Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 12 грудня 2024, питання №123985

ЛВК заброньованим обмежено придатним

Вітаю. Я обмежено придатний ЛВК проходив у серпні 2022 року, маю висновок. На даний час є заброньований як працівник критичної інфраструктури до кінця січня 2025 року, бронювання продовжують кожні пів року, документи всі актуальні також все відображається у Резерв+. Зараз згідно новому законодавству обмежено придатним треба пройти повторне ЛВК. Колеги звертались до ТЦК про повторне проходження ЛВК то їм казали, що не треба цього робити при цьому ніяких документів вони не дають та відмітки не роблять. Чи треба вимагати щоб вони дали на повторне проходження ЛВК та чи можуть вони зробити відмітку згідно висновку який є вже у особовій справі, якщо вони скажуть що нічого проходити не треба?

Відповіді юристів (1)

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю!

    Самостійного обов'язку йти до ТЦК у Вас немає, адже Вас повинні викликати повісткою.

    4 травня набув чинності Закон України 3621-IX https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3621-20#Text, згідно якого термін обмежено придатний вже не застосовується.

    Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону 3621-IX: Установлено, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, ПРОТЯГОМ ДЕВ'ЯТИ МІСЯЦІВ з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби.

    Закон має більшу юридичну силу чим постанова КМУ 560, яка у пункті 63 визначає, що на момент дії відстрочки на ВЛК не направляються.

    Тому, якщо Ви хочете пройти ВЛК - Вас повинні направити, якщо відмовляють, то вимагайте письмову відмову або можете подати скаргу.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України