Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий вечір,
Цікавлять два моменти.
1) Я - призовного віку, проживаю з мамою, вона розлучена з батьком. Батько - інвалід ІІ групи (пожиттєво), одружений на іншій жінці (працюючій, не пенсіонерка). Чи можливе оформлення відстрочки за п. 13 у разі небажання батька розривати поточний шлюб?
2) Дані в додатку "резерв+" були уточнені вчасно, але в самому додатку вказано "не на обліку, інформація неповна, зверніться до тцк". Проте на руках є документ про проходження влк у 2022 р. та, відповідно, постановою на облік (тимчасове посвідчення військовозобов'язаного, що було видане замість приписного). Питання в тому, що роботодавці в один голос кажуть, що на роботу влаштувати можуть згідно наявного паперового вод, але на бронювання подати не можуть, оскільки для цього потрібен або витяг із "резерву" (недоступний для мене), або паперовий вод із штрих-кодом чи qr-кодом (а їх на момент видачі у 2022 р. не передбачалось). У додатку запити на виправлення даних не опрацьовуються.
Підкажіть, будь ласка, яким чином (без відвідування тцк) домогтись щонайменше виправлення даних у "резерві", щоб можливо було сформувати витяг? І також чи правду кажуть роботодавці стосовно необхідності штрих-коду (чи qr) у паперовому ВОДі?
Гарно дякую
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Святославе!
Ні, за наявності невійськовозобов'язаної дружини у батька відстрочку Ви оформити не зможете.
Вам потрібно направити до ТЦК заяву щодо внесення даних до Єдиного державного реєстру. До заяви необхідно прикласти ковію Вашого ТП із відміткою про перебування на обліку в ТЦК. Надіслати заяву із підтверджуючими документами Ви можете Укрпоштою, рекомендованим листом з описом вкладення.
Відповідно До Постанови КМУ №559 від 16.05.2024 року «Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів»:
4. У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:
у паперовій формі — повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;
в електронній формі — повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.
Зміни вносяться протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації заяви.
З повагою, адвокат Айвазян.