Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
910 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Я учусь в педагогическом университете на первом курсе на бюджете поступил на бюджетную форму со статусом как ребёнок сирота 18-23 хочу пойти на контрактную службу в следующем месяце на 1 год по контракту 18-24 меня интересует могу ли я пойти? Что случится с моей учёбой и моим статусом с пильгами? Меня не отчислят? Не снимут пильги? Могу я вообще пойти?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіЗДРАВСТВУЙТЕ, РАДОМИР!
Да. Имеете право пойти на контракт. По учёбе Вам обязаны оформить академический отпуск на период действия контракта.
Согласно абз. 4 ч. 3 ст. 23 Закону України "Про військовий обов"язок і військову службу", під час дії воєнного стану для осіб (крім осіб офіцерського складу), які приймаються на військову службу за контрактом, із числа громадян віком від 18 до 25 років, строк військової служби встановлюється один рік.
Согласно абзацу другому та третьому частини другої статті 46 Закону України "Про вищу освіту", Здобувач вищої освіти має право на перерву у навчанні у зв’язку з обставинами, які унеможливлюють виконання освітньої (наукової) програми (за станом здоров’я, призовом на строкову військову службу у разі втрати права на відстрочку від неї, сімейними обставинами тощо). Таким особам надається академічна відпустка в установленому порядку. Навчання чи стажування в освітніх і наукових установах (у тому числі іноземних держав) може бути підставою для перерви у навчанні, якщо інше не передбачено міжнародними актами чи договорами між закладами вищої освіти.
Здобувачам вищої освіти, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, гарантується збереження місця навчання та стипендії.
Как видим, стипендия как дополнительная норма социальной поддержки студентов сохраняется по закону только в случае призыва на воинскую службу по мобилизации или резервиста. Служба по контракту, к сожалению, не считается службой по призыву во время мобилизации, а потому стипендия не сохраняется.
Хотя, если руководство и органы бухгалтерии ВУЗа не особо компетентные и юридически грамотные, они могут и не сообразить, что существует разница между контрактом и мобилизацией. Потому может и сохранится стипендия.
Не предусмотрено сохранение стипендии, к сожалению, и в Постановлении Кабинета Министров Украины от 12.07.2004 г. № 882 (в редакции от 21.06.2024) "Вопрос стипендиального обеспечения":
Учням, студентам і курсантам невійськових закладів фахової передвищої, вищої освіти, які навчалися за державним (регіональним) замовленням і перебувають в академічній відпустці за медичними показаннями відповідно до наказу керівника закладу освіти, в межах коштів, передбачених у кошторисах закладів освіти, затверджених у встановленому порядку, щомісяця виплачується допомога у розмірі 50 відсотків мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії відповідного типу закладу освіти.
Учням, студентам і курсантам невійськових закладів фахової передвищої, вищої освіти з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, особам з їх числа, а також особам, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, допомога виплачується у розмірі соціальної стипендії, яку вони отримували до початку академічної відпустки за медичними показаннями.
Зазначеним у цьому пункті особам, які хворіють на туберкульоз, допомога виплачується протягом 10 місяців з дня настання тимчасової непрацездатності у подвійному розмірі.
{Пункт 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1256 від 02.12.2021}
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/882-2004-%D0%B...
Порядок предоставления академического отпуска установлен Приказом Министерства образования и науки Украины от 07.02.2024 № 134 "Про затвердження Положення про порядок відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, та надання їм академічної відпустки"
Согласно абзацу 4 пункту 2 Разділу 5 "Переривання навчання здобувачів вищої освіти" Положення про порядок відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, та надання їм академічної відпустки",
Академічна відпустка може бути надана відповідно до цього Положення з таких причин:
Пункт 4 Розділу 5 Порядку визначає, що Для надання академічної відпустки здобувачі вищої освіти звертаються до закладу вищої освіти за місцем навчання із заявою в паперовій або електронній формі, в якій зазначають причину, строк академічної відпустки, а також підставу.
Согласно требований ч. 6, 7 ст. 5 Закону України "Про звернення громадян",
Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення).
