Задайте питання юристу

884 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 04 грудня 2024, питання №123628

налог на недвижимость

Прошу пояснить по уплате налога на недвижимость .
1) вариант № 1 Если трехкомнатная квартира площадью 64,61 прописано 5 человек о каком налоге за избыточную площадь идет речь и как её посчитать -?
2) вариант №2 если площадь дома 200 м.кв.за юридической фирмой как налог посчитать

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Сергію!

    За об'єкти житлової нерухомості податок для фізичних осіб розраховується за площу, що перевищує:

    • для квартир - 60 кв. метрів,
    • житлових будинків - 120 кв. метрів,
    • різних типів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, - 180 кв. метрів.

    Базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

    Ставка податку на нерухомість встановлюється органами місцевого самоврядування в залежності від типу об'єктів та їх місцезнаходження у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року, та не може перевищувати 1,5 % за 1 кв. метр.

    Оскільки у 2024 році податок нараховується за звітний 2023 рік, то ставка податку розраховується виходячи із мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2023, яка складала 6 700 гривень (таким чином, максимальна ставка за метр квадратний не може перевищувати 100,5 грн (6 700 * 1,5 %).

    Отже, сума податку залежить від ставки податку, встановленої відповідною місцевою радою за місцезнаходженням кожного об'єкта нерухомості та загальної площі таких об'єктів.

    Наприклад, у фізичної особи перебуває у власності квартира у м. Києві загальною площею 65 метрів квадратних. Сума податку розраховується як добуток загальної площі квартири, зменшеної на 60 кв. м, та ставки податку, яка складає 1,5 % (100,5 грн за метр квадратний).

    Розрахунок суми податку:

    (65-60) * 100,5 = 502,5 грн.

    Податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку надсилаються платнику податку до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

    Податкове зобов'язання з податку сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податковго повідомлення-рішення.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України