Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 12 серпня 2024, питання №117463 350₴

Перегляд рішення ВЛК через зміну стану здоровʼя

Доброго дня.

Чоловік проходив ВЛК - рішення - придатний для ТЦК і т.д по статті (стаття 43 б).
Стадія хвороби зафіктована лікарем ВЛК 3-4 і прописав, що рекомендована операція.
Коли забирали рішення ВЛК виписали мобілізаційну повістку на 20.08 (місяць від видачі результатів ВЛК). Зараз сталося загострення хвороби і маємо робити операцію.

Скажіть, будь ласка, як правильно оформити документально наші дії, що і коли принести в ТЦК, адже ми розуміємо, що в такому стані він не зможе поки нести службу. Чи взагалі можливо якось вирішити цю ситуацію чи можуть дійсно забрати 20го числа не дивлячись на новий стан?
Дуже дякую!

Відповіді юристів (8)

    Айвазян Юрій Климентійович
    50%

    Доброго дня, Наталія!

    Відповідно до пункту 3.8 глави 3 розділу II Наказу МОУ №402:

    3.8. Постанови ВЛК ТЦК та СП щодо військовозобов’язаних приймаються згідно з главою 20 цього розділу.

    Постанова ВЛК ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов’язаного до військової служби, прийнята в облікових цілях в мирний час, дійсна протягом п’яти років з дня закінчення медичного огляду.

    Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов’язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період дійсна протягом одного року з дня закінчення медичного огляду.

    Якщо в стані здоров’я військовозобов’язаного, за його зверненням або висновками лікарів закладу охорони здоров’я виникли зміни, то за направленням керівника ТЦК та СП проводиться повторний медичний огляд з метою визначення ступеня придатності до військової служби.

    Отже, чоловіку потрібно написати заяву на ім'я начальника ТЦК та СП, у якій зазначити, що у зв'язку із значним погіршенням стану здоров'я він потребує термінового оперативного втручання та прохати направити його на повторну ВЛК, яка, в свою чергу, може надати чоловіку тимчасову непридатність на період операції та подальшого реабілітаційного періоду.

    Чи взагалі можливо якось вирішити цю ситуацію чи можуть дійсно забрати 20го числа не дивлячись на новий стан?

    Норма законодавства надає Вашому чоловіку можливість вирішитти дане питання.

    Стаття 44 Розкладу хвороб Наказу МОУ № 402:

    "Стани після перенесених гострих, загострення хронічних хвороб системи кровообігу або хірургічного лікування - Тимчасово непридатні. Потребують лікування, відпустки, звільнення від виконання службових обов’язків".

    Чи є вже дата призначення операції?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Наталія Клієнт 8 місяців тому

      дати ще немає. Ось тільки отримали висновок лікаря, тому зараз треба домовлятися про час.

      Тут виникає ще питання, якщо дата операції буде назначена на час після 20го числа, то тоді є шанс все таки її зробити? чи він просто прийде і заключення лікаря про направлення на операцію нічого не буде значити?

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Краще було б йти до ТЦК вже після операції. У такому випадку є набагато більше шансів отримати тимчасову непридатність або хоча б мати конкретну дату, на яку призначене оперативне втручання.

        Якщо буде така можливість, чоловік повинен взяти лікарняний (таким чином, аби 20 серпня він вже був на останньому) та перебувати на лікарняному до операції. Вже після операції йти до ТЦК. Чи є це реальним?

        Про неможливість прибути за МБ у зв'язку із поважною причиною потрібно буде повідомити ТЦК відповідною заявою. Дану заяву можливо направити рекомендованим листом.

        чи він просто прийде і заключення лікаря про направлення на операцію нічого не буде значити?

        Так, на жаль, такий варіант можливий.

        • Наталія Клієнт 8 місяців тому

          щодо перебування на лікарняному до операції то такого не буде, бо по факту як раз сама операція і буде являтися приводом для лікарняного. Це не та ситуація коли без цієї операції неможливо жити. Просто медикаментозне лікування недопомагає, тому аби позбавитися цієї проблеми , треба саме операція

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Зрозумів. Тоді Вам потрібно домовлятись про операцію до 20.08.2024 року. Це було б найкращим варіантом для чоловіка. Бо сама по собі рекомендація лікаря про оперативне втручання може не надати бажаного результату.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас!

    Чоловік проходив ВЛК - рішення - придатний для ТЦК і т.д по статті (стаття 43 б).Стадія хвороби зафіктована лікарем ВЛК 3-4 і прописав, що рекомендована операція.Коли забирали рішення ВЛК виписали мобілізаційну повістку на 20.08 (місяць від видачі результатів ВЛК). Зараз сталося загострення хвороби і маємо робити операцію.Скажіть, будь ласка, як правильно оформити документально наші дії, що і коли принести в ТЦК, адже ми розуміємо, що в такому стані він не зможе поки нести службу. Чи взагалі можливо якось вирішити цю ситуацію чи можуть дійсно забрати 20го числа не дивлячись на новий стан?

