Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
871 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Тиждень тому інспектор з паркування управління паркування Департаменту територіального контролд міста Києва і т.і. притягнув мене до адмін. відповід. за те, що я залишив машину на платній парковці і не скористався qr-кодом для оплати послуг. Штраф було накладено через 5 хвилин після того, як я відійшов від машини. Інспектора після повернення на парковку я не бачив На в'їзді на парковку не було ніяких позначок про те, що вона платна. Табличка про те, що парковка платна, висіла в іншому місці, біля шлагбауму-в'їзду на іншу теріторію, тому я навіть не звернув на неї уваги.
Фотоматеріали-докази ніяк не доводять (з мого россуду, звісно), що я щось порушив.
Стаття: ч. 1 ст. 152-1 КУАП, пункт знак 5.43, 7.14.
Сума штрафу 700 грн., за умови попередньої оплати 350, але справа не в грошах, а в тому, що будь-яку людину, яка не знає цієї парковки, скоріш за все буде оштрафовано.
Чи можна та як оскаржити таку постанову?
Чи можна та як подати позов з компенсацією за моральну шкоду? Якщо да, який розмір такої компенсації буде відповідним?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Юрист, м. Київ, 4 роки досвіду
Доброго дня, постанову можна оскаржити шляхом подання позову до суду протягом 10 днів з моменту отримання Вами постанови. Важливо не пропустити цей строк.
Якщо суд скасує постанову, можна буде подати новий позов про відшкодування Вам моральної шкоди, але в найкращому випадку суд відшкодує Вам 1000 грн. моральної шкоди, зазвичай в таких категоріях справ суми моральної шкоди дуже невеликі.