Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий вечір
Я здаю подобово власні квартири.
І необхідна консультація, по питанню якщо в моїй квартирі помре людина, що буде відбуватись?
З повагою
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (7)
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеВи не несете жодної відповідальності у разі настання такої події.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, якщо ви тут не причетні, вам нічого не буде. Раджу з клієнтам заключати договір оренди.
Не зовсім зрозуміло, чого саме ви боїтесь, якої ситуації опишіть будь ласка. Якщо ви будете мати договір оренди, будь яка відповідальність у вашому випадку буде відсутня. Якщо договір оренди відсутній , працівники поліції можуть потягати. Або якщо це було вбивство то ви можете стати співучасником . Знаєте, як в нас працює поліція.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
ВАС ОБОВ'ЯЗКОВО ОПИТАЮТЬ - НІЯКИХ ПРЕТЕНЗІЙ ДО ВАС БУТИ НЕ МОЖЕ.
Заклади охорони здоров’я, у разі надходження повідомлення про смерть людини, негайно повідомляють органи та підрозділи Національної поліції України за телефоном екстреного виклику (102) про кожен випадок установлення ними факту смерті людини незалежно від місця її настання.
Уповноважені працівники органів та підрозділів Національної поліції України:
1) здійснюють реєстрацію в журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, форма якого наведена у додатку 4 до Порядку ведення єдиного обліку в органах (підрозділах) поліції заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події (пункт 4 розділу II), затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 08 лютого 2019 року № 100, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 223/33194, повідомлень про факт смерті людини, у тому числі повідомлень, що надійшли від закладів охорони здоров’я;
2) виїжджають для огляду при надходженні повідомлення про факт смерті людини із ознаками насильницької смерті або підозри на таку, у тому числі за місцем її проживання;
3) за результатами огляду трупа, після з’ясування обставин смерті та за відсутності ознак насильницької смерті чи підозри на таку повідомляють територіальний заклад охорони здоров’я про необхідність оформлення лікарського свідоцтва про смерть.
4) невідкладно повідомляють прокурора про факт насильницької смерті людини.
У разі смерті особи за межами свого місця проживання, особам, які виявили померлого необхідно:
Важливо! Під час воєнного стану телефони екстрених служб можуть працювати з похибками. Для цього органи місцевого самоврядування інформують громадян, за якими телефонами можна звертатися до цих служб.
Уповноважені працівники органів та підрозділів Національної поліції України за результатами огляду трупа, після з’ясування обставин смерті та за відсутності ознак насильницької смерті чи підозри на таку повідомляють територіальний заклад охорони здоров’я про необхідність оформлення лікарського свідоцтва про смерть.
Працiвникам закладiв охорони здоров’я дозволяється видавати лiкарськi свiдоцтва про смерть та проводити видачу/захоронення тiл без направлення на судово-медичну експертизу за умови огляду трупа працiвником закладу охорони здоров’я на мiсцi перебування трупа зi встановленням факту вiдсутностi ознак насильницької cмepтi або на пiдставi наявної медичної документацiї iз закладiв охорони здоров’я (без уточнення) (пункт 3 Порядку).
Невидача лікарського свідоцтва про смерть відповідно до пункту 3 Порядку може бути зумовлена лише прямою письмовою вказівкою з боку органів військової адміністрації, Служби безпеки України та інших уповноважених органів.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Володимире!
Перш за все, Вам треба обов'язково укласти договір оренди квартири.
При укладенні договору оренди житла слід керуватися положеннями глави 59 Цивільного кодексу України , якою передбачено підстави, умови, порядок укладення та припинення договору найму (оренди) житла.
Згідно частини 1 статті 810 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) житла одна сторона - власник житла (наймодавець) передає або зобов'язується передати другій стороні (наймачеві) житло для проживання у ньому на певний строк за плату.
Відповідно до частини 1 статті 811 Цивільного кодексу України договір найму житла укладається у письмовій формі.
Найчастіше предметом договору найму житла є квартира. Помешкання має бути придатним для постійного проживання у ньому.
Наймач житла у багатоквартирному житловому будинку має право користування майном, що обслуговує будинок.
Договір найму житла укладається на строк, встановлений договором. Якщо у договорі строк не встановлений, договір вважається укладеним на п’ять років (стаття 821 Цивільного кодексу України).
