Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
912 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Сталося так як я і очікував.
Коротко. Я взяв академвідпустку в університеті з 1.04.2025 на один рік. Відповідно, влаштувався на роботу в критичну інфраструктуру задля того аби отримати бронювання. Університет 7.04.2025 передав в ТЦК та СП за місцем моєї реєстрації інформацію про те, що я призупинив навчання (але не втратив статус студента). Але в резерв+ і в ДІЇ до цих пір відображає інформацію стосовно того, що у мене діє відстрочка до 08.05.2025 (як в усіх студентів/аспірантів, тощо). Але, сьогодні отримав інформацію, що заказним листом, на сільраду населеного пункту де я прописаний, надійшла повістка, яку необхідно прийняти до 25.04 (повістка для уточнення даних , на 29.04.2025), якщо я її проігнорую - то це розшук і неможливість в подальшому отримати бронювання на критичному підприємстві, тощо.
Які можуть бути мої дії, можете, будь ласка, деталізовано описати, порядок вчинків, задля уникнення як можливої мобілізації (яка виглядає реальною, якщо я з'явлюся для уточнення даних 29.04 і у мене просто вручну знімусть відстрочку в реєстрах резерв+ тощо) так і уникнення ймовірності бути поданим в розшук, якщо я просто проігнорую запрошення на уточнення даних.
Дякую за розгорнуту відповідь заздалегідь
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (22)
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Коротко. Я взяв академвідпустку в університеті з 1.04.2025 на один рік. Відповідно, влаштувався на роботу в критичну інфраструктуру задля того аби отримати бронювання. Університет 7.04.2025 передав в ТЦК та СП за місцем моєї реєстрації інформацію про те, що я призупинив навчання (але не втратив статус студента). Але в резерв+ і в ДІЇ до цих пір відображає інформацію стосовно того, що у мене діє відстрочка до 08.05.2025 (як в усіх студентів/аспірантів, тощо). Але, сьогодні отримав інформацію, що заказним листом, на сільраду населеного пункту де я прописаний, надійшла повістка, яку необхідно прийняти до 25.04 (повістка для уточнення даних , на 29.04.2025), якщо я її проігнорую - то це розшук і неможливість в подальшому отримати бронювання на критичному підприємстві, тощо.Які можуть бути мої дії, можете, будь ласка, деталізовано описати, порядок вчинків, задля уникнення як можливої мобілізації (яка виглядає реальною, якщо я з'явлюся для уточнення даних 29.04 і у мене просто вручну знімусть відстрочку в реєстрах резерв+ тощо) так і уникнення ймовірності бути поданим в розшук, якщо я просто проігнорую запрошення на уточнення даних.
Я так розумію, бронювання планується після 08.05., коли зникне відстрочка у зв'язку із здобуттям освіти?
На сільську раду повістку надіслав ТЦК, який і був проінформований про призупинення Вами навчання?
Чи маєте Ви застосунок Резерв+? Як давно Ви його оновлювали. Просто знаю випадки, коли ТЦК одразу подає особу в розшук, як тільки вона завершила або призупинила навчання...
На жаль, але складна ситуація... На мій погляд, все ж таки Ви обрали доволі відчайдушний алгоритм дій.
Що стосується повістки ТЦК, то вона має бути Вам вручена або надіслана засобами поштового зв'язку через Укрпошта. Ви не повинні її забирати в сільській раді, це обов'язок сілької ради вручити Вам її. Якщо вони цього не зроблять, вони мають повідомити ТЦК про Вашу відсутність за місцем реєстрації. Але Вам від того не легше, адже з позиції ТЦК Ви оповіщені у належний спосіб і неявка може мати наслідком розшук.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА
від 16 травня 2024 р. № 560 Київ
Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період
41. Належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ є:
1) у разі вручення повістки - особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки (додаток 2), а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки;
2) у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку:
день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;
день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;
день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.
...
Складна ситуація, повторюся. Якщо забрати повістку і не піти - точно подадуть в адміністративний розшук. Не забрати, можуть подати. У будь-якому випадку, протягти до 09.05. буде не так просто, на жаль...
По документам все нормально, резерв і ДІЮ оновлюю щодня. Просто на підприємстві не можуть надати бронювання, бо "діє відстрочка".
