Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 08 ноября 2023, вопрос №96364

Чи можна оформити дарчу на внучку

Бабця у спільній власності зі своїм сином інвалідність 1група(дієздатний),без розподілу часток, хоче офоомити дарчу на внучку, щоб посторонні особи немали права на майно, так як син вживає алкоголь.
Чи має право інвалід 1 групи дарувати своє чи спільне майно.

Ответы юристов (6)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Так, має, але договір буде посвідчувати нотаріуса, який і визначить ступінь усвідомлення особою значення своїї дій.

    Всього доброго. Успіхів! З повагою!

    Мамай Ірина Євгеніївна

    Інвалідність не позбавляє права оформити договір дарування. Такі дії не може вчиняти недієздатна особа, що підтверджується судовим рішенням.

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Не зовсім зрозуміло, що Ви маєте на увазі "без розподілу часток".

    Якщо мається на увазі, що визначена частка не виділена в натурі, то жодних обмежень щодо дарування частки в спільній частковій власності не має.

    Щодо можливості інваліда 1 групи розпоряджатись своїм майном, то дієздатність громадянина, що звернувся за вчиненням нотаріальної дії, перевіряється нотаріусом на підставі наданих документів, передбачених статтею 43 Закону "Про нотаріат", що підтверджують його вік, а також на підставі переконаності нотаріуса в результаті проведеної розмови та роз’яснення наслідків вчинення нотаріальної дії у здатності цієї особи усвідомлювати значення цієї нотаріальної дії, її наслідків та змісту роз’яснень нотаріуса, а також відповідності волі і волевиявлення особи щодо вчинення нотаріальної дії.

    У разі наявності сумнівів щодо обсягу цивільної дієздатності фізичної особи, яка звернулася за вчиненням нотаріальної дії, нотаріус зобов'язаний звернутися до органу опіки та піклування за місцем проживання відповідної фізичної особи для встановлення факту відсутності опіки або піклування над такою фізичною особою.

    Нотаріус має право відмовити в здійсненні нотаріальних дій, якщо встановить що особа не розуміє їх значення та наслідки

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня!

    Якщо вона дієздатна, то цілком маі право на оформлення договору дарування.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Лазановський Василь Володимирович
    Лазановський Василь Володимирович год назад

    Юрист, г. Коломыя, 4 года опыта

    Доброго дня. Якщо вона здатна керувати своїми діями і нотаріус, при встановленні особи, це підтвердить, жодних обмежень щодо оформлення договору дарування у Вас немає.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович год назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго вечора. Фізично хворий інвалід, який не є психічно хворим і є дієздатним, має повне право укласти договір дарування. Такий договір підлягає нотаріальному посвідченню, якщо об'єктом дарування є нерухомість. Точно не має права залишати заповіт та самостійно без піклувальника чи опікуна укладати договір дарування особа, яка була визнана в судовому порядку обмежено дієздатною або недієздатною.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України