Начните консультацию с юристом онлайн
" та котра набута мною на підставі договору купівлі-продажу квартири, посвідченого державним нотаріусом Першої київської державної нотаріальної контори ___року за реєстровим № ____, на умовах, які їй попередньо відомі з договору доручення, а також бути моїм представником з усіх питань, пов'язаних із оформленням договору купівлі-продажу." Оця частина викликала у мене питання. Бо я покупала цінні папери, а потім це обміняли (чи як правильно сказати на квартиру це було у Житлобуд м.Харків) У мене жоден папір, навіть де стоїть ім'я нотаріуса не має назви "договір куплі продажу". Першим я отримала "договір бронування у лютому 2019 року, там зазначена кількість цінних паперів і я оплатила квартиру. У цей же день я отримала "договір купівлі-продажу цінних папаерів", також отримала "договір про обслуговування рахунка в цінних паперах" і "акт прийому-передачі цп до договору купівлі-продажу цінних паперів" і "виписку про стан рахунку в цінних паперах"У травні 2020 року, мені треба було доплатити за квадратуру квартири і я отримала договір з назвою "додатковий договір до договору бронювання та надання послуг", де зазначено бронювання мною певної квартири і що я доплачую 17 тисяч за зайві квадратні метри.
Також я отримала акт прийому-передачі квартири, де зазначено що за свої облігації приймаю свою квартиру. І тільки на цьому папері зазначена інформація про нотаріуса, якамені потрібна у заяві до консульства. Також я отримала акт "пред'явлення цільових облігацій до погашення" і акт "виконання взаємних збов'язань"
Тоді виходить що акт прийому-передачі квартири, де зазначен нотаріус це договір куплі-продажу? Чи як це записати? І тоді якщо моє припущення вірне, то я купила квартиру у2020, а не у 2019 році?Може хтось стикався з цим і може дати консультацію?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, для обгрунтованої відповіді, треба проаналізувати ваші документи. Також зробити витяг з реєстру прав власності, чи зазначені ви там як власник? У реєстрі повинно бути зазначено на підставі якого документа ви набули право власності. З витягу і вносте інформацію в довіреність.
Зразок довіреності
https://netherlands.mfa.gov.ua/storage/app/sites/5...
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Марія!
Відповідно до статті 655 ЦКУ:
"договір купівлі-продажу- це договір, за яким одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму".
Оскільки Ви інвестували кошти у будівництво шляхом придбання цільових облігацій, то у Вашому випадку договір купівлі продажу квартири - це договір купівлі цінних паперів, а також договір резервування (бронювання) об’єкта нерухомості, в якому зазначається конкретна квартира.
Отже, на мою думку, Ви можете вказати у довіренності дані про договір купівлі цінних паперів та про договір резервування (бронювання).
Зверніть увагу, що при реєстрації нерухомого майна, будівництво якого здійснювалося із залученням коштів фізичних та юридичних осіб, подаються тіж самі документи:
У разі придбання особою безпроцентних (цільових) облігацій, за якими базовим товаром є одиниця нерухомості, документами, що підтверджують набуття у власність закріпленого за особою об’єкта будівництва, є договір купівлі-продажу облігацій та за наявності документ, згідно з яким здійснилося закріплення відповідного об’єкта інвестування за власником облігацій (договір резервування, бронювання тощо).
https://pzmrujust.gov.ua/yurydychni-konsultatsii/1...
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю Вас, пані Марія!
Купівля цільових облігацій є одним з популярних способів інвестування в будівництво житла. Придбавши житло як інвестор Вам не потрібно було укладати договір купівлі-продажу квартири.
Документами, які підтверджують право власності на квартиру повинні бути : договір купівлі-продажу цінних паперів, договір бронювання , додатковий договір до договору бронювання, акт прийому-передачі квартири.
Згідно статті 182 ЦКУ
1. Право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.
2. Державна реєстрація прав на нерухомість є публічною, здійснюється відповідним органом, який зобов'язаний надавати інформацію про реєстрацію та зареєстровані права в порядку, встановленому законом.
Отже, придбавши квартиру як інвестор, Ви повинні були зареєструвати Ваше право власності на квартиру та внести відповідні відомості у Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.
У Витязі з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вказується підстава для державної реєстрації. Всі документи, які зазначені у підставі потрібно внести в довіреність.
Якщо у Вас немає Витягу тоді Ви зможете отримати відповідну інформацію через:
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Бажаю успіхів та вдалого дня!
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеВІТАЮ ВАС, пані МАРІЯ! Зразки нотаріально посвідчуваних консульствами України документів як правило розміщуються на відповідних сайтах консульств, але вони є загальними та дійсно не враховують специфіки.
Окремо зверніть увагу та повідомте уповноваженій за довіреністю особі, що право на операції з відчуження майна мають нотаріуси, внесені у списки Міністерства юстиції України (інформація про таких нотаріусів за посиланням):
https://minjust.gov.ua/m/perelik-notariusiv-yakimi...
ЩОДО ДОВІРЕНОСТІ. ЗАУВАЖТЕ, ЩО У КОЖНОГО КОНСУЛЬСТВА / ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ СВОЇ "ТАРГАНИ" В ЗДІЙСНЕННІ НОТАРІАЛЬНОГО ДІЛОВОДСТВА. Тож треба детально ознайомлюватися із сайтом відповідного Консульства та його вимогами / побажаннями.
