Задайте питання юристу

882 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 06 липня 2024, питання №114481

Виплати рідним військових зниклих безвісти

Мій тато зник безвісти 5 місяців тому, є офіційна дружина, шлюб укладений під час воєнного стану в країні, із рідних в батька є ще донька ( 23 роки , заміжня, є дитина ) , мати ( пенсіонерка, 75 років). Чи має право донька або мати на виплати по статусу безвісти зниклий?

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Анастасія!

    Першочергове право на виплату має дружина.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 4 місяці тому

    Юрист, м. Київ, 3 роки досвіду

    Доброго вечора!

    Ні, якщо є офіційна дружина, то отримувати виплати за зниклого безвісти військовослужбовця буде тільки вона.

    Турчин Ярослав Олександрович

    Мої щирі співчуття!

    Поки особа в статусі зниклого безвісти без рішення суду, тобто за повідомленням військової частини, то на жаль лише дружина.

    Тільки у разі, якщо змінюється статус військовослужбовця на відповідного загиблого або в судовому порядку його визнають відсутньою безвісті особою, тоді припиняється виплата грошового забезпечення.

    Але це не означає, що це коло осіб не може претендувати на одноразову грошову допомогу у разі загибелі такого військовослужбовця. Якщо військовослужбовець загинув, то родина отримає одноразову грошову допомогу.

    Виплати грошового забезпечення військовополонених та зниклих безвісти регулює постанова Кабінету Міністрів України № 884 від 30 листопада 2016 року «Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення сім’ям військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або безвісно відсутніх».

    Незалежно від статусу військовополонених чи безвісти зниклих за кожним військовослужбовцем зберігаються виплати за тим розміром окладу, який він отримував під час проходження служби.

    Окрім розміру посадового окладу, щомісячна виплата військовим також враховує:

    • оклад за військовим званням;
    • надбавку за вислугу років;
    • інші щомісячні додаткові види грошового забезпечення постійного характеру;
    • інші додаткові види фінансового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення.

    Сім’ї військових, захоплених у полон, отримуватимуть виплату до дня їх звільнення включно. А родини зниклих безвісти бійців отримуватимуть виплати до дня визнання їх загиблими в судовому порядку або остаточно виключення зі списків особового складу військової частини.

    Першочергове право на матеріальну допомогу від держави має дружина зниклого безвісти або захопленого в полон військового, а вже потім його батьки.

    Загалом право на виплати, зокрема додаткових та інших видів грошового забезпечення мають:

    • дружина (або чоловік);
    • повнолітні діти, які проживають разом з військовослужбовцем, якщо вони не мають власних дружини чи чоловіка.

    Від дня захоплення військовослужбовця в полон, або заручником, або інтернування в нейтральних державах, або зникнення безвісти, грошове забезпечення виплачується членам сімей за їхньою заявою на ім’я командира військової частини.

    До заяви потрібно додати:

    • копії сторінок паспорта повнолітніх членів сім’ї;
    • довідку про реєстрацію місця проживання (якщо цієї інформації немає в паспорті);
    • копію свідоцтва про шлюб (за наявності);
    • копію свідоцтва про народження дітей (за наявності);
    • копію індивідуального податкового номера.

    Допомогу членам сім’ї військовослужбовця виплачують щомісячно на підставі наказу командира військової частини.

    Тобто діти та батьки зможуть претендувати лише на сумнозвісні 12 мільйонів.

    В той же час, якщо шлюб під час воєнного стану виникає сумніви у родини, то цілком реально цей шлюб може бути фальсифікатом з метою заволодіння коштами. Зараз на жаль таким дуже часто зловживають співробітниці військової служби правопорядку та командири військових підрозділів, маючи право посвідчувати документи військовослужбовців. Шлюб заінтересовані особи можуть оскаржити в суді, зокрема встановити чи дійсно заяву підписував військовослужбовець за почеркознавчою експертизою, надавши однозначно достовірні зразки підписів особи.

    В іншому варіанті - поки особа не визнана безвісти зниклою судом, то усі виплати отримуватиме дружина.

    Вибачте.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024