Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 24 січня 2024, питання №100715

Подача в розшук ТЦК ,як проходить ця процедура

Доброго дня,на місці моєї прописки проживають родичі і до них зараз приїжджають представники поліцій та погрожують відкриттям кримінальної справи на мене та подачі мене в розшук,при тому що я закінчив строкову службу до 22 року,а вже після ні родичі ні я не отримував повістки.

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Дмитре!

    Подати особу в розшук можливо лише за умови, якщо проти неї буде порушено кримінальну справу.

    Виходячи з норм статті 281 КПК України, законодавець передбачає наступні підстави оголошення підозрюваного в розшук:

    - місцезнаходження підозрюваного невідоме;

    - особа перебуває за межами України та не з’являється без поважних причин на виклик слідчого, прокурора за умови його належного повідомлення по такий виклик;

    - слідчий, прокурор вжив усі необхідні заходів щодо встановлення місцезнаходження підозрюваного.

    Якщо в результаті вжитих заходів місцезнаходження підозрюваного встановити не вдалося, оголошується його розшук. До матеріалів досудового розслідування приєднуються документи, які свідчать про те, що підозрюваний переховується і його місцезнаходження невідоме, а саме: підтвердження про отримання підозрюваним повістки про виклик (у порядку ст. 133 КПК України); постанова про привід підозрюваного і результати її виконання (відповідно до вимог статей 140-143 КПК України); протоколи допитів, інших слідчих (розшукових), негласних слідчих (розшукових) дій, які було проведено з метою встановлення місцезнаходження підозрюваного; довідки (з місця роботи, навчання, паспортної служби, військкомату, прикордонної служби, медичного закладу) тощо.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Вас просто залякують і тиснуть психологічно, аби Ви з'явилися до ТЦК. Належним є тільки виклик по повістці. Розщук можливий лише в рамках кримінального провадження, а тут для цього явно відсутні підстави.

    Успіхів. Всього доброго Вам. З повагою.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України