    Якщл Ваш чоловік пройде оперативне втручання, 20.08. (по можливості) йому потрібно буде звернутися до начальника ТЦК та СП із письмовою заявою про направлення на нову ВЛК у зв'язку із хірургічним втручанням. Взагалі його мають визнати тимчасово непридатним. Закон таке звернення передбачає.

    МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

    НАКАЗ

    14.08.2008 № 402

    Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України

    3.8...

    Якщо в стані здоров’я військовозобов’язаного, за його зверненням або висновками лікарів закладу охорони здоров’я виникли зміни, то за направленням керівника ТЦК та СП проводиться повторний медичний огляд з метою визначення ступеня придатності до військової служби.

    Тому треба буде подати заяву на ім'я начальника ТЦК та СП про направлення на повторний медичний огляд. До заяви обов'язково прикласти виписку зі стаціонару, що підтверджуватиме пересення оперативного втручання.

    З повагою!

    Карпенко Андрій Володимирович
    50%

    Вітаю!

    ТРЕБА ТЕРМІНОВО ЛЯГАТИ НА ОПЕРАЦІЮ - ТОДІ БУДЕ ЗАКОННА ПІДСТАВА НЕ ПРИБУВАТИ ЗА ПОВІСТКОЮ. В ІНШОМУ ВИПАДКУ - МОБІЛІЗУЮТЬ.

    ПРО ХВОРОБУ ТРЕБА СПОВІСТИТИ ТЦКСП.

    ПІСЛЯ ВИПИСКИ З ЛІКАРНІ ТРЕБА З'ЯВИТИСЯ ДО ТЦКСП - ЗНОВУ НАПРАВЛЯТЬ НА ВЛК.

    Поважні причини неприбуття по повістці вже закріплені в Законі України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та постанові Кабміну №560.

    Згідно з документами, у разі неможливості прибути з поважних причин (це зазвичай хвороба, обставини непереборної сили, смерть близького родича тощо), громадянин зобов'язаний не пізніше триденного терміну особисто подати відповідні документи, які підтверджують його поважну причину до ТЦК з подальшим прибуттям протягом 7 днів,

    Приклад: у військовозобов'язаного визначена дата прибуття на 1 серпня. Громадянин захворів, у нього є три дні на повідомлення ТЦК із поданням відповідних підтверджуючих документів про причини неявки, тобто до четвертого числа він повинен обов'язково надіслати лікарняний лист. Якщо ця дата буде прострочена, то вже 4 серпня людині можуть одразу виносити постанову про штраф. Якщо громадянин вкладається в ці терміни, то його "ставлять на паузу" і чекають подальшого прибуття вже протягом 7 днів.

    Середницький Євгеній Вікторович

    Доброго дня!

    Ваша ситуація є досить серйозною, і важливо діяти правильно, щоб захистити права вашого чоловіка. Ось що можна зробити в цій ситуації:

    1. Негайне повідомлення ТЦК:
    • Якщо стан здоров'я вашого чоловіка погіршився і є медичні показання для негайної операції, потрібно терміново повідомити про це територіальний центр комплектування (ТЦК). Це можна зробити, відвідавши ТЦК особисто або надіславши відповідну заяву поштою або через електронні засоби зв'язку, якщо це можливо.
    • Медичні документи: Важливо мати на руках всі медичні документи, що підтверджують стан вашого чоловіка, включаючи результати обстежень, заключення лікарів і рекомендації щодо операції.
    2. Заява на нову ВЛК:
    • У зв'язку з загостренням хвороби та необхідністю операції, ваш чоловік має право вимагати проведення повторної військово-лікарської комісії (ВЛК). Для цього необхідно подати до ТЦК заяву з проханням про призначення нової ВЛК у зв'язку зі зміною стану здоров'я.
    • До заяви слід додати копії медичних документів, що підтверджують новий стан здоров'я та необхідність проведення операції.
    3. Дії в разі отримання повістки:
    • Якщо ваш чоловік все ж отримав повістку на мобілізацію (20.08), необхідно повідомити ТЦК про неможливість її виконання через стан здоров'я і необхідність операції. Це також можна зробити письмово або надавши відповідні медичні документи.
    • Попросіть підтвердження того, що ваша заява і документи були отримані ТЦК. Це може бути корисно в майбутньому, щоб уникнути непорозумінь.
    4. Консультація з юристом:
    • Рекомендується проконсультуватися з військовим юристом, який допоможе правильно оформити документи і підкаже, як діяти, щоб забезпечити захист вашого чоловіка в ситуації, що склалася. Юрист також може надати підтримку у випадку, якщо ТЦК буде наполягати на мобілізації незважаючи на стан здоров'я.
    5. Що робити, якщо операція вже запланована:
    • Якщо операція вже запланована або проведена, надайте копії всіх документів, що підтверджують це, до ТЦК. Це може включати направлення на операцію, виписку з лікарні або довідку про проведену операцію.
    Висновок:

    Важливо діяти швидко і документально оформити всі ваші дії та запити до ТЦК. Подайте заяву про нову ВЛК, додайте всі медичні документи, що підтверджують стан здоров'я вашого чоловіка, і попросіть підтвердження отримання документів. У разі труднощів зверніться до військового юриста для захисту ваших прав.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України