Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 10 березня 2020, питання №13121 300₴

Мед карта из ПНД и эмиграция

Добрый день. Состою на учете в ПНД (психонерв дисп) г Киева. Переехала в другую страну. Как затребовать карту для обслуживания по месту жительства за рубежом?
Год назад обращалась очно в присуствии юриста к главврачу - получила письменный отказ. Юрист сказал, что это нарушение моих прав.
Мне необходим этот документ для получения адекватной терапии по ТЕКУЩЕМУ месту проживания!
П С за границей проживаю легально, есть все подтвержд документы.
Спасибо
П С могу приехать лично для решения ситуации, или же врач по моему текущему месту проживания может запросить документ - необходимо максимально правовое решение вопроса


Відповіді юристів (8)

    Хандрыга Татьяна Вадимовна
    33.3%
    Хандрыга Татьяна Вадимовна 5 років тому

    Юрист, м. Дніпро, 8 років досвіду

    Відповідно до п.67 Типового положення про психоневрологічний інтернат : "Під час переведення підопічного до іншого інтернату особова справа разом з витягом з медичної документації надсилається поштовим відправленням з повідомленням до іншого інтернату. Оригінал історії хвороби (медична справа) надсиланню не підлягає".

    • Марта Клієнт 5 років тому

      Дуже дякую. Мова не про інтернат, а про диспансер. Є різниця?

      Іще.. Маю досвід 'перевезення' особовоі справи по Україні в минулому (зміна адреси). Але зараз річ про перевезення за кордон. Підкажіть, будь ласка, алгоритм. Маю очно написати заяву з наданням закордонної адреси? Що робити у випадку, якщо закордонна адреса не відображається в документах через сисиему чипування і необхідності картріддеру місцевих держ служб? Хочу розуміти алгоритм дій. Чи справу має запитувати 'закордонний' сімейний лікар? Яка форма запиту? Сумнівався, що українські колеги володіють іноз мовами та ставляться серьозно до мейлів, тим паче, написаних 'не - українською/російською'. Хто сплачує пересилку дось'є за кордон?

      Ще раз - дякую.

      • Хандрыга Татьяна Вадимовна
        Хандрыга Татьяна Вадимовна 5 років тому

        Юрист, м. Дніпро, 8 років досвіду

        Якщо новому лікарю необхідна просто інформація, про те, який у Вас діагноз та які ліки Вам давали, то Ви можете вийти із ситуації отримавши інформацію про свою історію хвороби та надати цю інформацію новому лікарю. Для цього необхідно звернутися до медичного закладу із письмовою заявою на ім'я головного лікаря. Заява має бути приблизно така:

        "Я, ПІБ, дата народження, перебуваю на обліку у Вашому закладі у період з ..... року, по теперішній час.

        Відповідно до ст. 3 Європейської хартії прав пацієнтів: «Кожен має право на отримання будь-якої інформації про свій стан здоров’я, про медичні послуги (і способи отримання цих послуг), а також про все, що доступно завдяки науково-технічному прогресу». Згідно із Конституцією України, а саме ч.3 ст. 32: «Кожний громадянин має право знайомитися в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, установах і організаціях з відомостями про себе, які не є державною або іншою захищеною законом таємницею». Відповідно до ч.1 ст. 302 Цивільного кодексу України: «Повнолітня фізична особа має право на достовірну і повну інформацію про стан свого здоров’я, у тому числі на ознайомлення з відповідними медичними документами, що стосуються здоров’я». У п. «е» ст. 6 Основ законодавства про охорону здоров’я, передбачено право людини на достовірну та своєчасну інформацію про стан свого здоров’я і здоров’я населення, включаючи існуючі і можливі фактори ризику та їх ступінь.Частиною 1 ст. 39 цього ж Закону, передбачено право пацієнта, який досяг повноліття на отримання достовірної і повної інформації про стан свого здоров'я, у тому числі на ознайомлення з відповідними медичними документами, що стосуються його здоров'я. Згідно із абз.2 ст. 6 Закону України «Про психіатричну допомогу»: «Право на одержання і використання конфіденційних відомостей про стан психічного здоров’я особи та надання їй психіатричної допомоги має сама особа чи її законний представник».

        Відтак, з огляду на вищевикладене, керуючись Конституцією України, Європейською хартією прав пацієнтів, Цивільним кодексом України, Основами законодавства про охорону здоров’я, Законом України «Про психіатричну допомогу»,

        Прошу Вас,

        1. Надати мені можливість ознайомитися з історією моєї хвороби.

        2. Надати відповідні виписки з історії хвороби, що підтверджували б моєї знаходження на лікуванні із зазначенням діагноз.

        3. Надати інформацію щодо методів та способів які застосовувалися при моєму лікуванні.

        4. Надати повний перелік медичних препаратів, які призначалися мені та їх дозування.

        Дата Підпис "

      • Хандрыга Татьяна Вадимовна
        Хандрыга Татьяна Вадимовна 5 років тому

        Юрист, м. Дніпро, 8 років досвіду

        Краще таку заяву подавати особисто, і другие екземпляр зареєструвати як вхідний . У разі отримання відмови, звісно письмової, оскаржувати до суду.

    Десятник  Володимир  Олексійович
    Десятник Володимир Олексійович 5 років тому

    Адвокат, м. Київ, 51 рік досвіду

    Оскаржуйте відмову головлікаря в адмінпорядку та/або до суду.

