Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день. Есть отец 76 лет .Имеет справку ЛКК 080-2 об уходе.Не инвалид.Я единственный сын 53 года ВЛК прошёл в ТЦК раньше,ограниченно
годен. Сейчас получил Акт факту здійснення догляду в местном органе самоуправления.Есть мать 74 года пенсионер.Имею ли я шанс на отсрочку по мобилизации?Какие нужно здать документы в ТЦК?Когда их идти здавать?Сейчас или ждать повестки?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (7)
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Володимире!
Добрый день. Есть отец 76 лет .Имеет справку ЛКК 080-2 об уходе.Не инвалид.Я единственный сын 53 года ВЛК прошёл в ТЦК раньше,ограниченно годен. Сейчас получил Акт факту здійснення догляду в местном органе самоуправления.Есть мать 74 года пенсионер.Имею ли я шанс на отсрочку по мобилизации?
Однозначно, маєте не шанс, а повноцінне право на отримання відстрочки від мобілізації за абзацом 10 частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Особливість даного абзацу є те, що він не вимагає відсутності інших осіб або доведення цього факту. Тому навіть якщо у Вас були б брати або сестри, сам факт заянятості постійним доглядом надає Вам право на відстрочку від мобілізації.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
...
зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду.
Какие нужно здать документы в ТЦК?
До ТЦК потрібно подати такий перелік документів, який є стандартним у кожній ситуації: заява про оформлення відстрочки (саме про "оформлення", а не надання), документи, що підтверджують родинні стосунки (свідоцтво про народження, паспорти), документи про потребу в догляді (ЛКК 080-2) та Акт встановлення факту здійснення догляду.
Когда их идти здавать?Сейчас или ждать повестки?
Йти до військкомату (нова назва – територіальний центр комплектування та соціальної підтримки) треба лише за умови отримання повістки.
Інколи чоловіки, користуючись правом на отримання відстрочки, йдуть самостійно до ТЦК, аби просто отримати відстрочку та не отримувати повістки. Але наперед скажу, що це не вірний алгоритм дій, оскільки ТЦК в дуже-дуже рідких випадках видають довідки про надання відстрочки, а натомість можливо отримати купу проблем.
Та і навіть з такою довідкою можливо отримати повістку, оскільки зачасту люди, які їх роздають, мають просто виконати план. Чи Ви інвалід, чи маєте право на відстрочку – їх не хвилює.
ТОМУ ОДНОЗНАЧНО ЙТИ ДО ТЦК та СП ПОТРІБНО ЛИШЕ ЗА УМОВИ ОТРИМАННЯ ПОВІСТКИ.
Заява про оформлення відстрочки подається в оригіналі, інші документи - нотаріальні копії. В принципі нотаріуси роблять нотаріальні копії з цих документів, хоча не всі, відверто кажучи.
Базовим документом є заява про оформлення відстрочки, до якої додаються інші документи.
Заяву про надання відстрочки треба підготувати в 2 примірниках, одну з яких передати особі в ТЦК, а на іншому примірнику (який залишиться у Вас) отримати відмітку про отримання заяви працівником ТЦК.
Алгоритм дій та можливі сценарії вже в приміщенні ТЦК – окреме питання.
Успіхів. Всього доброго! З повагою.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Володимире!
У Вас є право на відстрочку за наявності тих документів, що Вами зазначені у питанні.
Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:
Зокрема в абзаці десятому частини першої згаданої статті зазначено:
«Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;
{Абзац десятий частини першої статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}".
Що стосується порядку отримання відстрочки, то для цього Вам треба підготувати відповідну заяву на ім'я воєнкому та додати до неї Ваше свідоцтво про народження, довідку ЛКК форми 080-2 та акт встановлення факту здійснення постійного догляду (це можуть також бути нотаріально завірені копії згаданих документів). У разі персональної явки до військомату Ви подаєте заяву про відстрочку у двох екземплярах. На другому в канцелярії ТЦК повинні поставити відмітку про отримання.
