Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 11 лютого 2024, питання №102011

Мать слегла с перелом бедра я один в семье остался,дали отпуск по семейным обстоятельствам на 8 дней,есть решение лкк что она нуждается в постоянном присмотре уходе,я хочу за ней постоянно ухаживать, и списаться со службы,как быть? С чего начать? Время поджимает

Мать слегла с перелом бедра я один в семье остался,дали отпуск по семейным на 8 дней, хочу списаться с армии по уходу за мамой,что делать надо?,с чего начать? И сроки...

Відповіді юристів (11)

    Богун Сергій Павлович

    Ви маєте право на звільнення у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

    Для цього Вам необхідно подати рапорт та документи щодо необхідності догляду, документи що підтверджують родинні зв'язки.

    • Дмитрий Владимирович Клієнт 3 місяці тому

      Есть зразок як рапорт писать?,и как-то по порядку от а до Я, я отблагодарю скинете мне номер карты

      • Богун Сергій Павлович

        Пишеться в довільній формі. Зазначається підстава для звільнення. Долучаються документи. До конкретного юриста можете звернутися за допомогою сервісу цього сайту.

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Дмитро!

    Потібно почати з написання рапорта на ім'я командира. До нього прикласти копію довідки ЛКК, нотаріально завірені копії паспорта Вашої матері, Вашого свідоцтва про народження. Також було б бажано мати спільне місце реєстрації.

    Максимальний термін розляду рапорта 45 днів.

    Питання звільнення з військової служби військовослужбовців під час воєнного стану регулюються статтею 26 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про військовий обов'язок і військову службу». Потрібне я виділив жирним шрифтом.

    Ця стаття з останніми змінами надає перелік підстав для звільнення з військової служби. Зокрема про підстави звільнення під час воєнного стану в ній зазначено наступне:

    «1. Звільнення військовослужбовців з військової служби здійснюється:

    …2) під час воєнного стану:

    г) через такі сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу):

    "у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Дмитрий Владимирович Клієнт 3 місяці тому

      А есть образец как рапорт писать командиру?

    Дмитрий Владимирович Клієнт 3 місяці тому

    Командир видел ЛКК матери, просто дал мне 8 дней отпуска по семейным обстоятельствам

    • Айвазян Юрий Климентьевич

      Ну командир самостійно не зобов'язаний Вас звільняти. Для того Ви повинні подати рапорт на звільнення за сімейними обставинами.

    Дмитрий Владимирович Клієнт 3 місяці тому

    Копии паспорта, свидетельства о рождении,были отец и сестра,но они умерли,копии смерти свидетельства тоже?

    • Айвазян Юрий Климентьевич

      Так, це зайвим не буде. Тільки підтвердить, що за матір'ю більше немає кому доглядати.

    Дмитрий Владимирович Клієнт 3 місяці тому

    А как рапорт писать?, образец есть?


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України