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіТак, я розумію. Дивно, чому Ваша відстрочка до сих пір не зникла... Від того і всі проблеми... Можливо відстрочку ТЦК не знімає спеціально, і таке може бути.
У будь-якому випадку, тут треба думати, як діяти краще.
А які можуть бути мої дії? Ясно що просто ігнорувати це найгірший варіант.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіЗверталися до функціоналу Резерв+?
В якому сенсі? В підтримку писав, але там стандартна відповідь. "Якщо так, то значить так"
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас, Тарасе!
Ви давно проходили ВЛК?
Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форм власності), визнаються:
У разі неприбуття громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізнішеТРЬОХ діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки АБО В БУДЬ-ЯКИЙ ІНШИЙ СПОСІБ з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує СІМ календарних днів.
Отже, Ви можете забрати повістку на пошті і якщо 29.04 занедужаєте і оформите лікарняний, то протягом 3 днів Вам обов'язково повідомити про це ТЦК, адже вважається, що Ви не прибули до ТЦК по поважній причині. Тим не менш у Вас залишиться обов'язок з'явитися до ТЦК протягом 7 днів після закриття лікарняного.
Оформити бронювання Вам зможуть лише після того, як завершиться відстрочка по навчанню. Загалом так як Ви перервали навчання - Вам повинні були зняти відстрочку ще на початку квітня, але чому вони цього не зробили до сих пір - невідомо, можливо навмисно.
За час поки Ви будете перебувати на лікарняному Вас не повинні оголосити в розшук, а після 08.05 повинна зникнути відстрочка і Вас зможуть забронювати протягом 3 днів. Але, якщо в Резерв+ не зникнуть відомості про відстрочку - тоді буде патова ситуація, яку без особистої явки до ТЦК не вирішити. Можна буде спробувати подати персональний або адвокатський запит, але наскільки він буде ефективним - невідомо.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Це може бути звичайний лікарняний чи тільки стаціонар?
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіМоже бути звичайний лікарняний. На стаціонарі краще, але Ви просто так на нього не потрапите.
У Вашому випадку дуже багато нюансів і все залежить від ТЦК. Якщо вони будуть діяти по закону, то Вас не оголосять в розшук. В протилежному випадку - їм нічого не заважає 29.04 внести відомості про порушення в Реєстр Оберіг.
Проте, якщо підете до ТЦК поки Ви у акадвідпустці та не забронювані - Ви підлягатимете мобілізації.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
ІГНОРУВАННЯ ПОВІСТКИ ОДНОЗНАЧНО ПРИЗВЕДЕ ДО ОГОЛОШЕННЯ ВАС У РОЗШУК.
Змінами до правил поштового зв’язку Кабмін визначив, що на те, щоб забрати повістку з пошти буде надано 3 дні (якщо вона не вручена особисто). Після повернення повістки неврученою і проставлення відповідної відмітки поштою ТЦК зможе почати процедуру накладення штрафу. Таким чином, ці штрафи будуть, по суті, «заочними». При цьому постанова ТЦК є виконавчим документом. Тобто, у разі, якщо добровільно штраф, який складає від 17 тисяч грн до 25,5 тисяч грн, сплачений не буде, на ухилянтів можуть відкрити виконавчі провадження та почати стягнення з рахунків.
Відповідно до статті 308 Кодексу про адміністративні правопорушення у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби (ДВС) за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Відповідно до КУпАП штраф має бути сплачено не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Виконання постанов ТЦК про накладення адміністративних стягнень, зокрема за порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, здійснюється у порядку, визначеному Законом «Про виконавче провадження».
Але спочатку треба розібратись зі шляхом, який проходить штраф від ТЦК - від "виписування" до примусового стягнення. І його я умовно поділяю на 2 етапи.
1️. ТЦК та СП виносить постанову про притягнення до адміністративної відповідальності і дає строк на сплату штрафу (15 днів).
2️. Якщо за 15 днів штраф не сплачений, ТЦК та СП передає постанову до органів Державної виконавчої служби, де штраф подвоюється, відкривається виконавче провадження, накладаються арешти на майно та банківські рахунки.
І тепер "сюрприз": на першому етапі не існує реєстру, з якого ви могли б дізнатись про цей штраф - ані платного, ані безоплатного!
Тому на цьому етапі про штраф можна дізнатись лише з листа, направленого Укрпоштою (за умови, що ТЦК та СП такий лист направить, а ви його отримаєте).