У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування кваліфікованого електронного підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.
Какие документы следует приложить к заявлению - в Порядке не установлено.
В связи с этим - это может быть любой документ, подтверждающий соответствующие обстоятельства.
В том числе:
ТО ЕСТЬ, отвечая на Ваш вопрос - Вас не имеют права отчислить в связи с заключением контракта, т.к. предусмотрено Ваше право на академический отпуск - на срок действия контракта. Бюджетное место, льготы и гарантии которые Вы имеете по закону - Вы не утратите в таком случае и сможете продолжить обучение дальше. По стипендии могут быть вопросы.
Согласно пунктов 5, 6 раздела 5 Порядка, Після завершення строку переривання навчання, наданого здобувачу вищої освіти у визначеному цим Положенням порядку, особа може бути поновлена на навчання шляхом допуску до освітнього процесу.
Допуск до освітнього процесу здобувачів вищої освіти, у яких завершився строк переривання навчання, здійснюється наказом керівника закладу вищої освіти на підставі заяви здобувача вищої освіти, що подана у письмовій або електронній формі не пізніше, ніж за п’ять днів до завершення строку академічної відпустки.
Здобувачі вищої освіти, які у визначений цим пунктом термін не подали документи для оформлення допуску до освітнього процесу або продовження строку академічної відпустки, відраховуються із закладу вищої освіти за порушення умов договору про навчання у закладі вищої освіти.
Пусть Бог Вас оберегает!
С уважением, юрист Ярослав Турчин
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Радомире!
Вам потрібно буде подати заяву до ВНЗ щодо надання академічної відпустки у зв'язку із підписанням контракту.
Щодо степендії, то згідно із ПОРЯДКОМ призначення і виплати стипендій право на степендію зберігається під час академічної відпустки за стипендіатами, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, протягом строку перебування на військовій службі або ж якщо студент з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування пішов в академічну відпустку за медичними показаннями.
Раджу Вам з'ясувати дане питання у ВНЗ.
Відповідно до Наказу МОН №134 "Про затвердження Положення про порядок відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, та надання їм академічної відпустки":
1. Переривання навчання здобувачів вищої освіти здійснюється шляхом надання їм академічної відпустки. Такі особи не відраховуються з числа здобувачів вищої освіти.
Дія договору про навчання між вступником та закладом вищої освіти, а також між закладом вищої освіти та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу для себе або для іншої особи, беручи на себе фінансові зобов’язання щодо її оплати, укладені відповідно до частини шістнадцятої статті 44 Закону України «Про вищу освіту», зупиняється на строк надання академічної відпустки.
2. Академічна відпустка може бути надана відповідно до цього Положення з таких причин:
за медичними показаннями, що унеможливлюють поєднання відновлювального лікування з навчанням (у випадку зниження працездатності внаслідок порушень функцій організму, які зумовлені гострими захворюваннями, що потребує тривалого відновлювального лікування); загострення хронічних захворювань або часті захворювання (понад один місяць впродовж півріччя); анатомічні дефекти, що не дають змоги провести відновлювальне лікування під час навчання;
у зв’язку з участю в програмі академічної мобільності - якщо навчання чи стажування в освітній або науковій установі (у тому числі іноземної держави) унеможливлює виконання учасником академічної мобільності індивідуального навчального плану за основним місцем навчання;
у зв’язку з довгостроковим службовим відрядженням здобувача, який поєднує навчання з роботою;
у зв’язку із сімейними обставинами - перерва у навчанні, процедуру надання якої визначає заклад вищої освіти, та яка надається здобувачу вищої освіти на підставі його вмотивованої заяви на строк не більше одного року за весь період навчання за відповідним рівнем вищої освіти;
у зв’язку з вагітністю та пологами; доглядом за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
якщо дитина здобувача вищої освіти згідно з медичним висновком потребує домашнього догляду до досягнення дитиною шестирічного, шістнадцятирічного, вісімнадцятирічного віку у випадках, встановлених пунктом 3 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки».
