Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 29 квітня 2024, питання №107039

Вписаний в приватизацію

Доброго дня.Я вписаний в приватизацію батьківської квартири.Чи являють я співвласником цього майна і чи можуть його забрати за борг по кредиту?

Відповіді юристів (1)

    Давидко Ігор Анатолійович
    Давидко Ігор Анатолійович 17 днів тому

    Юрист, м. Суми, 30 років досвіду

    Вітаю ! Якщо Ви брали участь у приватизації, то Ви повинні бути у правоустановлюючому документі як співвласник відповідного майна (спільна часткова власність або спільна сумісна).

    Якщо у Вас немає доступу до відповідного документу, зверніться із письмовим запитом довільної форми у орган місцевого самоврядування за місцезнаходженням майна, запитуйте інформацію про склад осіб, які приватизували це майно та отримайте копію правовстановлюючого документу для відома.

    Якщо частка Вашого майна в квартирі зазначена у документі (спільна часткова власність), теоретично її можуть виставити на торги. Практично такі торги не відбуваються за відсутності покупців, бо хто ж захоче купити частку, де живуть люди, проте право власності на цю частку після торгів, які не відбулися, можуть передати стягувачеві, якому Ви заборгували.

    Якщо право власності на майно у Вас спільне сумісне, то стягувач може звернутися до суду і визначити Вашу частку, а далі на торги, що описано вище.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України