При тому, якщо Ви проходили ВЛК давно - більше ніж рік назад, ТЦК має право направити Вас на проходження повторного ВЛК, але це буде кроком з боку військомату цілком формальним, який аж ніяк не зможе потягнути за собою Вашу мобілізацію. Пам'ятайте, Ви маєте відстрочку по закону незалежно від згоди ТЦК!
В той самий час спеціально йти до ТЦК для отримання відстрочки необов'язково. Рекомендую це зробити у разі виклику повісткою або за потреби.
Ви також можете направити заяву про відстрочку разом з підтверджувальними документами на адресу ТЦК за допомогою Укрпошти замовним листом із описом вкладення.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеЗДРАВСТВУЙТЕ, ВЛАДИМИР! У Вас однозначно есть право на отсрочку от мобилизации согласно абзацу 10 части первой статьи 23 Закона Украины "О мобилизационной подготовке и мобилизации"
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;
{Абзац десятий частини першої статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}
Кроме того, согласно абзацу первому пункта 3.2 главы 3 раздела II Положения о Военно-врачебной экспертизе в Вооруженных силах Украины, утвержденного приказом Министерства обороны Украины от 14.08.2008 № 402 Вы не подлежите повторному медицинскому осмотру ВЛК если с момента осмотра не прошло еще 5 лет.
Цитирую:
НО. Учитывая недобор в некоторых ТЦК по мобилизованным, должностные лица ухищряются "вешать лапшу" военнообязанным, которые к ним явились и "готовы общаться" (как с телефонными мошенниками) - что у них нет права на отсрочку, что им необходимо только заключение МСЭК... что справки ЛКК недостаточно, что нужны документы с ЗАГСа, подтверждающие, что у Ваших родителей нет других детей (хотя это бред и ЗАГС такие справки не выдаёт). В общем ухищрений множество... и аппетиты по документам у ТЦК растут с каждым месяцем провальной мобилизации.
Административные суды Украины, увы, своей приспособленческой практикой в решениях тоже не стимулируют "военкоматы" соблюдать закон и действовать как положено, а не как хочется, возомнив из себя "божеств во плоти".
В связи с чем, без крайней надобности и вызова по повестке - я бы не рекомендовал являться в ТЦК (военкомат), т.к. тут принцип как с бывшими ГАИшниками и нынешними новыми патрульными полисмэнами... если у них "план ко двору", то им плевать на Ваши права, законы и справедливость... любой ценой будут "гребти".
Но у Вас есть право на отсрочку, гарантированное законом, несмотря на трактования ТЦК этого самого закона в свою пользу. А в связи с тем, что закон и подзаконные акты не прописывают порядок действий военнообязанных в случае наличия права на отсрочку, а так само документ, которым такая отсрочка признаётся со стороны ТЦК - Вы не обязаны уведомлять их о наличии отсрочки.
Суммируя изложенное, учитывая Ваш возраст (в приличные времена дававший уже право на исключение с воинского учёта по достижению граничного возраста пребывания в запасе), статус ограниченно пригодного к воинской службе в военное время, а также семейные обстоятельства, считаю что у Вас крайне малы шансы быть мобилизованным. Но лучше предостеречься и лишний раз на глаза военкомату не попадаться.
В любом случае даже в случае неявки по повестке - Вам ничего не грозит, т.к. в суде вы однозначно докажете, что освобождены от мобилизации, а повестка судя по судебной практике Верховного Суда Украины - это вообще не документ, а так - приглашение ))) Правда почему по этим "приглашениям" штрафуют, Верховный Суд Украины пока не разъяснил )))
Берегите себя и близких! Успехов Вам!
С уважением, юрист Ярослав Турчин
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня!