А от вже на другому етапі такий реєстр є - і інформацію з нього можна отримати безкоштовно!
Достатньо ввести свої дані в полі "Дані боржника" та натиснути пошук:
https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors
Скажу ще раз іншими словами: якщо ви вже побачили інформацію про себе в цьому реєстрі, це означає, що справа вже перебуває у виконавчій службі, а штраф вже подвоївся.
ВАС СКОРІШЕ ЗА ВСЕ ПОДАДУТЬ У РОЗШУК, ЯК ТІЛЬКИ ТЦКСП ОТРИМАЄ ВІД УКРПОШТИ ПОВІДОМЛЕННЯ, ЩО ВАС НЕМАЄ ЗА АДРЕСОЮ, АБО ВИ НЕ З'ЯВИТИСЯ ЗА ПОВІСТКОЮ.
Відповідно до пункту 3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», громадяни України під час мобілізації зобов’язані з’являтися за викликом до ТЦК та СП для уточнення їх облікових даних та визначення їх призначення на особливий період. Тож повістку може отримати будь-який чоловік віком від 18 до 60 років.
Згідно зі ст. 210 Кодексу про адміністративні правопорушення України, за нез’явлення за викликом до ТЦК для визначення призначення у воєнний час встановлена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 17000 грн до 25500 грн.
Перелік повноважень ТЦК та СП було затверджено постановою Кабінету міністрів №154 від 23 лютого 2022 року "Про затвердження Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки".
Деякі повноваження передбачені також:
Адміністративні заходи ТЦКПС. Йдеться, зокрема, про звернення ТЦК до органів поліції для:
Важливо, що адміністративне затримання таких осіб здійснюється незалежно від їхнього місця перебування на військовому обліку (в такому разі особа доставляється до найближчого ТЦК та СП).
Крім того, ТЦК можуть (за необхідності) виписувати постанову про притягнення військовозобов'язаного до адміністративної відповідальності без складання протоколу про адміністративне правопорушення:
У разі порушення вимог щодо військового обліку, ТЦК мають право ініціювати адміністративну відповідальність. За певні порушення військового законодавства, такі як уникнення від мобілізації, військовозобов'язані можуть притягуватися до адміністративної відповідальності без складання протоколу.
ТЦК дійсно може просити поліцію затримати особу, яка не зʼявилася за повісткою. Це передбачає п. 56 Порядку організації та ведення військового обліку, затвердженого постановою Кабміну №1487.
ПІСЛЯ ЗВЕРНЕННЯ ТЦКСП ДО ПОЛІЦІЇ, ІНФОРМАЦІЮ ПРО ВАС ВНОСЯТЬ ДО БАЗА "АРМОР ".
Поліція за зверненням ТЦК здійснює адміністративне затримання та доставлення осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В Україні створені і працюють бази МВС АРМОР, "Оберіг" і "Гарпун", де зібрані певні дані про українців.
АРМОР – розшифровується, як Автоматизоване Робоче Місце Оперативного Робітника. Це інтегрована інформаційно-пошукова система Міністерства внутрішніх справ України, прийнята за базову у всіх обласних МВСУ з 2002 року. Автоматизовані робочі місця встановлені у міських районних відділах, Функції системи: пошукові, облікові, довідкові, прогнозуючі.
Це внутрішня база поліції,в якій містяться дані про людей які в них адміністративні відповідальності або кримінальні. І, в принципі, вони бачать по людині, по її документах, до чого вона притягувалася, різні адміністративні правопорушення, кримінальні, а також розшук. Плюс зараз в базі АРМОР є відміточка, що людина ухилянт. Тобто, з приводу ТЦК. Але, по суті, це і є так звана база ухилянтів, в яку ТЦК подають в поліцію про розшук.
В базу АРМОР може потрапити кожна людина, якщо вона спричинить якесь адміністративне порушення, або це буде постанови поліцейських патрульних, або це буде рішення через суд. Звичайні люди зайти і перевірити себе в базі АРМОР не можуть. Тому що це поліцейська база. Якщо у вас є адміністративні правопорушення, треба перевіряти судовий реєстр, або робити запит в поліцію, наприклад. Можна це зробити за допомогою адвоката. Робиться АДВОКАТСЬКИЙ ЗАПИТ.
