Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 30 січня 2024, питання №101054

Військова служба і виїзд за кордон

Як що військовий служить вже 2 рік,втомлений морально,здали нерви і він перебував у відпустці закінчилась відпустка він лишився ще на 3 дома йому записали запізнення і дали адмін порушення, він хотів змиритися но все таки він знову пішов в сзч і виїхав закордон .що йому буде при поверненю ,і як що він отримав тимчасове право на проживання закордоном .
Я розумію складне питання но все ж таки

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня!

    В такому випадку це вже не СЗЧ, а дезертирство, тобто стаття 408 ККУ.

    Дезертирство - самовільне залишення військової частини або місця служби з метою ухилитися від військової служби, а також нез’явлення з тією самою метою на службу у разі призначення, переведення, з відрядження, відпустки або з лікувального закладу.Об’єктом даного злочину є встановлений законодавством України порядок проходження військової служби.Суб’єктом злочину може бути лише військовослужбовець, тобто той, хто проходить військову службу (ст. 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).

    Об’єктивна сторона полягає у:

    • самовільному залишенні військової частини або місця служби;
    • нез’явленні на службу у разі призначення, переведення, з відрядження, відпустки або з лікувального закладу

    Під час дезертирства особа залишається військовослужбовцем!

    Суб’єктивна сторона

    Дезертирство завжди характеризується прямим умислом. При чому, винний має намір ухилитися від військової служби назавжди, а не тимчасово.

    Кваліфіковані види дезертирства

    • Вчинення дезертирства зі зброєю – має місце у випадку, коли принаймні на початковому етапі злочину дезертир має при собі зброю (вогнепальну, холодну, чи інші види зброї, якими можуть оснащуватися військові формування та інші).
    • За попередньою змовою групою осіб – тобто спільне вчинення дезертирства двома і більше військовослужбовцями, які домовилися про це заздалегідь.
    • Дезертирство, вчинене в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці.

    За дезертирство передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

    Якщо даний злочин вчиняє група військовослужбовців, та/або зі зброєю – винним загрожує ув’язнення на строк від п’яти до десяти років.

    А за дезертирство умовах воєнного стану або в бойовій обстановці винному загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років.

    Ви можете бути повернути до України лише у разі Вашої екстрадиції країною перебування. Таке моживо у разі наявності відповідної кримінальної справи проти Вас та звернення українських правоохоронних органів безпосередньо до органів юстиції такої країни. Втім це може статися тільки за наявності міжнародної угоди між Україною та країною Вашого перебування про надання правової допомоги.

    Також Вас може бути оголошено в міжнародний розшук на підставі звернення МВС до Інтерполу. Втім, ця остання процедура складна та довга.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Богун Сергій Павлович
    Богун Сергій Павлович рік тому

    Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Ситуація недобра. Дезертирство в військовий час є кримінальним злочином. Повертатися самостійно мабуть не варто. Проте вирішувати військовослужбовцю. Примусове повернення (видача) можливе шляхом екстрадиції.

    В контексті ст. 541 КПК України під екстрадицією розуміється видача особи державі, компетентними органами якої ця особа розшукується для притягнення до кримінальної відповідальності або виконання вироку.

    Наскільки це реально - складно сказати.

    Все залежить від багатьох факторів.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України