3. Надання академічної відпустки здійснюється за наказом керівника закладу вищої освіти, у якому зазначаються причина, підстава для надання та тривалість, у тому числі посилання на тривалість відпустки, встановлену законодавством (у разі необхідності). При цьому тривалість академічної відпустки з причини, зазначеної у абзаці сьомому пункту 2 цього розділу, не може перевищувати тривалості соціальної відпустки, наданої відповідно до Закону України «Про відпустки», але за бажанням здобувача вищої освіти може надаватися на строк, менший за таку соціальну відпустку.
4. Для надання академічної відпустки здобувачі вищої освіти звертаються до закладу вищої освіти за місцем навчання із заявою в паперовій або електронній формі, в якій зазначають причину, строк академічної відпустки, а також підставу.
До заяви додаються такі документи:
з причин, зазначених у абзаці другому пункту 2 цього розділу - медичні документи, на підставі яких визначено необхідність надання академічної відпустки за медичними показаннями. Академічна відпустка за медичними показаннями здобувачам вищої освіти з числа іноземців може надаватись на підставі легалізованої (крім випадків, передбачених міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана у встановленому законом порядку) медичної довідки, отриманої в іноземній державі, що подається до закладу вищої освіти разом з нотаріально засвідченим перекладом українською мовою;
з причин, зазначених у абзаці третьому пункту 2 цього розділу - документи, що засвідчують участь здобувача вищої освіти у програмі академічної мобільності, що реалізується відповідно до законодавства;
з причин, зазначених у абзаці п’ятому пункту 2 цього розділу - підтверджуючий документ з місця роботи здобувача вищої освіти щодо довгострокового службового відрядження із зазначенням його строку;
з причин, зазначених у абзаці шостому пункту 2 цього розділу - документи, які можуть підтвердити викладені у вмотивованій заяві щодо отримання академічної відпустки обставини (за наявності);
з причин, зазначених у абзаці сьомому пункту 2 цього розділу - один з документів: листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами; свідоцтво про народження дитини;
з причин, зазначених у абзаці восьмому пункту 2 цього розділу - медичний висновок про те, що дитина потребує домашнього догляду (до досягнення нею шестирічного, шістнадцятирічного, вісімнадцятирічного віку у випадках, встановлених пунктом 3 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки»), або інший документ, що є підставою для надання академічної відпустки за сімейними обставинами.
5. Після завершення строку переривання навчання, наданого здобувачу вищої освіти у визначеному цим Положенням порядку, особа може бути поновлена на навчання шляхом допуску до освітнього процесу.
6. Допуск до освітнього процесу здобувачів вищої освіти, у яких завершився строк переривання навчання, здійснюється наказом керівника закладу вищої освіти на підставі заяви здобувача вищої освіти, що подана у письмовій або електронній формі не пізніше, ніж за п’ять днів до завершення строку академічної відпустки.
Здобувачі вищої освіти, які у визначений цим пунктом термін не подали документи для оформлення допуску до освітнього процесу або продовження строку академічної відпустки, відраховуються із закладу вищої освіти за порушення умов договору про навчання у закладі вищої освіти.
7. Спірні питання щодо надання або продовження строку академічної відпустки, допуску здобувача вищої освіти до освітнього процесу розглядаються закладом вищої освіти за участю органів студентського самоврядування або наукового товариства студентів (курсантів, слухачів), аспірантів, докторантів і молодих вчених у порядку, визначеному закладом вищої освіти або в судовому порядку.
Згідно ПОРЯДКУ призначення і виплати стипендій, затвердженого Постановою КМУ №882 "Питання стипендіального забезпечення":
4. Особам, визначеним пунктом 1 цього Порядку, призначаються такі стипендії:
1) академічні:
особам, зазначеним у підпунктах 1-3 і 9 пункту 1 цього Порядку, а також учням (студентам) закладів спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання - за результатами навчання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти і закладах фахової передвищої, вищої освіти (наукових установах);
особам, зазначеним у підпунктах 4-8 пункту 1 цього Порядку (крім учнів (студентів) закладів спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання), - на підставі наказу про зарахування до закладів освіти;
2) соціальні - на підставі законів, що встановлюють державні пільги і гарантії щодо призначення соціальних стипендій для окремих категорій громадян.
