
Звільнення працівника за такою підставою, як невідповідність працівника займаній посаді можливе за ініціативою власника або уповноваженого ним органу у випадку дискваліфікації, відсутності документа про освіту, досвіду трудової діяльності.
Невідповідність працівника посаді, яку він займає, або виконуваній роботі може виявлятися також у стані здоров’я, що перешкоджає продовженню роботи. Наявність протипоказань обов’язково фіксується у медичному висновку, згідно з яким працівника визнано інвалідом і йому рекомендована робота інша, ніж раніше ним виконувана.
У такому випадку власник або уповноважений ним орган може перевести працівника на іншу менш кваліфіковану або більш легку роботу (за його згодою), з урахуванням медичного висновку або звільнити такого працівника у разі неможливості переведення його на легшу роботу.
З повагою, Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Юлія!
Питання таке: якщо я звернусь в пнд і мені встановлять ці діагнози, чи зможу я далі продовжувати працювати медсестрою? Чи знімуть мене з військового обліку? Я не працюю з ліками, травматичними маніпуляціями, а проводжу обстеження, в яких добре розбираюсь і мені це подобається. Лише деколи коли бувають конфлікти з тупими людьми, коли мене перевантажують, дають подвійні вказівки, відправляють на інше місце працювати, я взриваюсь і наношу ушкодження собі та предметам, бо не виношу цього всього, бо хочу стабільності, передбачуваності. Але це періодами буває, декілька разів за рік отакі серйозні зриви на роботі. Частіше дотерплюю додому і там вже...
Наразі Ви вже перебуваєте на військовому обліку?
Все ж таки, на жаль, але жінок мобілізовують і не завжди добровільно. Тому дійсно даний момент потрібно враховувати. Перший крок до мобілізації - отримання повістки.
Уточнюючі питання: Ви проходите на роботі щорічні медичні огляди? Ви маєте військовий квиток? Раніше проходили ВЛК?