Задайте вопрос юристу

882 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 11 января 2024, вопрос №99955 250₴

Проходження ВЛК підтвердження діагнозу та виключення з обліку.

Доброго дня. В мене така ситуація в 2003році переводиться з житомирського РВК до Києва. Ставав на облік довідок ь пройти перекрмісію. В 2002 році мав операцію на хребет виделення між позновкової грижі. Після проходження ВЛК і надання документів та знимку був знятий з обліку. Але за цей час багато переїхав і втратив довідку. На руках залишився лише старий військовий квиток з постановкою на облік в Києві. В 2009 році стався рецидив погіршення грижа 14мм випадіння частки фібрального кільця в спиномозговий канал погіршення стану + 2нові протрузії 3.5мм Внст цей час живу борюсь за більш менш нормальне існування без болю. ЛФК плавання масажи мазі ліки знеболювання періодично . Корсет при нагрузках. Сидячі працювати не можу маю напівлежаче крісло для роботи за композицією. Сидіти більш 20хв не можу бо неміють пальці на лівій нозі і тяне всю ногу. Поки рухаюсь плавають або хожу то і ок тримаюсь. Тільки нагрузка підняв важке або довго просидів все біл поперек тяне ногу. В 2022році був простріл підкорсило ноги впав, 5 днів не міг нормально без болів встати пінятвчя за тиждень після маваліса, кетанова, діклоберл!

Маю знімки маю заключення невропатолога.

Маю варикоз на лівій нозі але ще легка форма
Маю аутеімунний тереодит дозировка прийняття гармона л терокс 75мг.

Чи можу я відновити свою статтю що до зняття з обліку?

Ответы юристов (5)

    Турчин Ярослав Олександрович
    20%

    ВІТАЮ ВАС пане АНДРІЮ! Я б у Вашому випадку рекомендував би для початку спробувати оформити через дільничного (сімейного) лікаря та ЛКК лікарні направлення на МСЕК для встановлення інвалідності будь-якої групи. Це дасть Вам набагато більше шансів отримати відстрочку, ніж потуги з ТЦК та виключенням з обліку в сучасних умовах. Бо ж для виключення з обліку зараз треба пройти мінімум три кола пекла. Зокрема рішення ВЛК при ТЦК та СП підлягає підтвердженню регіональною ВЛК. І то зараз це не завжди дає гарантії, що виключення з обліку не скасують.

    Якщо вже МСЕК не дасть інвалідність, то або ризикувати, або взагалі не йти в ТЦК.

    Вам зняття з обліку треба для виїзду за межі України? Чи для чого?

    В будь-якому разі шанси отримати відстрочку по закону звісно у Вас мають бути, але враховуючи те, що творять ТЦК в країні в цей відрізок часу - іноді породжують сумніви у фахівців. Колеги, які займаються допомогою військовозобов"язаним, права яких порушують ТЦК, в рамках "сміх скрізь сльози" кажуть, що скоро вже мабуть будуть мобілізовувати інвалідів у кріслах на колесах, та писати - "мото-стрілкова одиниця" (((

    Питання доцільності направлення на МСЕК вирішує ЛКК лікувального заклада. А на ЛКК може направити лікар (лікар-терапевт), який Вас лікує, після проведення всіх лікувальних заходів і уточнення ступеню функціональних порушень.

    З повагою, юрист Ярослав Турчин

    Корнійчук Євген Іванович
    20%

    Доброго дня, Якщо ви приймаєте постіно ліки та постійно здійснюєте нагляд, постіной приймаєте процедури. Є шанси на вкилючення з військовго обліку. При відвудіуванні ТЦК беріть з собою всі свої медичні документи. Історію хворроби, епікріз. Остаточне рішення приймає комісію ВЛК, якщо вас рішення не задовільнить ви маєте право його оскаржити у ЦВЛК,

    Стаття 55

    Включено: грижа К40-К46 (пахова, стегнова, пупкова грижа, грижа черевної стінки, діафрагмальна грижа, інші та неуточнені грижі черевної порожнини)

    а) зі значними порушеннями функцій

    Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку

    Непридатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально

    б) з помірними та незначними порушеннями функцій

    Непридатні до військової служби у мирний час, обмежено придатні у воєнний час

    Придатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально

    Стаття 55: за наявності грижі обстежуваним за графами I-III Розкладу хвороб пропонується хірургічне лікування. Після успішного лікування вони придатні до військової служби та до навчання у ВВНЗ.

    Підставою для застосування цієї статті є незадовільні результати хірургічного лікування (рецидив захворювання), відмова від хірургічного лікування та протипоказання для його проведення.

    1) до пункту «а» належать:

    повторно рецидивні, великих розмірів зовнішні грижі, які потребують ручного вправлення, горизонтального положення тіла або порушують функції внутрішніх органів;

    діафрагмальні грижі (у тому числі набута релаксація діафрагми), які порушують функції внутрішніх органів;

    множинні грижі, вентральні грижі, що не вправляються.