Учням, які навчалися за державним (регіональним) замовленням і поновили навчання за таким замовленням після академічної відпустки, академічна стипендія призначається у розмірі, який встановлюється особі згідно з цим Порядком за результатами останнього (до перерви у навчанні) семестрового контролю.
9. Учням, студентам і курсантам невійськових закладів фахової передвищої, вищої освіти, які навчалися за державним (регіональним) замовленням і перебувають в академічній відпустці за медичними показаннями відповідно до наказу керівника закладу освіти, в межах коштів, передбачених у кошторисах закладів освіти, затверджених у встановленому порядку, щомісяця виплачується допомога у розмірі 50 відсотків мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії відповідного типу закладу освіти.
Учням, студентам і курсантам невійськових закладів фахової передвищої, вищої освіти з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, особам з їх числа, а також особам, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, допомога виплачується у розмірі соціальної стипендії, яку вони отримували до початку академічної відпустки за медичними показаннями.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Я учусь в педагогическом университете на первом курсе на бюджете поступил на бюджетную форму со статусом как ребёнок сирота 18-23 хочу пойти на контрактную службу в следующем месяце на 1 год по контракту 18-24 меня интересует могу ли я пойти? Что случится с моей учёбой и моим статусом с пильгами? Меня не отчислят? Не снимут пильги? Могу я вообще пойти?
Так, маєте право укласти контракт на проходження військової служби. Але майте на увазі, що Ви потрапите до бойового підрозділу та будете брати участь в бойових діях. Але Ви маєте право укласти такий контракт.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА
від 11 лютого 2025 р. № 153 Київ
Про реалізацію експериментального проекту щодо підвищення мотивації до проходження окремими категоріями громадян України військової служби у Збройних Силах під час воєнного стану
2. Під час воєнного стану в рамках реалізації експериментального проекту на військову службу за контрактом до Збройних Сил на посади рядового складу строком на один рік можуть бути прийняті громадяни України віком від 18 до 25 років (далі - окремі категорії громадян).
3. Окремі категорії громадян, які уклали контракт про проходження громадянами України віком від 18 до 25 років військової служби у Збройних Силах України на посадах рядового складу (далі - контракт) відповідно до цього Порядку, приймаються та проходять військову службу, звільняються з військової служби відповідно до вимог законодавства у сфері проходження військової служби з урахуванням особливостей цього Порядку.
4. Окремі категорії громадян укладають контракт, форма якого затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2025 р. № 153 “Про реалізацію експериментального проекту щодо підвищення мотивації до проходження окремими категоріями громадян України військової служби у Збройних Силах України під час воєнного стану”.
5. Контракт з окремими категоріями громадян укладається для проходження служби за такими штатними посадами:
стрілець, старший стрілець, стрілець-снайпер, стрілець-санітар;
помічник гранатометника, гранатометник, старший гранатометник;
розвідник, старший розвідник.
6. Для організації базової загальновійськової підготовки, фахової підготовки, курсу адаптації осіб, які уклали контракт відповідно до цього Порядку, військовим частинам надаються додаткові бюджетні асигнування (за кодами економічної класифікації видатків 2210, 2240, 2260, 3110) у розмірі 2000 гривень на одну особу.
