Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. Батько має у власності квартиру, яку колись купив для мене і в якій я проживаю. Вирішили переписати цю квартиру на мене. Виникло питання що краще переписати як подарену чи краще при заповіті? З якою процедурою буде меньше проблем з оформленям та ціною? Ще цікавить в якому з випадків квартира буде вважатись тільки моєю і мій чоловік не зможе на неї претендувати у майбутньому?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Я раджу оформлення дарування.
Адвокат, 24 роки досвіду
Доброго дня.
Спадкування більш дешевий варіант, але договір дарування набагато простіший та надійніший. Як при спадкуванні, так і при дарування, майно є Вашою особистою власністю і чоловік право на нього не має
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ольга!
Якщо укласти договір дарування, то Ви станете власником житла ще за життся батька. Якщо ж це буде заповіт, то оформити право власності на кквартиру Ви зможете лише після 6 місяців з дня його смерті. Навіть, у разі оформлення заповіту, на обов'ящзкову частку у спадщині мають непрацездатні родичі першого ступеня споріднення.
Менше проблем буде з дарчою. Ціна і тому, і в тому випадку - це послуги нотаріуса, а у разі оформлення дарчої Вам необхідно буде провести оцінку нерухомості та сплатити 1% держмита.
Квартира буде вважатись Вашою особистою власністю в обох випадках. Спільна влістність подружжя - це майно придбане у шлюбі.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю.
Краще за все оформити дарування, оскільки власність одразу переходить до Вас.
З повагою!