Не завжди взаємовідносини між співзасновниками Товариства складаються добре. В певний період, можуть виникати непорозуміння між чинними учасниками Товариства, що зумовлює необхідність виходу одного або декількох учасників зі складу Товариства. Не завжди це вдається зробити шляхом відчуження частки в статутному капіталі на користь учасника (-ів), що залишаються у складі Товариства.
В цьому випадку, важливим є розмір частки учасника, який має намір вийти зі складу Товариства.
У випадку, якщо частка учасника, що виходить з Товариства становить менше 50% розміру статутного капіталу, вихід зі складу учасників може бути здійснений без згоди іншого учасника. Для виходу зі складу ТОВ учасника, частка якого становить менше 50% не потрібно ані складення та підписання Протоколу Загальних зборів учасника ТОВ, ані будь-яка інша письмова згода від інших учасників.
Вихід учасника здійснюється на підставі Заяви учасника ТОВ, що подається до державного реєстратора (нотаріуса, що здійснює функції реєстратора), в довільній формі. Підпис на такій заяві посвідчується нотаріально.
При цьому, одночасно разом з реєстрацією виходу учасника Товариства, реєстратор вносить до ЄДР відомості про зменшення розміру статутного капіталу ТОВ на розмір частки учасника, що вийшов.
Важливим моментом наслідків для ТОВ такого виходу учасника з його складу, це виникнення обов’язку виплатити учаснику, що вийшов вартість його частки в статутному капіталі.
Вартість частки учасника визначається виходячи з ринкової вартості сукупності всіх часток учасників товариства пропорційно до розміру частки такого учасника.
З метою захисту прав та законних інтересів учасника, що виходить з Товариства, правильного оформлення виходу зі складу ТОВ та недопущення порушення прав учасника щодо виплати йому належної до виплати вартості частки, рекомендую звертатись до перевірених та досвідчених фахівців в галузі корпоративного права.
Коментарі