На час призову Вам має бути надана академічна відпустка, під час якої мають зберігатися всі пільги.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
07.02.2024 № 134
Про затвердження Положення про порядок відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, та надання їм академічної відпустки
2. Академічна відпустка може бути надана відповідно до цього Положення з таких причин:
за медичними показаннями, що унеможливлюють поєднання відновлювального лікування з навчанням (у випадку зниження працездатності внаслідок порушень функцій організму, які зумовлені гострими захворюваннями, що потребує тривалого відновлювального лікування); загострення хронічних захворювань або часті захворювання (понад один місяць впродовж півріччя); анатомічні дефекти, що не дають змоги провести відновлювальне лікування під час навчання;
у зв’язку з участю в програмі академічної мобільності - якщо навчання чи стажування в освітній або науковій установі (у тому числі іноземної держави) унеможливлює виконання учасником академічної мобільності індивідуального навчального плану за основним місцем навчання;
у зв’язку з призовом на військову службу (призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, призову на строкову військову службу, вступу на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, вступу на військову службу за контрактом відповідно до законодавства);
у зв’язку з довгостроковим службовим відрядженням здобувача, який поєднує навчання з роботою;
у зв’язку із сімейними обставинами - перерва у навчанні, процедуру надання якої визначає заклад вищої освіти, та яка надається здобувачу вищої освіти на підставі його вмотивованої заяви на строк не більше одного року за весь період навчання за відповідним рівнем вищої освіти;
у зв’язку з вагітністю та пологами; доглядом за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
якщо дитина здобувача вищої освіти згідно з медичним висновком потребує домашнього догляду до досягнення дитиною шестирічного, шістнадцятирічного, вісімнадцятирічного віку у випадках, встановлених пунктом 3 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки».
З повагою! Щасти Вам!
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Так, можете. Якщо Вам ще немає 25 років, то Ви маєте право укласти контракт на військову служби на 1 рік, адже Під час воєнного стану в рамках реалізації експериментального проекту на військову службу за контрактом до Збройних Сил на посади рядового складу строком на один рік можуть бути прийняті громадяни України віком від 18 до 25 років
5. Контракт укладається для проходження служби за такими штатними посадами:
7. Контракт укладається строком на один рік з обов’язковою умовою безпосередньої участі у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій строком, що за сукупністю становить не менше шести місяців протягом дії контракту.
17. У разі невиконання умов контракту в частині обов’язкової безпосередньої участі у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій строком, що за сукупністю становить не менше шести місяців, невиплачена третя частина одноразової грошової допомоги виплачується у день звільнення з військової служби пропорційно часу проходження військової служби із розрахунку 1/6 від 500 000 гривень за кожні 30 днів безпосередньої участі у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій (сумарно обчислених).
21. У разі систематичного невиконання військовослужбовцем умов контракту він відшкодовує в повному обсязі виплачену йому одноразову грошову допомогу, неотримана частина/частини такої допомоги не виплачується/не виплачуються.
Систематичним невиконанням військовослужбовцем умов контракту вважається неналежне виконання ним або відмова від виконання взятих ним на себе під час укладення контракту обов’язків, коли він два або більше разів за сукупністю притягувався до кримінальної відповідальності, адміністративної відповідальності за вчинення військового адміністративного правопорушення або на підставі письмового наказу до дисциплінарної відповідальності за порушення військової дисципліни, які враховуються для оцінки стану дисципліни в Міноборони і строк дії дисциплінарних стягнень за які не закінчився.
Вас не відрахують, а адже згідно КОНТРАКТУ про проходження громадянами України віком від 18 до 25 років військової служби у Збройних Силах України на посадах осіб рядового складу за Вами зберігається місце навчання у навчальному закладі незалежно від підпорядкування та форми власності та незалежно від форми навчання у зв’язку з укладенням контракту про проходження військової служби.
Загалом, Вам у ВНЗ повинні надати академічну відпустку, адже згідно РОЗДІЛУ V Положення про порядок відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, та надання їм академічної відпустки:
2. Академічна відпустка може бути надана відповідно до цього Положення з таких причин:
Для надання академічної відпустки Вам потрібно звернутися до закладу вищої освіти за місцем навчання із заявою в паперовій або електронній формі, в якій зазначити причину, строк академічної відпустки, а також підставу.
Після завершення дії Контракту про проходження громадянами України віком від 18 до 25 років військової служби у Збройних Силах України на посадах осіб рядового складу - Ви зможете поновитися у ВНЗ.
Допуск до освітнього процесу здійснюється наказом керівника закладу вищої освіти на підставі Вашої заяви, яка повинна бути подана у письмовій або електронній формі не пізніше, ніж за П'ЯТЬ днів до завершення строку академічної відпустки.
