Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
1002 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня! Потрібна допомога в вирішенні питання щодо позбавлення права власності на квартиру власника. Квартира була придбана в шлюбі, була вже дитина. Після розлучення колишній чоловік не проживає в ній 20 років та не приймав участі в оплаті за комунальні платежі та будь-які витрати за весь цей час. Чи можливо це зробити та за які умови?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 35 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Оксана!
Ви разом з чоловіком володієте цією квартирою на праві спільної сумісної власності, й позбавити чоловіка без його згоди цього права власності неможливо ні за яких обставин.
Втім,у Вас є можливість компенсувати свої витрати на житло, подавши позов до суду про часткове стягнення їх з чоловіка.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Полтава, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, пані Оксано!
Просто позбавити колишнього чоловіка права власності лише через те, що він там не проживає і не платить комуналку, неможливо. Право власності в Україні є непорушним (ст. 41 Конституції, ст. 321 Цивільного кодексу).
Оскільки квартира придбана у шлюбі, вона є об'єктом права спільної сумісної власності (частки чоловіка та дружини за замовчуванням рівні — по 1/2), незалежно від того, на кого вона оформлена.
Проте, Ви можете спробувати викупити частку через суд (на жаль, це буде досить складно) або стягнути частину боргів за комунальні послуги.
Співвласники зобов'язані брати участь у витратах на утримання майна відповідно до своїх часток (ст. 360 ЦКУ).
Тому, якщо Ви всі 20 років платили самостійно, то маєте право стягнути з чоловіка частину цих витрат, але в межах строків давності.
З повагою, юрист Дерій В.О.!