Достатньо оформити постійний догляд , або (оформити акт встановлення постійного догляду у виконавчому комітеті міської ради) за мамою на підставі довідки ЛКК будь-якої лікарні, що мама потребує постійного догляду, далі у органі соц захисту подасте ддокументи та отримаєте рішення про призначення родича доглядачем з відповідною виплатою, далі подасте - рішення органу соц захисту, довідку про інвалідність мами МСЕК - 157/о , свій паспорт, свідоцтво про народження для підтвердження родинних зв язків з мамою та заяву на відстрочку до тцк сп(воєнкомат)
Очыкуйте вручення повістки.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років (такі жінки та чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває дитина з інвалідністю, яка має будь-які види порушень функцій організму III-IV ступеня їх вираження та обмеження життєдіяльності будь-якої категорії II-III ступеня їх вираження відповідно до критеріїв встановлення інвалідності дітям, затверджених Кабінетом Міністрів України, або дитина з інвалідністю, яка має функціональні порушення в організмі та обмеження життєдіяльності, що відповідають критеріям для встановлення I чи II групи інвалідності для повнолітньої особи згідно з порядком, затвердженим Кабінетом Міністрів України (такі особи
можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи, до досягнення нею 23 років;
усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);
зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
працівники органів військового управління (органів управління), військових частин (підрозділів), підприємств, установ та організацій Міністерства оборони України, Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, податкової міліції, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Державної виконавчої служби України, Управління державної охорони України;
інші військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законами випадках.
Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;
жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції з числа:
військовослужбовців або працівників утворених відповідно до законів України військових формувань, що захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення;
працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції та загинули або пропали безвісти під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення;
осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, за умови що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;
осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, і виконували завдання антитерористичної операції у взаємодії з утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами.
Особи, зазначені в абзацах четвертому - восьмому частини другої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою.
Не підлягають призову на військову службу під час часткової мобілізації протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані з числа громадян, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені зі служби у запас (крім військовослужбовців, зарахованих на службу у військовому оперативному резерві першої черги). Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою".
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, пане Володимире!
Звичайно, Ви маєте абсолютне право на відстрочку!
Документи краще подавати після вручення повістки під особистий підпис.
Ваша підстава для відстрочки – абзац 10 частини 1 статті 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» згідно якого, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду.
Дана підстава для відстрочки не передбачає вимоги бути єдиним працездатним членом сім'ї, який має обов'язок утримувати батьків.
Документи, які необхідно надати ТЦК:
Заяву про оформлення відстрочки потрібно зареєструвати - для цього її необхідно подавати в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.
Якщо з самого початку заяву не реєструють - тоді відправляйте документи поштою цінним листом з описом вкладеного.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Бажаб успіхів!
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Доброго вечора, Володимир!
ТАК ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
Про мобілізаційну підготовк... | від 21.10.1993 № 3543-XII (rada.gov.ua)
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:…
зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;…».
ВАМ ТРЕБА ЗВЕРНУТИСЯ ДО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ), РАЗОМ З ТАКИМИ ДОКУМЕНТАМИ:
- ПАСПОРТОМ ГР.УКРАЇНИ, ІДЕНТИФІКАЦІЙНИМ КОДОМ (ОРИГІНАЛИ І КОПІЇ), ВІЙСЬКОВИМ КВИТКОМ (ТИЧАСОВИМ ПОСВІДЧЕННЯМ), КОПІЯМИ: СВІДОЦТВА ПРО ВАШЕ НАРОДЖЕННЯ, ДОВІДКОЮ (ВИСНОВКОМ) ЛКК ЩОДО ПОТРЕБІ БАТЬКА У ДОГЛЯДІ, ПЕНСІЙНОГО ПОСВІДЧЕННЯ, АКТОМ ДОГЛЯДУ ЗА БАТЬКОМ,
- ДЕ:
1) СТАТИ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК;
2) ПРОЙТИ ВЛК;
3) ОТРИМАТИ ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК (ТИЧАСОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ), У РАЗІ ЇХ ВІДСУТНОСТІ;
4) ОТРИМАТИ ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, З ПРОСТАВЛЕННЯМ ВІДМІТКИ ПРО ЦЕ У ВІЙСЬКОВОМУ КВИТКУ (ТИЧАСОВОМУ ПОСВІДЧЕННІ).
Всього доброго!
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Закон України " Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text):
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:...
зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;..".
