Задайте питання юристу

883 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 02 серпня 2024, питання №116913

відмова у компенсації пошкоджень в наслідок дтп

Доброго дня!
Потрібна консультація з наступного питання:
Вчора, майже вночі, став учасником дорожньо-транспортної пригоди. Стоячи на світлофорі в очікування «зеленого», ззаду в авто за кермом якого я знаходився, вʼїхав інший автомобіль який стояв наступним за мною в черзі. Коментар водія: «переплутав передачі»
Так як на годиннику було за 15 хвилин до початку комендантської години, а пошкодження не значні, домовились зконтактувати сьогодні та винуватець компенсує збитки.
Сьогодні винуватець змінив свою думку, і вирішив не дотримуватись досягнутих в усній формі домовленостей.
Яким має бути подальший алгоритм дій для притягнення винуватця до відповідальності? Заява в поліцію? Що в ній писати, відповідно якої статті? Чи подальше правове врегулювання не можливе?

Відповіді юристів (1)

    Перепьолкіна Юлія Вячеславівна
    Перепьолкіна Юлія Вячеславівна 3 місяці тому

    Адвокат, м. Київ, 6 років досвіду

    Добрий день. Відповідно до вимог ПДР, у випадку якщо водій став учасником ДТП, то на виконання вимог ПДР про настання ДТП слід повідомити правоохоронні органи, не залишати місця ДТП, не змінювати положення автомобілів в якому вони знаходились одразу після ДТП. Альтернативний варіант - складання "Євпропротоколу" та повідомлення про ДТП Страховиків, за якими укладені учасниками поліси ОЦВ (якщо пошкодження дійсно незначні). В такому випадку можна було б говорити про відшкодування збитків страховиком з яким водієм - винуватцем ДТП укладений поліс ОЦВ.

    В даному випадку, за згодою ОБОХ учасників ДТП вони покинули місце пригоди.

    Тож наразі повідомлення про ДТП після того як обидва учасники поїхали з місця пригоди може завершитись складанням на обох учасників Протоколів про адмін правопорушення за ст. 122-4. Залишення місця дорожньо-транспортної пригоди з можливою відповідальністю накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб.

    Без складання матеріалів у справі про адміністративне правопорушення (в т.ч. схеми ДТП, пояснень учасників ДТП, протоколу про адмін правопорушення стосовно одного або абох учасників ДТП (за наявності обоюдної вини), та без складання "Європротоколу", Ви не зможете звернутись ані до суду ані до страховика за відшкодуванням збитків. Нажаль.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024