Задайте вопрос юристу

891 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 09 ноября 2023, вопрос №96426

ньансы при подаче иска на военкомат в суд.

доброго времени суток. вопрс состоит в следующем:я врач педиатр,получил повестку и прибыл в военкомат для прохождения медицинской комисси. Члены комисси узнав что я врач не стали проводить по отношению ко мне никаких професиональных действий,за исключением того что каждый спросил есть ли у меня жалобы на данный момент. на момент осмотра жалоб не было. собственно медкомиссия помчитала чо для ввнесения решения относительно моего здоровья этого достаточно. решение было здоров и годен. после медкомисси мне сразу вручают боевую повестку. На мои возражения относительно того что медкомиссия не была проведена должным образом,а отсутствие у меня жалоб на момент осмотра не является доказательством того что я здоров.
Является ли данная ситуация таковой,при которой1есть смысл подать в суд на военкомат и добиться нормальной медкомисси? на следующий день помле приема у нейрохирурга мне был поставлен диагноз и назначено обследовани и терапия
.

Ответы юристов (3)

    Турчин Ярослав Олексійович

    Здравствуйте! Вы можете попробовать до суда обжаловать решение ВЛК в ВЛК высшего уровня... Тем более ни повстки ТЦК, ни постановление ВЛК при ТЦК не обжалуются согласно судебной практике... сначала надо получить отказ ЦВЛК, а потом уже можно идти в административный суд, который может только процедурные момнеты оценивать, т.к. не суд не медик...

    Есть ли смысл обжаловать?! - Ну если не хотите "Паровоз умчится прямо на границу, так что аты-баты, вы теперь солдаты" - то есть смысл.

    Вы подписывали документы на ВЛК?! Или думали для галочки пройдете и не призовут, а как вручили боевую повестку, то сразу задумались, что надо было не соглашаться? Это имеет важное значение для обжалования по процедурным нарушениям.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня,Максиме!

    Так Ви можете оскаржити рішення ВЛК і навіть повинні, бо фактично, як слідує з Вашого опису ситуації, комісія по суті не відбулася.

    Можливість оскарження висновків ВЛК (військово-лікарської коміссії) передбачена Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 № 402 (зареєстрований в Мінюсті 17.11.2008 за № 1109/15800) «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».

    Згідно з п. 2.4.10 р. 2 Положення постанова ВЛК (військово-лікарської комісії) регіонів може бути оскаржена у ВЛК вищого рівня та в ЦВЛК (Центральної військово-лікарської комісії).

    Відповідно до п. 2.3.5 р. 2 Положення постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку.

    Оскарження постанови ВЛК регіонів:

    - постанови ВЛК районного (міського) військового комісаріату переглядаються ВЛК військового комісаріату Автономної Республіки Крим, областей, міста Києва;

    - переглядати або скасовувати постанови підпорядкованих ВЛК мають право ВЛК регіонів (постанову про придатність до військової служби колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення зі Збройних Сил України має право переглядати тільки ЦВЛК);

    - постанови будь-яких ВЛК можуть переглядатися вище ВЛК. Постанову про придатність до військової служби колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення зі Збройних Сил України має право приймати або переглядати тільки ЦВЛК.

    Для перегляду відповідного рішення (Постанови) медкомісії Вам необхідно подати у ВЛК вищого рівня заяву про перегляд оскаржуваної постанови ВЛК нижчого рівня та додати до заяви всі наявні документи, видані військово-лікарською комісією, рішення якої переглядається. Також в заяві необхідно вказати причини ініціювання перегляду, додати результати попередніх обстежень, документів, на підставі яких чоловіка було визнано непридатним до військової служби.

    Оскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

    Також, законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» передбачено оскарження рішень призовних комісій.

    Також, працює спеціально створена гаряча лінія Міноборони. До неї можна зателефонувати за номерами:

    0800 500 410, 0800 500 442, 044 454 44 99. Ці контакти можна знайти на сайті Міноборони.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Максиме!

    Можна спробувати оскаржити рішення ВЛК, але шансів не багато, відверто кажучи. Але потрібно розуміти, що оскарження не зупиняє процес мобілізації.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA