Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 16 квітня 2020, питання №16830

Заставляют писать заявление по собственному желанию

Добрый день. На днях сказали написать заявление по соб.жел. Причину вначале не озвучили, а когда уже позвонила на прямую директору, то сказали что из-за того что я сказала, что на прежнем месте работы было лучше. Так сказать нашли причину. У меня 2 детей, ситуация в стране тяжёлая, новую работу не факт что в ближайшее время смогу найти. Как правильно поступить в такой ситуации? Заявление пока не писала, но работодатели могут настаивать, как лучше тогда поступить писать по собственному или по согласию сторон. Какой вариант в данном случае лучше для той же биржы труда, чтобы туда встать?

Відповіді юристів (2)

    Костюк Любовь Тарасовна
    Костюк Любовь Тарасовна 5 років тому

    Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

    Згідно ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», грошова допомога призначається з 8-го дня після реєстрації в державній службі зайнятості. Безробітним, які звільнені з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин (стаття 38 КЗпП) або за порушення трудової дисципліни, грошові виплати з безробіття нараховуються лише на 91-й день.

    У період карантину допомога в зв’язку з безробіттям виплачується з першого дня після того, як безробітний дистанційно став на облік в біржі праці.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 5 років тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Здравствуйте!

    Лучше не писать заявление на увольнение, тем более по собственному желанию, в крайнем случае по согласию с работодателем -заявление на увольнение по согласию сторон.

    Если не хотите увольняться, а Вас будут заставлять, то Вы имеете право подать жалобу в Государственную инспекцию труда.

    Удачи Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України