Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення
гармонійного розвитку дитини.
Одним із способів виконання обов'язку по утриманню є присудження аліментів у твердій грошовій сумі. Поняття тверда грошова сума означає, що сума аліментів на утримання особи чітко визначена рішенням суду або за домовленістю між платником та одержувачем аліментів , а не в частці від заробітку, як то 1/4 чи 1/3, а чітко встановлена сума, наприклад, 2000 грн щомісячно.
Зв'яжіться з адокатом по сімейних питаннях та дізнайтесь все про аліменти
Законом передбачено, що розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.
Індексація грошових доходів спрямована на підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановленого статтею 48 Конституції права щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України.
1 вересня 2020 року Верховна Рада прийняла черговий закон, покликаний захистити права дітей, «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» щодо обов'язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі».
Відтепер державний виконавець зобов’язаний обчислювати розмір заборгованості із сплати аліментів, а також проводити індексацію розміру аліментів та повідомляти про розрахунок заборгованості стягувачу і боржнику.
Тут ви можете оформити заяву (скаргу) на дії державного виконавця
Індексація розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі, проводиться підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами — підприємцями, які провадять відповідні відрахування аліментів із доходу платника та за рахунок коштів такого платника.
Обчислення індексу споживчих цін для індексування аліментів, визначених судом у твердій грошовій сумі, починається з місяця, у якому призначено аліменти.
Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, індексується у межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
При цьому, розмір таких аліментів разом із сумою індексації не повинен перевищувати 50% грошового доходу платника аліментів. Утримання аліментів провадиться з суми заробітку (доходу), що належить особі, яка сплачує аліменти, після утримання з цього заробітку (доходу) податків.
Якщо сума аліментів не індексувалась і боржник Вам сплачував лише присуджену суму без її індексації, то ставте вимогу до виконавця про індексацію розміру аліментів за минулі роки з часу, коли суд прийняв рішення про стягнення аліментів.
Треба пам'ятати, що до вимог, що випливають із сімейних відносин, позовна давність не застосовується.
Крім того, в разі незгоди з розрахунком заборгованості, визначеної державним виконавцем, ви можете оскаржити дії державного виконавця до суду.
Коментарі