Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 24 октября 2023, вопрос №95439

передача прав на квартиру

Можно ли передать квартиру на право владеть ею , если есть долг по жкх ? ( мать является владельцем у нее долг по жкх я не проживал больше 10 лет она хочет передать право владеть квартирой на меня можно ли ?)
Если прописаный человек не проживал в квартире на него долг по жкх распростроняется ?

Ответы юристов (3)

    Богун Сергій Павлович

    Борг обліковуються за особовим рахунком платника комунальних послуг.

    В контексті законодавства зареєстрована в житлі особа також несе обов'язок щодо сплати комунальних послуг.

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Олександре!

    Якщо мати зробить дарчу на свою квартиру, то комунальні борги автоматично також перейдуть на Вас.

    З повагою, адвокат Айвазян!

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Новий власник майна не зобов'язаний повертати борги попереднього власника, якщо суд установить, що він не брав на себе обов'язку з їх сплати.

    Проте, Цивільно-правовий договір (в тому числі й договір дарування) не може використовуватися учасниками цивільних відносин для уникнення сплати боргу або виконання судового рішення.

    Борг не доведеться сплачувати, якщо у судовому Ви доведете, що не проживали за адресою реєстрації, не знали про борги та не зобов'язувались їх сплатити.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України