---
Якщо громадянин не може прийти по повістці до центру комплектування у потрібний термін він зобов’язаний у найкоротший термін, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до ТЦК та СП, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці ТЦК та СП або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів
Поважними причинами неприбуття визнаються:
---
Якщо військовозобов’язаний перебуває у розшуку, він не зможе розраховувати на бронювання. Відповідні уточнюючі зміни виклав уряд у новій редакції Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів від 22 листопада 2024 р. №1332.
Так, бронювання військовозобов’язаних здійснюється засобами Порталу Дія за списками, які формуються керівником державного органу, критично важливого підприємства, критично важливої установи або уповноваженою ним особою.
Як зазначено у змінах, протягом 72 годин з моменту формування списку засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:
Таким чином, якщо особа внесена до списків розшуку, то вона не зможе розраховувати на бронювання.
Перевірив на цьому сайті, немає інформації про активні записи.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВИ ПОКИ ЩО НІЧОГО НЕ ПОРУШИЛИ
Адвокат, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Єдине не зрозуміла, якщо Ви офомились на критичне підприємство, то в чому проблема забронюватися зараз?Через Дію роботодавець може подати в будь-який момент і цей процес займає максимум 2 доби. Тобто, Ви можете встигнути забронюватися до того, як наступить дата явки за повісткою.
З практики скажу, що навіть при тому, що такий спосіб вручення повістки, як через сільраду, не є коректним з точки зору чинного законодавства, все одно ТЦК розглядає це як неявку і формує в Оберіг порушення правил.
Якщо Ви просто проігноруєте повістку, якщо заберете і не підете - будь-який з цих варіантів грозить розшуком та неможливістю в подальшому забронюватися.
Щодо академвідпустки, то Вашу відстрочку дійсно можуть скасувати. Адже це переривання процесу навчання та фактично відсутня денна форма навчання в цей період, що було підставою відстрочки. Ви можете подати звернення щодо відмови від відстрочки у звязку з академвідпусткою.
Тому ще раз пораджу до 29го числа оформити бронювання і після цього спокійно зявитися за повісткою, щоб не було порушень та штрафів.
Вони не можуть подати бронювання через ДІЮ, бо в ДІЇ відображається ще дійсна відстрочка по навчанню.
Адвокат, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіСпробуйте подати звернення до ТЦК, щодо втарти підстави для відстрочки та відмови від відстрочки.Для пришвидшення процесу розгляду, можна слідом направити адвокатський запит з питанням чому не прибрали відстрочку.Деякілька клієнтів таким чином змогли оформити бронь.
Адвокат, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВаріант з лікарняним може не спрацювати, бо виходить, що Вам треба буде більше 7 днів пробути на лікарняному. При цьому Постанова 560 каже, що повідомлення про лікарняний має надійти протягом 3х днів, а прибуття все одно протягом 7 днів.
Багато ТЦК все одно, навіть при тривалому лікарняному подають в розшук і потім вимагають особистої явки з лікарняним.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Тарасе!
В принципі, здобувачі освіти, які знаходяться в академічній відпустці не вважаються такими, що були відраховані та завершили навчання. Проте, роз'яснення МОН та позиція ТЦК та СП є такою, що здобувач освіти за цей період втрачає право на відстрочку.
Отже, при явці до ТЦК Ви все ж таки маєте великий ризик того, що ТЦК скасує Вашу відстрочку та направить Вас на проходження ВЛК. У разі Вашої неявки після проходження ВЛК Вас також подадуть у розшук, на жаль, що унеможливить бронювання у подальшому.
Інший варіант - взяти лікарняний або лягти на стаціонарне обстеження до лікарні. При тому Вам буде необхідно перебувати на такому лікарняному до закінчення відстрочки. Якщо Ви перебуватимете на лікарняному - це буде поважною причиною неявки за повісткою, що не повинно бути розцінено, як адміністративне правопорушення. Проте, і в даному варіанті існує ризик недобросовісної поведінки із боку ТЦК, який навмисно може подати Вас у розшук.
Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:
23. Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форми власності), визнаються:
перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;
смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).
24. У разі неприбуття у строк, визначений у повістці, громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше ніж протягом трьох днів від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ), повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ) або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.