Ви можете укласти договір оренди, завіривши його нотаріально, але це не завжди обов'язково.
Частиною першою статті 811 Цивільного кодексу України не передбачено обов’язкового нотаріального посвідчення договору найму житла.
Проте, за правилом частини четвертої статті 209 Цивільного кодексу України правочин, який вчинений у письмовій формі, підлягає нотаріальному посвідченню лише у випадках, встановлених законом або домовленістю сторін.
Відповідно до статті 54 Закону України «Про нотаріат» нотаріуси, зокрема, посвідчують угоди, щодо яких законодавством встановлено обов’язкову нотаріальну форму, а також за бажанням сторін й інші угоди.
Тобто, договір найму (оренди) житла необхідно укласти у письмовій формі, а посвідчувати його нотаріально, за бажанням, має право наймодавець за погодженням з іншою стороною – наймачем. Порядок нотаріального посвідчення договору передбачено Законом України "Про нотаріат" та Наказом Міністерства Юстиції України від 22.02.2012 № 296/5 "Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України".
По-друге, якщо у орендованій у Вас квартирі помре людина, і не буде встановлена причинно-наслідкового зв'язку між Вашими діями та смертю, то Вам абсолютно нічого не загрожує.
Факт оренди в даному випадку буде підтверджений законно укладеним договором.
У разі, якщо слідчими органами буде встановлено, що смерть носила насильницький характер, буде порушено кримінальну справу, а Вашу квартиру, скорше за все, як місце скоєння злочину, опечатають на час розслідування справи.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеВолодимир!
На доповнення до моєї відповіді надаю Вам зразок договору оренди помешкання між фізичними особами:
ДОГОВІР ОРЕНДИ КВАРТИРИм. ___
"___" ___ 20__ р.
___
вказати прізвище, ім'я та по батькові орендаря)
(надалі іменується "Орендар") що проживаэ за адресою ___з однієї сторони, та громадянин ___,
(вказати прізвище, ім'я та по батькові орендодавця)
що проживає за адресою: ___,
(вказати місце проживання)
(надалі іменується "Орендодавець"), з іншої сторони, (в подальшому разом іменуються "Сторони", а кожна окремо – "Сторона") уклали цей Договір оренди квартири (надалі іменується "Договір") про наступне:
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Цим Договором регулюються правовідносини, пов'язані із переданням Орендодавцем Орендареві наступної квартири (надалі іменується "квартира, що орендується") для проживання у ній працівників Орендаря на визначений цим Договором строк та за встановлену цим Договором плату:
1.1.2. Адреса: ___.
1.1.3. Загальна площа: ___.
1.1.4. Житлова (корисна) площа ___.
1.1.5. Поверх: ___.
1.1.6. Кількість кімнат: ___.
1.1.7. Стан квартири, що орендується, на момент передачі в орендне користування: ___.
1.1.8. Недоліки квартири, що орендується: ___.
1.2. Орендодавець також передає Орендареві в оренду майно, що знаходиться у квартирі, що орендується, згідно з Додатком N ___ до цього Договору (надалі іменується "майно").
2. МЕТА ОРЕНДНОГО КОРИСТУВАННЯ
2.1. Квартира, що орендується, надається Орендарю для проживання Орендаря та членів його родини: ___.
3. ПОРЯДОК ПЕРЕДАННЯ КВАРТИРИ В ОРЕНДНЕ КОРИСТУВАННЯ
3.1. Квартира та майно повинні бути передані Орендодавцем та прийняті Орендарем протягом ___(___) днів з моменту набрання чинності цим Договором, що має бути оформлено Сторонами відповідним актом прийому-передачі
3.2. Протягом строку, визначеного у п. 3.1 цього Договору, Орендодавець зобов'язаний виїхати з квартири, що орендується, та підготувати її для передання Орендарю.
3.3. У момент підписання Акта приймання-передачі Орендодавець передає Орендарю ключі від квартири, що орендується, та від кімнат, які знаходяться у даній квартирі.
4. СТРОК ОРЕНДНОГО КОРИСТУВАННЯ
4.1. Строк орендного користування квартирою, що орендується, та майном складає ___ років з моменту прийняття квартири, що орендується, за актом прийому-передачі.