    Вимагайте зобов'язати його надати потрібну інформацію Вам особисто.

    Савченко Олександр
    33.3%
    Савченко Олександр 5 років тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Марто, доброго дня.

    На жаль, оригінали документів Вам не нададуть, так як вони повинні зберігатися саме в лікарні.

    Вам можуть надати лише витяг з медичної документації або належним чином завірені копії. У цьому відмовити Вам не мають права.

    Законодавство України (а саме ЗУ “Про інформацію”) говорить, що кожен має право на вільний доступ до інформації, що стосується його особисто, крім випадків, передбачених законом. Про це говорить і 285 стаття Цивільного кодексу: повнолітня особа має право на достовірну і повну інформацію про стан свого здоров'я.

    Вам необхідно написати заяву на ім’я головного лікаря закладу. В заяві посилайтесь на статтю 11 Закону України «Про інформацію» та статтю 285 Цивільного кодексу України — які закріплюють ваше право на доступ до такої інформації. А ще — на статтю 39 Основ законодавства України про охорону здоров’я: вона закріплює і ваше право отримувати медичну інформацію, й обов’язок медичного персоналу її надавати.

    У приймальні головного лікаря вимагайте, щоб вашу заяву зареєстрували, і обов’язково дізнайтеся вхідний номер цього документа (це може знадобитися в суді у разі оскарження незаконних дій головного лікаря).

    Менеджмент лікарні зобов’язаний надати вам письмову відповідь невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів. Більшість таких непорозумінь завершуються на цьому етапі, оскільки ця відповідь буде фіксувати або правопорушення зі сторони лікарні, або обов’язок лікаря ознайомити Вас з відповідною інформацією.

    Та якщо головний лікар відмовить у доступі до медичної інформації, ви можете подати позов до суду. Так вважає і Конституційний Суд України, який ще в 1997 році виступив на стороні пацієнтів у цьому питанні. У справі К.Г. Устименка Суд зазначив, що “у випадках відмови у наданні або навмисного приховування медичної інформації від пацієнта, членів його сім'ї або законного представника вони можуть оскаржити дії чи бездіяльність лікаря безпосередньо до суду або, за власним вибором, до медичного закладу чи органу охорони здоров'я (тобто до місцевого, районного або обласного управління охорони здоров'я)”.

    Для подачі заяви на отримання своїх документів у Вас є два варіанти: зробити це особисто (доведеться приїхати до України) або через представника на підставі нотаріальної довіреності.

    Якщо дана консультація була Вам корисна, прошу обрати її як найкращу відповідь.

    Всього доброго. Пишіть, якщо буде потрібна допомога.

    Киншов Дмитрий Сергеевич
    33.3%
    Киншов Дмитрий Сергеевич 5 років тому

    Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду

    Добрий день.

    Відповідно до ст. 6 ЗУ "Про психіатричну допомогу" - Медичні працівники, інші фахівці, які беруть участь у наданні психіатричної допомоги, та особи, яким у зв’язку з навчанням або виконанням професійних, службових, громадських чи інших обов’язків стало відомо про наявність у особи психічного розладу, про факти звернення за психіатричною допомогою та лікування у закладі з надання психіатричної допомоги чи про перебування у закладі соціального захисту осіб, які страждають на психічні розлади, або спеціальному навчальному закладі, а також інші відомості про стан психічного здоров’я особи, її приватне життя, не можуть розголошувати ці відомості, крім випадків, передбачених частинами третьою, четвертою та п’ятою цієї статті.

    Право на одержання і використання конфіденційних відомостей про стан психічного здоров’я особи та надання їй психіатричної допомоги має сама особа чи її законний представник.

    За усвідомленою письмовою згодою особи або її законного представника відомості про стан психічного здоров’я цієї особи та надання їй психіатричної допомоги можуть передаватися іншим особам лише в інтересах особи, яка страждає на психічний розлад, для проведення обстеження та лікування чи захисту її прав і законних інтересів, для здійснення наукових досліджень, публікацій в науковій літературі, використання у навчальному процесі.

    Допускається передача відомостей про стан психічного здоров’я особи та надання їй психіатричної допомоги без згоди особи або без згоди її законного представника для:

    1) організації надання особі, яка страждає на тяжкий психічний розлад, психіатричної допомоги;

    2) провадження досудового розслідування, складання досудової доповіді щодо обвинувачених або судового розгляду за письмовим запитом слідчого, прокурора, суду та представника уповноваженого органу з питань пробації.

    Отже, Ви маєте право отримати конфіденційну інформацію, що стосується Вас. Це також може зробити Ваш представник!

    Що Вам потрібно зробити?

    1. Звернутися письмово до ПНД із запитом про надання Вам писки с особистої медичної справи та вказати, що надаєте на це згоду. Вказати також мету отримання виписки або юезпосередньо документів.

    2. Якщо буде письмова відмова то: доведеться звертатися до суду протягом 6 місяців з моменту письмової відмови! У судвоому порядку зобов'язати відповідальну особу видати відповідні документи.

    Якзо надана консультація Вам допоомгла, прошу обрати її як найкраща відповідь. Дякую.

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 5 років тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    Укажите страну Вашего нахождения - имею ввиду решение вопроса в порядке международного с Украиной договора о правовой помощи.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України