"ІНСТРУКЦІЯ щодо заповнення форми первинної облікової документації № 080-2/о «Висновок про наявність когнітивних порушень у громадян похилого віку, унаслідок яких вони потребують надання соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі»" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0511-21#Text):
" 5. Висновок надається особі або законному представнику особи, яка потребує надання соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі відповідно до Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 року № 859...
10. Висновок призначений для надання до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчих органів міської, міста обласного значення, районної в місті (у разі утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади за місцем проживання/перебування особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі...".
"ПОРЯДОК подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/859-2020-%D0%B...):
"1. Цей Порядок встановлює механізм призначення і виплати компенсації за догляд (далі - компенсація), що призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі, без проходження навчання та дотримання державних стандартів соціальних послуг (далі - фізична особа, яка надає соціальні послуги) особам із числа членів своєї сім’ї, які спільно з нею проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки (далі - соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі) та є:
особами з інвалідністю I групи;
дітьми з інвалідністю;
громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями;
невиліковно хворими, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися;...".
"ПОРЯДОК організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%...):
"..Додаток 2 до Порядку
ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів
1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:...
8) особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених у статті 7 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів”, а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”;..".
---
Доброго дня, пане Володимире! Маю свою, окрему думку, позицію з Вашого питання, як вважаю, законною. По-перше, наведене положення абз. десятого ч.першої ст.23 Закону про право на відстрочку у Вашому випадку прямо передбачає, вимагає здійснення постійного догляду. По-друге, Інструкція щодо видачі висновку ЛКК форми №080-2/о прямо визначає застосування цього висновку для подачі його до органу СЗН для оформлення компесації з постійного догляду відповідно до наведеного Порядку. По-третє, оформлення постійного догляду для відстрочки від призову на підставі акта встановлнення факту догляду законодавством не передбачене. Отже, якщо цей акт буде прийнятий в РТЦК та СП до розгляду та вирішення оформлення відстрочки, вважайте, що Вам повезло. Тому що належним мало бути звернення з висновком №080-2/о до органу СЗН для призначення компесації з постійного догляду, що у свою чергу має свої складнощі та перешкоди (проживання Вами разом з батьком, можливість відмови у призначенні компесації з підстави розміру Вашого сукупного середньомісячного доходу та/або факту Вашого працевлаштування - що є, як я вважаю незаконним, але може мати місце). По-четверте, щодо часу подання документів для оформлення відстрочки: по-перше, Правила військового обліку прямо вимагають подання таких документів у 7-денний строк з моменту настання права на відстрочку, тобто не чекаючи повістки; по-друге, якщо подавати документи самостійно, не з підстави повістки, то предметом буде питання відстрочки, а не повістки - що є дві "великі різниці"; по-третє, у випадку оформлення відстрочки відпадає ризик вручення повістки та вирішення цього питання взагалі; по-четверте, при поданні документів, що підтверджують право на відстрочку, РТЦК та СП направляє особу на ВЛК (на що має право), але Вами ВЛК вже пройдено, тобто підстав для направлення немає. Разом з тим, незалежно від постанови ВЛК про ступінь придатності до військової служби (визнання обмежено придатним), право на відстрочку не втрачається, мобілізації Ви не підлягаєте, право на відстрочку виникає на підставі закону, а не за рішенням РТЦК та СП, відмовити в оформленні відстрочки РТЦК та СП не має права; по-четверте, документи, що підтвержують право на відстрочку слід подавати в порядку заяви (під реєстрацію її вручення на своєму примірнику) про підтвердження та оформлення (не надання) відстрочки від призову під час мобілізації. При цьому, необіхдіним вважаю вимагати реєстрацію вручення заяви до направлення на ВЛК та виконання інших вимог РТЦК та СП. Крім того, важливим вважаю, оформлення відстрочки без обмеження яким-небудь строком, що може бути з боку РТЦК та СП - право на відстрочку за наявності підстав для неї осба має, як передбачено Законом про мобілізацію, "під час мобілізації" - тобто протягом всього часу мобілізації.