4.2. Строк орендного користування може бути скорочений лише за взаємною згодою Сторін, що оформляється додатковою угодою Сторін до цього Договору.
5. ОРЕНДНА ПЛАТА ТА РОЗРАХУНКИ ЗА ДОГОВОРОМ
5.1. Розмір орендної плати за орендне користування квартирою, що орендується, та майном складає ___ грн. за один місяць орендного користування.
5.2. Орендна плата сплачується готівкою або за вимогою Орендодавця в безготівковому порядку на рахунок останнього в ___ не пізніше ___ числа кожного місяця.
5.3. Орендар зобов'язаний протягом ___ з моменту ___, перераховувати орендну плату за ___ авансом.
5.4. Розмір орендної плати може переглядатися Сторонами 1 (один) раз протягом ___ за згодою Сторін шляхом ___.
6. ВИТРАТИ НА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ
6.1. Комунальні послуги, які споживає Орендар в квартирі, що орендується, оплачуються Орендарем самостійно на підставі рахунків відповідних організацій.
6.2. Усі витрати за користування телефонами в квартирі, що орендується, оплачуються Орендарем самостійно згідно з рахунками ___.
7. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ОРЕНДОДАВЦЯ
7.1. Орендодавець має право один раз на квартал здійснювати перевірку порядку використання Орендарем квартири, що орендується, у відповідності до умов цього Договору шляхом ___.
7.2. Орендодавець має право вимагати від Орендаря дотримання Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями в Україні.
7.3. Орендодавець має право вимагати від Орендаря звільнення квартири, що орендується, та повернення майна після закінчення строку орендного користування.
7.4. Орендодавець зобов'язується здійснювати у разі необхідності капітальний ремонт квартири, що орендується.
8. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ОРЕНДАРЯ
8.1. Орендар за цим Договором бере на себе наступні обов'язки:
- використовувати квартиру, що орендується, за її цільовим призначенням у відповідності до п. 2.1 цього Договору;
- забезпечувати збереження і охайність квартири, що орендується, та підтримувати її в належному стані;
- дбайливо ставитися до майна, яке знаходиться в квартирі, що орендується;
- усувати наслідки аварій, які сталися в квартирі, що орендується, в строк ___ шляхом ___;
- у строк ___ повідомити Орендодавця про аварію, чи інші пошкодження квартири та майна;
- дотримуватися протипожежних правил;
- здійснювати за власний рахунок поточний ремонт квартири, що орендується;
- не здійснювати перебудову та перепланування квартири, що орендується, без попередньої письмової згоди на це Орендодавця;
- дотримуватися Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями;
- безперешкодно допускати Орендодавця до квартири, що орендується, з метою перевірки її використання у відповідності до цього Договору;
- звільнити квартиру, що орендується, та повернути Орендодавцеві майно після закінчення обумовленого в цьому Договорі строку орендного користування.
8.2. Орендар за цим Договором має наступні права:
- обладнати та оформити квартиру, що орендується, на власний розсуд;
- здавати квартиру, що орендується, у суборенду за письмовою згодою Орендодавця;
- установлювати замки на вхідні двері та кімнати, укріплювати вхідні двері квартири, що орендується;
- установлювати сигналізацію та інші системи охорони в квартирі, що орендується;
- самостійно визначати порядок, умови та строки проживання в квартирі конкретних осіб із числа тих, що визначені у п. 2.1 цього Договору.
9. ПОРЯДОК ПОВЕРНЕННЯ КВАРТИРИ, ЩО ОРЕНДУЄТЬСЯ, ТА МАЙНА ОРЕНДОДАВЦЕВІ
9.1. Після закінчення строку орендного користування Орендар зобов'язаний передати Орендодавцю квартиру, що орендуються, та майно протягом ___ з моменту закінчення строку орендного користування за актом прийому-передачі.
9.2. Протягом строку, визначеного у п. 9.1 цього Договору, Орендар зобов'язаний забезпечити виїзд осіб, які проживали в квартирі, що орендується, та підготувати її до передання Орендодавцю.
9.3. Квартира, що орендується, та майно вважаються фактично переданими Орендодавцю з моменту підписання Сторонами акта прийому-передачі.
9.4. В момент підписання акта прийому-передачі Орендар передає Орендодавцю ключі від квартири, що орендується, та кімнат, які знаходяться в квартирі, що орендується.