    2) до пункту «б» належать:

    грижа стравохідного отвору діафрагми, що не супроводжується порушеннями, указаними в пункті «а»;

    одноразовий рецидив грижі після хірургічного лікування та відмови від повторного лікування;

    рецидивні зовнішні грижі помірних розмірів, які з’являються у вертикальному положенні тіла при фізичному навантаженні, кашлі;

    наслідки та стани після оперативного лікування грижі з резекцією кишечника;

    вентральні грижі, які потребують носіння бандажа.

    Невелика (у межах фізіологічного кільця) пупкова грижа, передочеревинний жировик білої лінії живота, а також розширення пахових кілець без грижового випинання не дають підстав для застосування цієї статті та не перешкоджають проходженню військової служби та до навчання у ВВНЗ.

    Наслідки та стани після оперативного лікування грижі у вигляді больового синдрому без ознак рецидиву не дають підстав для застосування цієї статті та не перешкоджають проходженню військової служби.

    Дерій Владислав Олегович
    20%

    Доброго дня, пане Андрію!

    Прийняття рішення щодо придатності до військової служби віднесено виключно до компетенції ВЛК.

    Порядок визначення ступеня придатності до військової служби визначено в «Положенні про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», затверджене Наказом Міноборони України від 14.08.2008 № 402 .

    Проблеми із хребтом відносяться до статті 64 Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (додаток 1) та в Поясненннях щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2)

    У зв'язку із наявністю грижі Вас можуть також оглядати за статтею 55 Розкладу хвороб

    Лише Рішення ВЛК про "Непридатність до військової служби з виключенням із військового обліку" або про "Тимчасову непридатність" звільняє від мобілізації.

    У Вашому випадку, щоб Вас визнали непридатним до військової служби із виключенням з військового обліку Ви повинні мати значні порушення функцій згідно статті 64 "А" або статті 55 "А" Розкладу хвороб

    Тому перш за все Вам необхідно звернутися до закладу охорони здоров'я та пройти обстеження зі встановленням чітких діагнозів. Адже поки у Вас не буде офіційного підтвердження хвороб - для ТЦК Ви придатний або обмежено придатний.

    Щоб не залежати від рішення ВЛК - ознайомтесь також з іншими підставами для відстрочки, які зазначені у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” .

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Бажаю успіхів та вдалого дня!

    Айвазян Юрій Климентійович
    20%

    Доброго дня, Андрію!

    Для початку потрібно зрозуміти наступне: були Ви зняті з військового обліку чи були виключені з нього. Як також на підставі якої статті і якого Наказу МОУ це сталося. Бажано б було побачити відмітку у Вашому військовому квитку щодо знятя/виключення з обліку

    Якщо Ви були зняті/виключені з військового обліку у зв'язку з непридатністю до військової служби за статтею, яка передбачає виключення з військового обліку, то тоді Ви вже не є військовозобов'язанним і проходити ВЛК Вам не потрібно.

    Якщо ж Ви були зняті з обліку, як непридатний у мирний час та обмежено придатний у воєнний час, то на даний момент Ви є військовозобов'язанною особою, яка підлягає мобілізації.

    Відновити довідку ВЛК за 2002 рік буде дуже складно, якщо зовсім не неможливо, оскільки пройшло вже дуже багато часу.

    Тепер щодо Ваших хвороб та можливого висновку ВЛК відповідно до Наказу МОУ №402, який станом на зараз визначає перелік захворювань та ступінь придатності до військової служби.

    1. Варікоз віднесений Розкладом хвороб Наказу МОУ №402 до статті 42, яка включає хвороби артерій, артеріол та капілярів I70-I79 (атеросклероз аорти, ниркової артерії, артерій кінцівок, генералізований атеросклероз; стеноз або аневризма, розширення або розшарування аорти та інших артерій; стенозуючий атеросклероз брахіоцефальних артерій; емболія і тромбоз аорти

    та інших артерій; хвороби периферичних судин (синдром Рейно, облітеруючий тромбангіїт));набутий артеріовенозний свищ, спадкова гемолітична телеангіектазія, непухлинний невус; хвороби вен, лімфатичних судин та вузлів I80-I89 (флебіт, тромбофлебіт, тромбоз ворітної вени, емболія та тромбоз інших вен; варикозне розширення вен нижніх кінцівок; варикозне розширення вен стравоходу, мошонки, яєчка, тазу, постфлебітичний синдром; неспецифічний лімфаденіт, наслідки хірургічних втручань).

    Відповідно до цієї статті Ви можете бути виключені з військового обліку тільки за наявності значних порушень кровообігу та функцій, що при легкй формі Вашого захворювання не можливе.

    2. Аутеімунний тереодит віднесений Розкладом хвороб до статті 13, яка включає усі хвороби щитоподібної залози (за виключенням новоутворень) Е00-Е07; усі типи цукрового діабету та інших порушень регуляції глюкози Е10-Е16; порушення інших ендокринних залоз Е20-Е35; недостатнє та надмірне харчування, порушення обміну речовин (усі види ожиріння, функціональна гіпербілірубінемія, ліпоматоз) та інші Е40-Е90.

