Алгоритм дій водія при притягнення до відповідальності за ст. 130 КУпАП

Алгоритм дій водія при притягнення до відповідальності за ст. 130 КУпАП (керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння).

Ваші дії:

  1. Встановити законність та підстави зупинення транспортного засобу.
  2. Стан сп`яніння водія встановлюється за наявністю відповідних ознак, шляхом огляду правопорушника, який проводить поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, які повинні мати, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки, згідно Інструкції - у разі незгоди водія на сам факт застосування спеціального технічного засобу або незгоди з його результатами, у поліцейського виникає обов`язок у двогодинний строк доставити водія до закладу охорони здоров`я для огляду.
  3. Акт огляду на стан алкогольного/наркотичного сп’яніння (другий примірник, а також другий примірник складеного протоколу про адміністративне правопорушення) вручається особі, щодо якої проводився цей огляд.

Відповідальність за ст. 130 КУпАП настає у разі:

  • відмови водія від проведення огляду (ознаки сп`яніння повинні бути зафіксовані у протоколі про адміністративне правопорушення, складеному у присутності двох свідків або при відповідній відеофіксації події правопорушення та його документування, що є підставою для притягнення порушника до адміністративної відповідальності);
  • керування ТЗ у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, що доводиться результатами відповідних освідувань на стан сп’яніння.

З урахуванням вказаного, алгоритм дій за ст. 130 КУпАП , вважається наступним:

  1. Встановити підстави зупинки ТЗ.
  2. В разі наявності ознак алкогольного/наркотичного сп’яніння, не відмовлятися від огляду поліцейським на місті зупинки, при цьому необхідно зафіксувати сертифікат та діючу повірку приладу огляду (в іншому випадку в суді необхідно доводити відсутність доказів: 1) управління/зупинки водія працівниками поліції; 2) проведення огляду на стан сп`яніння у відповідності з усіма інструкціями та законом; 3) фіксування та відповідне документування відмови особи від проходження огляду на стан сп`яніння і т.і.).
  3. Якщо водій не згоден з результатами огляду на місці, поліцейський зобов’язаний доставити водія до відповідного закладу для проведення медичного огляду на протязі двох годин.
  4. Отримати всі необхідні документи щодо процедури огляду та зупинки ТЗ (це можливо навіть після складання протоколу та отримання тимчасового посідчення на право водіння взамін вилученого. Для повного та об”єктивного аналізу матеріалів справи, яка поліцією направляється до суду – варто звернутися в суд, по заяві ознайомитися з матеріалами справи та отримати їх копії, в тому числі і копії відеодоказів, після чого детально аналізувати усі наявні матеріали на предмет виявлення невідповідностей, помилок при оформленні та документуванні правопорушення).
  5. При потребі - звернутися до адвоката для отримання відповідних консультацій та представництва Ваших інтересів в суді.

Рейтинг: 3 - 4 голосів

Автор статті


Нарбут Тетяна Миколаївна

Адвокат, м. Луцьк

Вік: 50 років 21 рік досвіду На проекті 5 років
Всього консультацій: 459 Платних консультацій: 1

Цивільне право, Трудове право, Сімейне право, Нерухомість, А...

6 відгуків

Коментарі