Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 13 березня 2024, питання №103602

Чи можуть мобилізувути до досягнення 25 років?

Доброго вечора, маю таке питання. Я зараз знаходжусь в Німеччині (приїхав сюди ще до досягнення 18 років), мені вже є 18, і я маю намір повернутися назад в Україну. Чи можуть мене мобілізувати (видати повістку, та після медкомісії відправити на фронт), якщо мені ще немає 25 років? Та які труднощі можуть виникнути під час перетину кордону в Україні ?

Відповіді юристів (4)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Якщо Ви є особою, що належать до категорії призивників - Вас не мобілізують.

    Однак за кордон вже просто так не виїдете. Майте на увазі.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Едуарде!

    Ви стоїте на військовому обліку? Якщо ні, то по поверненню до України Вам знадобиться на нього стати. Оскільки Ви будете ставати на облік, то Ви повинні будете пройти ВЛК. Якщо Вас визнаьть придатним до проходження військової служби, то проблем не виникне. Якщо визнають обмежено придатним, то зарахують у запас і Ви станете військовозобов'язаним, а отже підлягатимете мобілізації, якщо в Вас не має підстави для відстрочки.

    Також, законопроект 10449 передбачає скасування строкової служби та введення базової військової служби. Тому, останню Ви повинні будете пройти навіть у воєнний час навідміну від строкової. Для того, аби не проходити базову військову службу також потрібно буде мати підставу для відстрочки.

    Чи відбудуться відповідні зміни та коли станом на зараз невідомомо, проте така йімовірність існує.

    Отже, я би на Вашому місці все добре зважив перед тим, як повертатись. Також врахуйте й те, що виїхати без законної підстави Ви вже не зможете.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 8 місяців тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Доброго вечора!

    ТАК, ЯКЩО ВИ ПРИЗОВНИК - ВІК ВІД 18 ДО 27 РОКІВ ТА У Є ПРИПИСНЕ, ТО ВЗАГАЛІ НЕ ПІДЛЯГАЄТЕ ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, ТАК ЯК ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, ПІДЛЯГАЮТЬ ЛИШЕ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНІ І РЕЗЕРВІСТИ.

    УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2022

    Про загальну мобілізацію:

    https://www.president.gov.ua/documents/692022-4141...

    "8. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку:

    1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;

    2) здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України;...".

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про військовий обов'язок і військову службу

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):

    Про військовий обов'язок і ... | від 25.03.1992 № 2232-XII (rada.gov.ua)

    "Стаття 1. Військовий обов'язок...9. Щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії:

    допризовники - особи, які підлягають приписці до призовних дільниць;

    призовники - особи, приписані до призовних дільниць;

    військовослужбовці - особи, які проходять військову службу;

    військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;

    резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період".

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:...".

    - У РАЗІ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНУ, ЗІ СТОРОНИ ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ):

    1) ПОДАВАТИ СКАРГИ ДО:

    - ОБЛАСНОГО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ);

    - МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ.

    2) ТЕЛЕФОНУВАТИ НА ГАРЯЧУ ЛІНІЮ:

    - МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ:

    0 800 50 04 42

    Гарячі лінії | Міністерство оборони України (mil.gov.ua)

    - УРЯДОВУ ГАРЯЧУ ЛІНІЮ:

    Урядова «гаряча лінія» 1545 працює цілодобово

    Дзвінки на урядову «гарячу лінію» 1545 з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.

    Всього доброго!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Ні, не мають права Вас мобілізувати, оскільки Ви за своїм віком призовник. Повістки, направлення Вас на ВЛК - це все незаконно по відношенню до Вас. Не хвилюйтеся. Але майте на увазі, що для повторного виїзду потрібно буде мати законну підставу.

    З повагою!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України