Задайте питання юристу

856 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 23 серпня 2024, питання №118189

Як відсудити частину будинку при живих батьках

Чи можливо відсудити частину будинку при живих батьках? Прописана була незнаю чи батько можливо виписав. Документи не показують. Заповіт не бачила але є підозра що зробили на рідну сестру дар дарування.

Відповіді юристів (2)

    Турчин Ярослав
    Турчин Ярослав 26 днів тому

    Юрист, м. Харків, 16 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Якщо будинок належить батькам на праві власності і Ви не є співвласником, а також не маєте право на обов"язкову частку (після смерті), то ні - жодних шансів.

    Таке поняття як прописка не існує з 2000-х років. Реєстрація місця проживання ж - не дає жодних прав претендувати на майно власників.

    Відповідно до статті 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

    Оскільки Ви не є власником, то і Ваше право діями батьків як власників - не порушується.

    Вибачте.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 25 днів тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. У випадку зняття Вас з реєстрації (виписки) в тому домі з ініціативи власника Ви можете спробувати подати до суду позов для визнання недійсним зняття Вас з реєстрації в тому будинку. Ви можете подати в суд позовну заяву, відповідачами в якій має бути зазначено власника житла та орган державної влади, який оформив зняття з реєстрації в тому домі.

    Якщо було оформлено в нотаріуса договір дарування, то є небагато підстав для визнання його недійсним. Після оформлення заповіту власник може оформити новий заповіт, і якщо своїм змістом буде суперечити старому заповіту, то чинним буде вважатись лише новий заповіт.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Поради юристів 16 0 10 вер. 2024
Поради юристів 27 0 9 вер. 2024
Поради юристів 101 0 7 вер. 2024