Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
912 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Не знаю ответит кто, или нет, но попытаться надо
Я приписан к военкомату, имею на руках приписное, (мне 23) не служил, имел право на отсрочку от строчной службы, в процессе её получения до войны* сослались на мои жалобы на здоровье, и в итоге областная медкомиссия постановила меня ограниченно годным в военное и непригодным в мирное время, получил талон на военный билет, явился в указанный срок, моего билета там не было, и так 3 раза (месяц ездил)
В общем военный билет я не оформил, но в резерве у меня статус военнообязанного с прочерками на месте звания и специальности. При этом я не в розыске, вовремя обновил данные в резерве, пишет у вас все ok..
Но при устройстве на работу этот электронный документ не подходит, из-за отсутствия звания и специальности, и бумажного у меня нет. Я имею право на отсрочку от мобилизации по семейным обстоятельствам, у меня оба родители 2 и 3 группы инвалидности, я единственный ребенок, родственников нету. Что в моем случае делать, что мне грозит за то что я не забрал военный билет, (с момента нарушения прошло 5 лет) и как мне подать заявление на отсрочку без военного документа, на учёте я стою.. должен до марта 2025 повторно пройти влк, так как ограниченно годных уже нет, следовательно я пройду влк, меня сделают годным, и сразу мобилизуют, а право на отсрочку скажут что ничего об этом не знали, как они делают на суде.. как это все сделать безопасно..
+ Не ясно по поводу отсрочки, везде пишут что если родители с инвалидностью 2 группы, на основании этого дают отсрочку, про постоянный присмотр там ни слова, пишут что я лицо, которое по закону должно этим заниматься, при оформлении постоянного ухода лицо осуществляющее его не должно работать... Отсрочка без оформления ухода не даётся?
Если это возможно, сообщите- я размещу повторно в платном объявлении..
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
13) які мають одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами з інвалідністю, потребують постійного догляду, перебувають під арештом (крім домашнього арешту), відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі). У разі відсутності невійськовозобов’язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю I чи II групи може лише одна особа з числа військовозобов’язаних за вибором такої особи з інвалідністю;
По отсрочке в принципе понятно, написано "які мають" и ни слова о оформлении постоянного ухода
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Вадиме!
Ви маєте право на відстрочку саме за наведеним Вами пунктом, тобто, у зв'язку із утриманням того із батьків, хто має ІІ групу інвалідності. При тому за пунктом 13 немає необхідності у здійсненні постійного догляду за одним із своїх батьків. Тобто, право на відстрочку надає Вам саме інвалідність ІІ групи одного із батьків та відсутність у Вашій сім'ї інших невійськовозобов'язаних осіб або ж, якщо такі особи є, то останні повинні мати інвалідність (Ваш випадок) чи потребувати постійного догляду.
Отже, з відстрочкою все зрозуміло - Ви маєте право на останню відповідно до пункту 13 ЗУ "Про мобілізацію".
Щодо інших ваших питань:
Вас вже не зможуть притягнути до відповідальності, оскільки сплинули відповідні строки. Навіть, якщо спробують, то Ви зможете оскаржити штраф у судовому порядку.
Стаття 38 КУпАП. Строки накладення адміністративного стягнення.
Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначених у частині сьомій цієї статті, та за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).
Адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210 - 1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
У Вас є військово-обліковий документ і це - е-ВОД з QR кодом, відповідно до якого Ви перебуваєте на обліку в ТЦК.
Так, Ви повинні будете пройти ВЛК до лютого 2025 року.
Вам необхідно направити до ТЦК заяву про надання відстрочки та підтверджувальні документи Укрпоштою рекомендованим листом з описом вкладення. До пакету документів також надайте паспорт, РНОКПП та роздруківку е-ВОД.
Після того, як ТЦК отримає Ваш пакет документів, останній вже не зможе сказати, що не знав про Ваше право на відстрочку.
Далі, йдіть до ТЦК та вирішуйте питання щодо проходження ВЛК та заміни приписного.
Отже, при явці до ТЦК Ви повинні надати заяву на видачу ВОД нового зразка та ще раз заяву на відстрочку із підтверджувальними документами.
Якщо ТЦК після проходження ВЛК буде намагатись Вас мобілізувати, відмовляйтесь від отримання МБ та зазначайте у акті відмови, що Ви маєте право на відстрочку, про що ТЦК був попереджений.
З повагою, адвокат Айвазян.