У статті 32 Закону України «Про оренду землі» передбачена можливість дострокового розірвання договору оренди землі за рішенням суду на вимогу орендаря або орендодавця.
Такими підстави може бути:
невиконання сторонами обов’язків, передбачених статтями 24 і 25 цього Закону та умовами договору. Наприклад, якщо орендар не дотримується екологічної безпеки землекористування або орендодавець не попередив орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки.
випадкове знищення чи пошкодження об’єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки,
підстави, визначених Земельним кодексом України та іншими законами України.
Також підставами для розірвання договору оренди землі можуть бути:
використання земельної ділянки способами, які суперечать екологічним вимогам (п. «г» ч. 1 ст. 141 ЗКУ);
використання земельної ділянки не за цільовим призначенням (п. «ґ» ч.1 ст. 141; п. «а» ч. 1 ст. 143 ЗКУ);
систематична несплата орендної плати (п. «д» ч. 1 ст. 141 ЗКУ).
Систематичність має місце у разі несплати орендної плати два та більше випадки, а порушення умов договору оренди в частині зобов’язання сплати орендної плати лише один раз не вважається систематичним і не може бути підставою для розірвання договору оренди.
Таким чином, необхідно уважно проаналізувати умови договору на наявність підстав для його дострокового розірвання та виявити конкретні порушення сторони, щоб звернутися до суду та захистити свої права та інтереси.
Коментарі