Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 13 травня 2024, питання №108635

Мобілізація та базова військова служба

Скажіть будь ласка чи можуть мобілізувати до 25 років якщо приписне і не служив бо страшно йти оновлювати ті дані бо можна бути мобілізованим? А також якщо прийдеш туди то можуть відправити зразу на ту базову службу і після неї мобілізувати?бо читав що там якусь відстрочку вписали що до 25 років якщо ти проходив службу чи підготовку то можуть тільки добровільно мобілізувати?

Відповіді юристів (6)

    Прокопець Олександр Васильович

    Добрий день! Якщо не проходили строкову службу, то обмеження в 25 років не розповсюджується. Тобто можуть мобілізувати і до 25 років. Тих хто служить строкову (по новому базову) службу, не мобілізують і після демобілізації надають відстрочку 1 рік. Але на практиці, після дембеля зі строкової, коли приходите в ТЦК ставати на облік, зразу видають "бойову" повістку з терміном з'явитись через 1 рік.

    • Роман Клієнт рік тому

      ну але якщо на руках приписне а не військовий квиток то я являюся призовником а не військовозобов’язаним просто всюди пишуть що не можуть до 25 мобілізувати в такому випадку.І там пише

      • військовозобов’язані до досягнення 25-річного віку, які пройшли базову загальновійськову підготовку відповідно до статті 101 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» чи базову військову службу (такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою).
      • Цікаво чи це дійсно так чи всерівно зможуть мобілізувати та будуть мобілізовувати
    Прокопець Олександр Васильович

    Відповідно до нового законодавства не підлягають мобілізації військовозобов'язані до 25 років, які пройшли базову військову службу. Ви не проходили службу і є призовником, отже обмеження в 25 років, Вас стосуватись не будуть.

    Роман Клієнт рік тому

    А що це таке що ті хто служив то його мобілізувати не можуть а той хто не служив значить можна.Так то ж пише що мобілізації підлягають військовозобов’язані та резервісти а не призовники.Всі так кажуть щось ви мене здивували

    Прокопець Олександр Васильович

    Дивіться, згідно нових змін, щодо 25 річного віку, норма звучить так:

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації до досягнення 25-річного віку військовозобов'язані, які пройшли базову загальновійськову підготовку відповідно до статті 101 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" чи базову військову службу. Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою.

    Отже, всі, хто не підпадає під цю норму і не має інших підстав для відстрочки, можуть бути мобілізовані з 18 річного віку. Якщо Ви не військовохобов'язаний, що досяг 25 річного віку і пройшов базову службу, то можете бути мобілізованим. І не Важливо, чи ви призовник чи резервіст. Нажаль, виглядає так.

    Роман Клієнт 11 місяців тому

    Я трішки не розумію якщо у нас йде мобілізація військовозобов’язаних та резервістів то чому призовника можуть мобілізувати якщо навіть прописано в законіщо призовник це громадянин який приписаний до призовної дільниці і може бути запрошений для проходження строкової служби.Цеж по ідеї до цього також могли мобілізувати?Бо відстрочку прописали іменно для військовозобов’язаних бо якщо б її не було то після проходження цієї служби ти ставав на облік військовозобов’язаного і таким чином могли мобілізувати але це зробили можна сказати добровільно до 25.+ ви в кінці самі написали якщо ви не військовозобов’язаний який досяг 25 віку то можете бути мобілізовані це ж логічно бо вік зменшили і з 25 років тепер переводять на облік


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України