Задайте вопрос юристу

882 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 24 ноября 2023, вопрос №97384 240₴

Що є належним врученням документів до ТЦК

Доброго дня! Я студент, поки ще маю право на відстрочку. Для отримання відстрочки та заміни документів в ТЦК (не замінив у 27 років приписне) я перед відвідуванням ТЦК направив Укрпоштою кур'єром цінний лист з описом вкладення (корінець опису у мене). Згідно сайту Укрпошти, документи вручено за довіренністю, але ще треба чекати поки повернеться повідомлення про вручення у бумажному вигляді. Питання: з інших причин я не маю можливості дочекатись поки пошта оформить та відправить це повідомлення, чи є доказом вручення відстежування на сайті Укрпошти, та чи можна більш-менш безпечно відвідати ТЦК не чекаючи поки дійде назад це повідомлення? Дякую

Ответы юристов (5)

    Богун Сергій Павлович

    Ви маєте право на відстрочку згідно законодавства.

    Якщо на сайті Укрпошти буде повідомлено про отримання кореспонденції - це буде вважатися підтвердженням про отримання кореспонденції ТЦКСП.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Вадиме!

    Так, оскільки Вам прийшло повідомлення на сайті Укрпошти, що лист доставлений та вручений за довіренністю, можете йти до ТЦК. Якщо раптом в ТЦК скажуть, що вони Ваш лист не отримували, то тоді це питання вже не до Вас, а до Укрпошти, тим паче, що є доказ про вручення в електронному вигляді.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Вадиме!

    Доброго дня! Я студент, поки ще маю право на відстрочку. Для отримання відстрочки та заміни документів в ТЦК (не замінив у 27 років приписне) я перед відвідуванням ТЦК направив Укрпоштою кур'єром цінний лист з описом вкладення (корінець опису у мене). Згідно сайту Укрпошти, документи вручено за довіренністю, але ще треба чекати поки повернеться повідомлення про вручення у бумажному вигляді. Питання: з інших причин я не маю можливості дочекатись поки пошта оформить та відправить це повідомлення, чи є доказом вручення відстежування на сайті Укрпошти, та чи можна більш-менш безпечно відвідати ТЦК не чекаючи поки дійде назад це повідомлення?

    Так, звичайно. Якщо сайт Укрпошти показує, що посилка вручена за довіреністю, відповідно Ваші документи вже в ТЦК.

    Зараз вже можете цілком безпечно йти до ТЦК з аналогічним пакетом документів, нічого надзвичайного не трапиться. Не хвилюйтесь. До речі, відмовляти Вам у реєстрації документів під якимись приводами - незаконно. ТЦК, як й інші органи державної влади, зобов'язаний керуватись виключно Конституцією та Законами України.

    Стаття 5 Закону України "Про звернення громадян" передбачає випадки, коли особі може бути відмовлено у прийнятті її заяви (клопотання).

    Стаття 5. Вимоги до звернення

    Звернення адресуються органам державної влади і органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, об’єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.

    Звернення може бути подано окремою особою (індивідуальне) або групою осіб (колективне).

    Особливою формою колективного звернення громадян до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування є електронна петиція, яка подається та розглядається в порядку, передбаченому статтею 23-1 цього Закону.

    Звернення може бути усним чи письмовим.

    Усне звернення викладається громадянином на особистому прийомі або за допомогою засобів телефонного зв’язку через визначені контактні центри, телефонні "гарячі лінії" та записується (реєструється) посадовою особою.

    Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення).

    У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

    Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 цього Закону.

    Звернення про надання безоплатної правничої допомоги розглядаються в порядку, встановленому Законом України "Про безоплатну правничу допомогу".

    Стаття 7. Заборона відмови в прийнятті та розгляді звернення

    Звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю та розгляду.

    Забороняється відмова в прийнятті та розгляді звернення з посиланням на політичні погляди, партійну належність, стать, вік, віросповідання, національність громадянина, незнання мови звернення.

    Якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об'єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення. У разі якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обгрунтованого рішення органом чи посадовою особою, воно в той же термін повертається громадянину з відповідними роз'ясненнями.

    Забороняється направляти скарги громадян для розгляду тим органам або посадовим особам, дії чи рішення яких оскаржуються.

    Успіхів. Всього доброго!

    Дерій Владислав Олегович
    50%

    Доброго дня, Вадиме!

    Так, буде доказом. Якщо Ви останнім чаосм не проходили ВЛК - Вас можуть направити на медогляд.

    До того ж, коли Ви будете особисто прибувати до ТЦК Ви можете повторно зареєструйте заяву про відстрочку - для цього її необхідно подати в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.

    Так як Ви маєте право на відстрочку та не підлягаєте призову під час мобілізації - уважно слідкуйте, які документи Вам будуть давати на підпис. При врученні повістки на відправку Ви цілком законно можете відмовитися та вимагати складення Акту відмови, де зазначите, що маєте право на відстрочку.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Бажаю успіхів!

    Корнійчук Євген Іванович
    50%

    Доброго дня, ви маєте право на відстрочку тому у вашому випадку можно відвідувати тцк і нічого не боятись. Поки ви не пройдете Влк відстрочку вам ні хто не надасть. Ви повинні розуміти для, себе, що маєте право на відстрочку , тому ні в якому разі не піддаватися на психологічний тиск.

    Якщо навіть вони не приймуть вашу заяву про відстрочку, видадуть вам мобілізаційне розпорядження і ви не з'яветесь, вам ні чого не буде загрожувати ні якої кримінальної відповідальності, з той причини що на періоді слідства буде з'ясовано , що ви маєте право на відстрочку і справу буде закрито.

    Квитанція про відправку та опис вкладення листа, є доказом його відправки


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024