Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 28 лютого 2024, питання №102936

Отсрочка по мобилизации

Сейчас прохожу комиссию ВВК, с женой в разводе с 2018г. Имею общего сына, сейчас ему17.5лет, который после развода по решению суда жил со мной. Жена не лишена родительских прав, но после развода не участвовала в воспитании и жизни сына. После начала войны сын выехал за границу, где у него возникли проблемы со здоровьем, эпилепсия у него
сейчас ему17.5лет,
Что я могу сделать чтоб получить отсрочку

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Сергію!

    Рішення суду про проживання дитини разом з Вами, а не з матір'ю, не надасть Вам права на відстрочку, оскільки проживання дитини разом з Вами не підтверджує той факт, що мати не приймає участі у її вихованні. Також є питання - чи сплачує мати аліменти? Чи укладали Ви договір про виховання дитини при розлученні?

    Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:

    Зокрема в ній зазначено:

    «Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років".

    З приводу хвороби сина, то можливо було б отримати відстрочку на підставі постійного догляду за ним, проте, для цього Ваш син повинен знаходитись на території України. Йому потрібно отримати довідку ЛКК форми № 080-1/о «Довідка про потребу дитини (дитини-інваліда) у домашньому догляді», що додається.

    Абзац 10 статті 23:

    "зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;"

    На жаль, інших варіантів, я не бачу.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Богун Сергій Павлович

    Згідно законодавства право на відстрочку мають особи, зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України