Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
917 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Відомий перл Касаційного суду від 17.02.2020 справа №820/3113/17.
Застосували закон в редакції, чинній на зараз (60р).
А якщо предметом оскарження буде "скасування (позбавлення) статусу "у відставці"", або "порушене право перебувати у відставці" тощо (після визначеного законом процесу проходження військової служби (призив-строкова-запас-відставка)) і в момент, наприклад, вручення повістки?
Глобальніша задача, як сформулювати позов, щоб примусити розглядати за редакцією, чинною на 40р, а не на 60р як "час виникнення спірних правовідносин"? Бо виходить, що ст.58 Конституції тут взагалі не можна скористатися.
Як, наприклад, тут:
Постанова Судової палати у господарських справах Верховного Суду України від 20 листопада 2012.
Вищому господарському суду України необхідно врахувати, що до спірних правовідносин має застосовуватись саме та редакція закону, яка була чинною на момент їх виникнення, оскільки згідно зі ст. 58 Конституції закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.
Таким чином, висновок Вищого господарського суду України про можливість застосування до спірних правовідносин ст.33 Закону №161-ХІV у редакції від 17.02.2011. є необґрунтованим, оскільки строк дії укладеного між ТОВ «Україно» і Київрадою договору закінчився 22 липня 2009 (в нашому випадку - граничний строк настав в 40 років до 2014р), а отже, спірні правовідносини між сторонами виникли до внесення змін у зазначену норму Закону № 161-ХІV (в нашому випадку - норми Закону "Про військовий обовязок" про 60 років).
Треба дуже точно сформулювати позов відносно поняття "спірні правовідносини". Хоча, логічно, що навіть "повторне взяття позивача на військовий облік військовозобов`язаних" це і є, фактично, скасування його статусу "у відставці" і до нього повинна застосовуватися стара редакція закону.
Взагалі, треба доводити справу до Верховного і Конституційного судів, хай дають обгрунтування правової позиції.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Юрист, м. Суми, 31 рік досвіду
Питання задайте