    Відповідно до роз'яснень до цієї статті виключенню з військового обліку Ви підпадаєте, якщо Ваша хвороба має наступний перебіг:

    "рецидивуючий тиреотоксикоз важкого ступеня (схуднення, екзофтальм, задуха у спокої, частота пульсу більше 120 ударів на хвилину та порушення серцевого ритму);

    тяжкі форми гіпотиреозу, що потребують призначення в складі замісної терапії тиреоїдних гормонів у дозуванні 100 мг та більше на добу;".

    Оскільки замісна терапія у Вашому випадку передбачає дозування гормону у дозі 75 мг на добу, то вже зрозуміло, що за цією статтею, як і за попередньо, з обліку Вас не виключать.

    3. І останнє, це Ваші проблеми зі спиною. Данне питання регулює стаття 64 Розкладу хвороб, яка включає хвороби хребта (дорсопатії) та їх наслідки М40-М54 (кіфоз і лордоз, сколіоз, остеохондроз хребта, спондилоліз, спондилолістез, ураження міжхребцевих дисків, інші дорсопатії). Виключенню за відповідною стеттею Ви підлягаєте тільки у разі значних порушень функцій, які можуть бути наступними відповідно до Додатку 2 цієї статті:

    інфекційний спондиліт з частими (два та більше разів на рік) загостреннями, значними порушеннями функцій та стійкою втратою працездатності;

    травматична спондилопатія (хвороба Кюммеля);

    спондилолізний спондилолістез III-IV ступенів (зміщення більше ніж на половину поперечного діаметра тіла хребця) з постійно вираженим больовим синдромом;

    деформуючий спондильоз та міжхребцевий остеохондроз шийного відділу хребта, що супроводжуються функціональною нестабільністю II-III стадій (зміщення тіл хребців більше 3 мм під час функціональних проб) та вертебробазилярною недостатністю;

    деформуючий спондильоз і міжхребцевий остеохондроз грудного та поперекового відділів хребта, що супроводжуються глибокими пара- та тетрапарезами з порушеннями функцій сфінктерів, із синдромом бокового аміотрофічного склерозу, а також поліомієлітичним, каудальним, судинним, компресійним, вираженим больовим синдромом та статокоординаторними порушеннями після тривалого (не менше 3 місяців) стаціонарного лікування без стійкого клінічного ефекту;

    фіксовані викривлення хребта (кіфози, сколіози IV ступеня) з різкою деформацією грудної клітки (реберний горб та інше) та значним порушенням функції зовнішнього дихання III ступеня за рестриктивним типом;

    корпородез або спондилодез хребта за наявності кейджу будь-якого типу та транспедикулярної конструкції.

    Отже, в даному випадку потрібно мати конкретний діагноз, щоб надалі робити припущення щодо Вашої придатності до служби за цією статтею.

    ВИСНОВОК:

    Як я і зазначив на початку свого питання потрібно мати більше інформації щодо Вашого зняття/виключення з обліку. Вже після цього можна робити якісь висновки.

    Повторюсь, якщо Ви виключені з військового обліку або зняті за статтею, яка передбачає непридатність з виключенням з обліку, то Ви вже не є військовозобов'язанним і мобілізації не підлягаєте. Проте, з отриманням довідки ВЛК давністю більше 20 років, навряд чи, щось вийде.

    Якщо ж Ви були зняті з обліку, як непридатний у мирний час та обмежено придатний у воєнний час, то така довідка Вам, по суті, нічого не надасть, оскільки, як обмежено придатний Ви підлягаєте мобілізації.

    Якщо Ви бажаєте пройти ВЛК та отримати висновок щодо виключення Вас з військового обліку, то це потрібно робити тільки за тих обставин, коли Ви будете мати 100% підтвердження, що Ви під це виключення підпадаєте. Для цього Вам, як мінімум, треба пройти ретельне обстеження з приводу усіх Ваших хвороб і бажано у державній лікарні. В іншому випадку маєте ризик бути мобілізованим.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    20%

    Вітаю Вас!

    Чи можу я відновити свою статтю що до зняття з обліку?

    Відновити дію минулої ВЛК - точно ніяк, тим паче Ви не маєте жодних підтверджуючих документів, а з усього лише військовий квиток із записом про взяття на військовий облік.

    Без проходження військово-лікарської комісії - ніяк.

    За таких умов потрібно пам'ятати, що рішення про придатність або непридатність особи приймається виключно військово-лікарською комісією, яка у своїй діяльності керується Положенням про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402.

    З приводу наявних у Вас захворювань, не впевнений, що їх вистачить для отримання висновку ВЛК про непридатність з виключенням з військового обліку за статтею 64А. Не бачив ще жодного такого висновку, чесно кажучи.

    Погоджуюся з колегою Турчином Я.О. щодо того, що дійсно спочатку варто спробувати оформити Вам групу інвалідності, а вже далі все решта. Операція з видалення гріжі - річ серйозна. Аби це відбувалося зараз, Ви б точно оформити собі групу. А так, пройшло більше 20 років - перспективи туманні.

    Загалом треба консультуватися з лікарями з приводу Ваших діагнозів та правильних дій зараз. Дати ясну картину без аналізу медичних документів не вбачається за можливе.

    Успіхів. Всього доброго Вам. З повагою.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024