УВАГА! Це рішення Верховного Суду стосувалось ситуації, коли працівник не є присутнім на робочому місці у зв’язку з запровадженням стану простою і повідомити його про наступне вивільнення під власноручний підпис не є можливим,
проте,
нижченаведені висновки суду надають можливість роботодавцю звільняти працівників у зв’язку зі змінами в організації праці без ознайомлення з попередженням під підпис, навіть у разі його присутності на робочому місці.
Верховний Суд у постанові від 11 вересня 2024 року по справі №758/2190/23 вказав, що положення статті 49-2 КЗпП не містять обов’язку роботодавця ознайомлювати працівника з попередженням про наступне вивільнення та з вакантними посадами на підприємстві саме під особистий підпис.
Згідно з частинами першою, третьою статті 49-2 КЗпП про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці. Одночасно з попередженням про звільнення у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці власник або уповноважений ним орган, фізична особа, яка використовує найману працю, пропонує працівникові іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації, у фізичної особи.
Підприємство неодноразово надсилало поштою позивачу переліки вакантних посад, які він отримував, а тому був ознайомлений із вакантними посадами на підприємстві, проте не надав згоди на переведення на жодну із йому запропонованих.
Верховний Суд зазначив, що положення статті 49-2 КЗпП не містить обов’язку роботодавця ознайомлювати працівника з попередженням про наступне вивільнення та з вакантними посадами на підприємстві саме під особистий підпис, тому висновки судів попередніх інстанцій в цій частині є помилковими.
Тобто роботодавець самостійно визначає спосіб та форму повідомлення про вивільнення працівника та про наявні вакантні посади на підприємстві й підприємством з дотриманням зазначених положень законодавства було запропоновано позивачу усі вакантні посади на підприємстві.
Коментарі