Всі Ваші пільги зберігаються.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіДОДАТКОВО ДО СВОЄЇ ВІДПОВІДІ ДОДАЮ ЗРАЗОК ЗАЯВИ НА АКАДЕМІЧНУ ВІДПУСТКУ.
Однак, якщо буде можливість - попередньо узгодьте заяву з навчальним відділом / деканатом, оскільки у кожного свої "таргани в голові" і можливо у вашого навчального закладу якесь своє особливе уявлення як має виглядати така заява.
Як би там не було, а офіційно затвердженої форми заяви не існує і ця заява є прийнятною та відповідає усім критеріям діловодства і документації в закладах вищої освіти.
ЇЇ можна як подати в порядку, визначеному закладом освіти наручно, так і надіслати на офіційну поштову адресу навчального закладу, яка зазначена на його сайті.
Засвідчувати заяву Електронним підписом вимоги немає, але за бажання це можна зробити.
Надсилання є пріоритетнішим, адже будуть докази направлення Заяви. Іноді в закладах освіти гублять заяви і студенти потім не можуть довести, що щось подавали, адже ставити відмітку про реєстрацію заяви - як правило відмовляються секретарі та відповідальні працівники закладів освіти.
Щасти Вам!
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
1.
ВАС НЕ ВІДРАЗУЮТЬ З УНІВЕРСИТЕТУ.
В Типовому Контракті є таке положення:
"збереження за громадянином України місця роботи (посади) на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форми власності, місця навчання у навчальному закладі незалежно від підпорядкування та форми власності та незалежно від форми навчання у зв’язку з укладенням контракту про проходження військової служби; "
ЗАТВЕРДЖЕНОпостановою Кабінету Міністрів Українивід 11 лютого 2025 р. № 153
КОНТРАКТпро проходження громадянами України віком від 18 до 25 років військової служби у Збройних Силах України на посадах осіб рядового складу
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/153-2025-%D0%B...
ВАМ НЕОБХІДНО ОФОРМИТИ АКАДЕМІЧНУ ВІДПУСТКУ.
ПОЛОЖЕННЯпро порядок відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, та надання їм академічної відпустки
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0509-24#n17
V. Переривання навчання здобувачів вищої освіти
2. Академічна відпустка може бути надана відповідно до цього Положення з таких причин:
у зв’язку з призовом на військову службу (призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, призову на строкову військову службу, вступу на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, вступу на військову службу за контрактом відповідно до законодавства);
2.
ПИТАННЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ СТИПЕНДІЇ - ДИСКУСІЙНЕ.
ТОМУ ЩО В ПОРЯДКУ НЕ ВКАЗАНІ ОСОБИ, ЗА ЯКИМИ ЗБЕРІГАЄТЬСЯ СТИПЕНДІЯ, КОТРІ ПІШЛИ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ.
ЗАТВЕРДЖЕНОпостановою Кабінету Міністрів Українивід 12 липня 2004 р. № 882(в редакції постанови Кабінету Міністрів Українивід 28 грудня 2016 р. № 1050)
ПОРЯДОКпризначення і виплати стипендій
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/882-2004-%D0%B...
5.
Для вирішення питань щодо призначення та позбавлення академічної або соціальної стипендії (у тому числі спірних), надання матеріальної допомоги учням, студентам, курсантам невійськових закладів фахової передвищої, вищої освіти, лікарям-резидентам, асистентам-стажистам та аспірантам, заохочення кращих з них за успіхи у навчанні, участь у громадській, спортивній і науковій діяльності наказом керівника закладу освіти утворюються стипендіальні комісії.
За поданням стипендіальної комісії керівник закладу освіти затверджує реєстр осіб, яким призначаються стипендії, в разі, коли рішення стипендіальної комісії не суперечить вимогам законодавства та правилам призначення стипендій відповідного закладу освіти.
6.
Стипендіатам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, протягом строку перебування на військовій службі виплачується стипендія у розмірі, встановленому згідно з цим Порядком за результатами навчання в останньому перед призовом навчальному семестрі.