Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 18 грудня 2024, питання №124251

Чи маю я право на списання з військової служби?

Маю у військовому квитку придатний за групою 2, ст. 21в, 31г (помірні неврологічні порушення і хроманомалія). Зараз перебуваю в лікуванні з діагнозом тривожно-депресивний розлад. Чи можу я на підставі цих двох факторів списатися зі служби?

Відповіді юристів (3)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Пишіть рапорт командиру про погіршення стану здоров'я та направлення на ВЛК. Рапорт повинні розглянути протягом 14 днів. Якщо отримаєте відмову - Вам потрібно подати скаргу до Міноборни, а також можете укласти угоду з адвокатом, який подасть адвокатський запит та при необхідності оскаржить бездіяльність командира у судовому порядку.

    Для того щоб Вас визнали непридатним та звільнили з військової служби потрібно, щоб Ваш діагноз підпадав під пункт "А" статті 17 Розкладу хвороб наказу МОУ 402

    Згідно Пояснень щодо застосування статті 17 Розкладу хвороб

    1) до пункту «а» належать ПТСР з вираженою симптоматикою та прогредієнтним типом перебігу, виражений тривожно-депресивний розлад асоційований зі стресом, виражений генералізований тривожний розлад, виражений обсесивно-компульсивний розлад, тяжкий депресивний епізод без психотичних симптомів, тяжкий депресивний епізод з психотичними симптомами, депресивні епізоди, ускладнені суїцидальними спробами, суїцидальними намірами, аутоагресивною поведінкою, які не піддаються лікуванню, з тривалістю хворобливих проявів понад 3 місяці з моменту виникнення клінічних хворобливих проявів.

    2) до пункту «б» належать помірно виражені, тривалі або повторні невротичні розлади, ПТСР з помірно вираженою симптоматикою та стабільним типом перебігу, помірний тривожно-депресивний розлад асоційований зі стресом, генералізований тривожний розлад, обсесивно-компульсивний розлад, помірний депресивний розлад, помірно виражені рекурентні депресивні розлади коли хворобливі явища, незважаючи на патогенетичне лікування, стійко утримуються і заважають особам виконувати обов’язки військової служби. Експертна постанова приймається після безуспішного стаціонарного лікування хворого не менше двадцяти одного дня.

    3) до пункту «в» належать помірно виражені, короткотривалі (до трьох тижнів) невротичні розлади зі сприятливим перебігом, ПТСР з регредієнтним типом перебігу, помірний депресивний епізод із сприятливим перебігом.

    4) до пункту «г» належать стани після первинних гострих невротичних порушень; адаптаційні розлади; ПТСР після епізоду загострення, які потребують лікування, реабілітації, відпустки, звільнення від виконання службових обов’язків.

    При легких невротичних розладах, які добре піддаються лікуванню та закінчуються одужанням, приймається постанова «Придатний до військової служби.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Ярославе!

    Аби списатись Ви повинні мати виражений тривожно-депресивний розлвд. Отже, аби надати Вам відповідь на Ваше питання потрібно розуміти, який саме перебіг має Ваше захворювання.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 дні тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. Ступінь придатності до служби хворого в армії залежить від стадії та ступеню важкості його хвороб. Більшість хвороб мають три або чотири стадії: від найлегшої першої до найважчої третьої чи четвертої.

    Тривога та депресія є симптомами невеликих психічних розладів. Наявність інших Ваших розладів здоров'я може бути підставою для звільнення з військової служби за відповідних умов.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України