Які ж дії необхідно приняти. Розглянемо нижче.
Оскарження постанови про накладення штрафу
Оскарження постанови про накладення штрафу відбувається в наступному порядку:
- Зверніться до районного чи міського суду за місцем реєстрації особи або за місцеперебуванням ТЦК з адміністративним позовом до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду.
- Цей позов треба подати протягом 10 днів із дня винесення постанови.
- Постанова ТЦК та СП у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови , який складає 10 днів з дня винесення постанови.
Важливо! Якщо не встигаєте дотриматися десятиденного строку на скарження, то разом із позовом слід подати заяву про поновлення строку на оскарження.
Залізний аргумент - неповідомленням вам про дату, час і місце розгляду справи.
ТЦК повинен повідомити особу про час і місце розгляду адміністративної справи, адже відповідно до ст. 268 КУпАП справа повинна обов’язково розглядатися у присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності й може бути розглянута без її присутності лише у випадках, коли є дані про своєчасне сповіщення її про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Щодо сплати судового збору
Прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01 січня 2024 року встановлений у розмірі 3028 грн. 00 коп., а тому, сума судового збору, що підлягає сплаті за подання до суду даного позову становить 605 грн. 60 коп.
Розгляд справи
- Розгляд справи здійснювати за правилами розгляду окремих категорій термінових адміністративних справ, визначеними статтею 269-271 КАС України, з урахуванням положень статті 286 КАС України в судовому засіданні з викликом сторін.
- Відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву і всі наявні письмові докази.
- Позивачу встановлюється строк для подання відповіді на відзив - два дні з дня вручення копії відзиву на позовну заяву.
- Відповідачу надається строк для подання заперечення на відповідь на відзив - два дні з дня вручення копії відповіді на відзив.
- У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).
Коментарі