Для посвідчення довіреності громадянин України в консульських округах України в ПОЛЬШІ подає (ОБОВ’ЯЗКОВО попередній запис в електронній черзі https://online.mfa.gov.ua/application):
на прикладі Консульства у місті Гданськ https://gdansk.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/notar...
УВАГА! USB-флеш накопичувачі або інші електронні носії інформації установою не приймаються!Звертаємо Вашу увагу на те, що кожна довіреність повинна бути внесена до Єдиного реєстру довіреностей. У зв'язку з цим, до кожної виданої довіреності видається заява про реєстрацію довіреності та дубліката довіреності у Єдиному реєстрі довіреностей вартістю 83 PLN.Консульський збір оплачується під час прийому громадян у безготівковій формі (банківською карткою в установі або у найближчому відділені банку чи пошти готівкою). При оплаті консульського збору банківською карткою в установі просимо врахувати, що банківська комісія складає 5 PLN.
Аналогічна інформація від Консульства у Вроцлаві https://wroclaw.mfa.gov.ua/notariat?v=61b102ec045c...
https://wroclaw.mfa.gov.ua/dovirenist?v=61b103661b...
Інформація від Консульства у Любліні
https://lublin.mfa.gov.ua/posolstvo/zasvidchennya-...
Інформація від Консульства у Кракові
https://krakow.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/notar...
Консульський відділ у м. Варшава Посольства України у Польщі працює трохи по-іншому.
https://poland.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/1987-...
Загальну інформацію про Консульські округи України в Польші та адреси Консульств Ви можете знайти за цим посиланням.
https://visitukraine.today/uk/blog/909/posolstvo-t...
Якщо не враховувати людський фактор в кожній консульській установі, бо траплялися випадки, що одне Консульство України стверджувало про неправильність документу, оформленого за зразком іншого Консульства України, то зразок довіреності на продаж квартири має наступний вигляд, з моїми правками (зразок додаю також у файлі формату Microsoft WORD):
ДОВІРЕНІСТЬ
Місто ___ Республіка Польща, ___ січня дві тисячі двадцять четвертого року.
Я, ПІБ___ (народилася ___року; паспорт ___, виданий ___ року; ідентифікаційний номер за ДРФО України - ___), зареєстроване місце проживання: місто Київ, пров.___, буд.___, кв.___, попередньо ознайомлена консулом з загальними вимогами, додержання яких є необхідним для чинності правочину, повністю усвідомлюючи значення своїх дій та згідно вільного волевиявлення, котре відповідає моїй внутрішній волі, на підтвердження та на виконання умов укладеного з представником договору доручення відповідно до вимог ст. 244 Цивільного кодексу України, цією довіреністю уповноважую ПІБ___, котра зареєстрована та проживає за адресою: місто Києві, пров. ___, буд.___, кв.___, бути моїм представником з усіма необхідними повноваженнями з питань:
Для цього представникові, крім перерахованого вище, також надається право: подавати від мого імені будь-які заяви та клопотання як письмові, так і усні, що стосуються виконання даного доручення, та обґрунтовувати прохання і побажання, викладені в них; отримувати дозволи, довідки, рішення компетентних органів, дублікати документів, їх копії, відповіді на запити, скарги, заяви, витяги та копії судових рішень і інших документів, що є в матеріалах справи та отримання яких дозволяється законом, а також інші документи - в разі виникнення такої потреби; отримувати та здавати поштові відправлення; здійснювати процедуру легалізації виданих (оформлених, отриманих) на моє ім'я документів; подавати декларації, звіти, і таке інше; розписуватися за мене; давати усні та письмові пояснення компетентним установам (органам) в разі виникнення такої необхідності; наводити свої доводи і міркування з усіх питань, що можуть виникнути в ході реалізації повноважень за дорученням; подавати на реалізацію документи, видані та/чи оформлені за цим дорученням на моє ім'я; сплачувати за мене державне мито, обов'язкові збори, оплачувати надані для мене послуги, здійснювати інші необхідні платежі при виконанні дорученого; виконувати усі дії в межах та обсязі, передбачених чинним законодавством України для такого роду уповноважень, та які б належало виконувати мені, якби я особисто займалася цими питаннями, та які будуть необхідними для правильного і ефективного захисту моїх інтересів.
Довіреність видана без права передоручення наданих довіреністю повноважень строком на ТРИ РОКИ і зберігає чинність до ___ 2027 року або до припинення її дії шляхом скасування з дотриманням при цьому вимог цивільного законодавства.
Зміст ст. ст. 244, 245, 2470-250 Цивільного Кодексу України , щодо поняття довіреності, її форми, строків, припинення представництва за довіреністю, скасування довіреності та відмови представника від вчинення дій, які були визначені довіреністю, мені нотаріусом роз’яснено.
ПІДПИС ДОВІРИТЕЛЯ
(Посвідчувальний напис Консула)
Рекомендований зразок взято на сайті Генерального консульства України у місті Гамбург Федеративної Республіки Німеччина.
Доступ до зразків нотаріальних документів від Консульства за гіперпосиланням: https://hamburg.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/4282...
З повагою, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина).