Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 07 листопада 2024, питання №122438

Повторне ВЛК (обмежено придатний) треба чи ні?

Минулого року проходив ВЛК, де був визнаний обмежено придатним.

На сьогодні маю відстрочку.... Чи треба мені повторно проходити ВЛК як раніше визнаний обмежено придатний, ( Закон № 3621-IX)

З другої сторони, особи які мають відстрочку ВЛК зараз не проходять...

Відповіді юристів (2)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Так, потрібно.

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    4 травня набув чинності Закон 3621-IX https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3621-20#Text, згідно якого термін обмежено придатний вже не застосовується.

    Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону 3621-IX: Установлено, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, ПРОТЯГОМ ДЕВ'ЯТИ МІСЯЦІВ з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби.

    Вже відбулися зміни до Наказу МОУ 402, в якому обмежену придатність виключили з постанов ВЛК та розпочався переогляд на підтвердження придатності до служби тих людей, які були визнані обмежено придатними. Порядок оповіщення військовозобов’язаних (резервістів) та їх прибуття до ТЦК передбачений постановою КМУ № 560.

    На сьогодні маю відстрочку... Чи треба мені повторно проходити ВЛК як раніше визнаний обмежено придатний, ( Закон № 3621-IX) З другої сторони, особи які мають відстрочку ВЛК зараз не проходять...

    Бажано пройти ВЛК, адже Закон має більшу юридичну силу ніж постанова кму 560, яка передбачає, що під час дії відстрочки грмадяни не направляються на ВЛК .

    Проте, чи будуть притягувати до адмінвідповідальності за те, що самостійно не пройшли повторний огляд - невідомо, адже згідно законодавства Вам повинні вручити направлення на ВЛК.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України