Уникнути такої імовірності Ви не зможете. Якщо Ви не з'явитесь за повісткою до ТЦК на уточнення даних, Вас однозначно подадуть у розшук, який у подальшому Вам не вдасться зняти без особистої явки до ТЦК.
Справа в тім, що Ви вважаєтесь належним чином оповіщенним навіть за умови того, що не отримаєте повістку. Неявка ж за останньою потягне за собою притягнення до адміністративної відповідальності та розшук ТЦК. При тому Ви ризикуєте бути затриманим та доставленим до ТЦК представниками поліції.
Відповідно до Постанови КМУ №560 від 16.05.2024 року «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:
41. Належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ є:
1) у разі вручення повістки — особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки (додаток 2), а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки;
2) у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку: день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;
день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;
день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.
Згідно із статтею 24 Закону України "Про Національну поліцію" (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., № 40-41, ст. 379 із наступними змінами):
"5. За зверненням територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів Служби безпеки України або розвідувальних органів України органи та підрозділи, що входять до системи поліції, беруть участь у здійсненні заходів щодо оповіщення військовозобов’язаних та резервістів спільно з представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також здійснюють адміністративне затримання та доставлення до цих центрів та органів призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення".
З повагою, адвокат Айвазян.
Тобто, мені потрібно взяти лікарняний до 8.05?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіХоча б до початку травня, оскільки Ви повинні прибути до ТЦК упродовж тижня після закриття лікарняного. Проте, маю випадки на практиці, коли ТЦК важають, що прибути необхідно саме упродовж тижня від дати, коли Ви повідомили ТЦК про поважну причину неявки.
Тож, якщо в Вас є така можливість, то краще взяти лікарняний із дати, коли Вам потрібно з'явитись до ТЦК і до закінчення Вашої відстрочки по навчанню.
А наскільки можна брати саме лікарняний, а не стаціонар?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЗазвичай лікарняний надається на тиждень, але з можливістю продовження останнього за потреби.
У Вашому випадку не можливо передбачити, що саме краще спрацює. Наприклад, якщо Ви звернетесь до ТЦК із заявою про анулювання відстрочки, то в ТЦК виникнуть питання з якої саме причини Ви бажаєте скасувати останню. З урахуванням того, що підприємсвто також направило до ТЦК повідомлення про Ваше працевлаштування, останній обізнаний де саме Ви працюєте та розуміє, що Ви можете отримати бронь.
Можливо, ТЦК саме з цієї причини і не скасовує відстрочку по навчанню зараз та надіслав Вам повістку.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіПідтвердними документами можуть бути:
Якщо особа офіційно працевлаштована, то в разі тимчасової втрати працездатності їй необхідно звернутися до відповідного медичного закладу, що в установленому порядку підключений до електронної системи охорони здоров’я.
Лікуючий або сімейний лікар формує електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність у Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я.
На підставі медичного висновку (медичних висновків) про тимчасову непрацездатність формується в Реєстрі листок непрацездатності. Також е-лікарняний автоматично відкриється в разі оформлення медичного висновку для дитини працівника, яка потребує догляду.
Обов’язковими реквізитами листка непрацездатності як електронного документа є:
Після створення медичного висновку про тимчасову непрацездатність на контактний номер телефону особи надійдуть смс-повідомлення:
Працівник має повідомити у будь-який доступний для нього спосіб комунікацій роботодавця про формування лікарем відносно нього медичного висновку про тимчасову непрацездатність. Всю необхідну інформацію щодо е-лікарняного роботодавець зможе побачити у своєму Електронному кабінеті страхувальника на порталі Пенсійного фонду України. Ніяких додаткових документів, що підтверджують тимчасову непрацездатність, або роздруковану версію е-лікарняного працівник не зобов'язаний надавати роботодавцю.
Під час формування листка непрацездатності враховується інформація про основне місце роботи застрахованої особи, визначене за даними повідомлення про прийняття працівника на роботу. Сформований листок непрацездатності надсилається страхувальникам, з якими застрахована особа перебуває у трудових відносинах (за основним місцем роботи та за сумісництвом) через кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.
Листок непрацездатності, сформований на підставі медичного висновку, дата початку періоду дії якого відповідає або передує даті припинення трудових відносин (припинення підприємницької або іншої діяльності особи), продовжується до фактичного закінчення випадку тимчасової непрацездатності, без урахування факту зміни статусу застрахованої особи в РЗО.