Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 25 січня 2024, питання №100793

Інвалідність матері 2 групи

Вітаю. Підкажіть будь ласка: якщо оформимо мамі інвалідність 2 групи, я проживаю з мамою разом і приписаний за одною адресою і я отримаю відстрочку, а брат зараз служить, то коли наприклад брат демобілізується з ЗСУ, то в мене така відстрочка пропаде?

Відповіді юристів (6)

    Богун Сергій Павлович
    Богун Сергій Павлович рік тому

    Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Якщо Ви отримаєте відстрочку до моменту демобілізації Вашого брата - відстрочка залишиться в силі.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Сергію!

    Станом на зараз Ваша підстава для відстрочки виглядає наступним чином:

    Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:

    Зокрема в ній зазначено:

    «Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати;".

    Отже, для того аби отримати відстрочку у зв'язку з інвалідністю Вашої матері, повинні бути відсутні інші працездатні особи, які можуть її утримувати (мається на увазі матеріальне забезпечення, а не догляд). Відповідно до законодавства - це діти та другий із подружжя.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Сергій Клієнт рік тому

      Все одно не до кінця зрозумів.. в матері є чоловік пенсіонер, я та брат в Зсу. Батько вважається недієздатним так як пенсіонер, але є брат ..і от саме питання чи поки брат служить в Зсу я можу оформити відстрочку чи там скажуть що у вас же є брат в Зсу відстрочку вам не оформимо?

      • Айвазян Юрій Климентійович
        Айвазян Юрій Климентійович рік тому

        Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

        Спілкуватися у чаті

        Оскільки брат є працездатною особою, яка може утримувати Вашу матір, то можуть виникнути проблеми з боку ТЦК. Я би радив Вам оформлювати відстрочку за абзацем 10 по постійному догляду.

    Сергій Клієнт рік тому

    А по цьому закону якщо приймуть це щось змінить?

    • Айвазян Юрій Климентійович
      Айвазян Юрій Климентійович рік тому

      Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

      Спілкуватися у чаті

      Почнемо з того, що наразі це просто фото, яке виклали вчора у Цензор.нет. Для того аби цей допис став Законом спочатку законопроект повинні внести на розгляд до ВР (чого ще не відбулося), а потім його повинен підписати Президент.

      Якщо законопроект буде виглядати саме так і за нього проголосує ВР, а потім підпише Президент. То тоді Ви будете мати право на відстрочку у зв'язку з постійним доглядом за своєю матір'ю.

      Проте це ж саме Ви можете зробити і зараз. Просто Вам потрібно оформлювати відстрочку не по інвалідності матері (абзац 11 статті 23), а у зв'язку з постійним доглядом за нею (абзац 10 статті 23).

      "зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;".


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України