9.5. Квартира і майно, що орендуються, повинні бути передані Орендодавцю у тому ж стані, в якому вони були передані в орендне користування з урахуванням нормального природного зносу.
10. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН ЗА ПОРУШЕННЯ ДОГОВОРУ
10.1. У випадку порушення Договору Сторони несуть відповідальність, визначену цим Договором та (або) чинним в Україні законодавством.
10.2. Порушенням Договору є його невиконання або неналежне виконання, тобто виконання з порушенням умов, визначених змістом цього Договору.
10.3. Сторона не несе відповідальності за порушення Договору, якщо воно сталося не з її вини (умислу чи необережності).
10.4. Сторона вважається невинуватою і не несе відповідальності за порушення Договору, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання цього Договору.
10.5. Орендар несе наступну відповідальність:
- у випадку прострочення в прийнятті майна та квартири, що орендується, - неустойка в розмірі ___;
- у випадку прострочення по сплаті орендних платежів - пеня в розмірі ___ від суми боргу за кожен день прострочення;
- у випадку нецільового використання квартири, що орендується, - штраф у розмірі ___ від загальної суми орендної плати, що підлягає сплаті за цим Договором;
- за передання квартири, що орендується, або її кімнат в суборенду без письмової згоди Орендодавця - штраф у розмірі ___.
10.6. Орендодавець несе наступну відповідальність:
- у випадку прострочення по переданню Орендарю квартири, що орендується, та майна - неустойка в розмірі ___.
11. ПІДСТАВИ ДОСТРОКОВОГО РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ
11.1. Цей Договір може бути розірваний достроково в порядку та на умовах, що визначені у ст. 825 Цивільного кодексу України.
12. ОСОБЛИВІ УМОВИ ДОГОВОРУ
___.
13. ДІЯ ДОГОВОРУ
13.1. Цей Договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання Сторонами та скріплення його печаткою Орендаря.
13.2. Строк Договору починає свій перебіг у момент, визначений у п. 13.1 цього Договору та закінчується ___.
13.3. Закінчення строку цього Договору не звільняє Сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії цього Договору.
13.4. Якщо інше прямо не передбачено цим Договором або чинним в Україні законодавством, зміни у цей Договір можуть бути внесені тільки за домовленістю Сторін, яка оформлюється додатковою угодою до цього Договору.
13.5. Зміни у цей Договір набирають чинності з моменту належного оформлення Сторонами відповідної додаткової угоди до цього Договору, якщо інше не встановлено у самій додатковій угоді, цьому Договорі або у чинному в Україні законодавстві.
14. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
14.1. Усі правовідносини, що виникають з цього Договору або пов'язані із ним, у тому числі пов'язані із дійсністю, укладенням, виконанням, зміною та припиненням цього Договору, тлумаченням його умов, визначенням наслідків недійсності або порушення Договору, регулюються цим Договором та відповідними нормами чинного в Україні законодавства. До вищезазначених правовідносин можуть бути застосовані звичаї ділового обороту на підставі принципів добросовісності, розумності та справедливості.
14.2. Додаткові угоди та додатки до цього Договору є його невід'ємними частинами і мають юридичну силу у разі, якщо вони викладені у письмовій формі, підписані Сторонами та скріплені печаткою Орендаря.
реквізити сторінОРЕНДАР___
___
___
___
___ Підписи сторінОРЕНДАР
___/___/
ОРЕНДОДАВЕЦЬ___
___
___
___ОРЕНДОДАВЕЦЬ ___/___/
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Володимире!
Я здаю подобово власні квартири.І необхідна консультація, по питанню якщо в моїй квартирі помре людина, що буде відбуватись?З повагою
По суті, жодних наслідків кримінально-правового або іншого характеру до Вас не може бути застосовано. Ви не несете відповідальності за життя інших осіб. Але є одне "але".
Відносини щодо оренди нерухомості Ви повинні оформлювати в письмовий спосіб шляхом укладання відповідного договору, з подальшою сплатою податків за отриманий дохід. Тоді до Вас не може бути жодних запитань, Ваша діяльність відбуватиметься виключно в правових рамках.
Успіхів. Всього доброго!
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня. Дякую Вам.