Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня . Прошу у вас допомоги . Така ситуації . Через життєві складні ситуації , на початку березня довелось взяти мікрозайми на суму майже 50 тис. Так як в країні почався карантин , відповідно роботи не стало і чим платити не має . На данний час є велика прострочка , Кредит набіг до70 тис. Хоча здавалось що під час карантину пеня не нараховується . Колектори грозять я подати в міліцію за шахрайство , і не виплату , дзвонять сусідам рідним і друзям . Погрожують . Порадьте будь ласка , що робити в такій ситуації . Вибачте що може це говорю , але я хочу покінчити з життям .
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю наступне:
необхідно написати заяву до поліції, з долученням доказів таких погроз (скріншоти повідомлень , записи дзвінків, фото - фіксація). Керуватися ст. 214 КПК України - Слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.
Найчастішою ситуацією, коли людина бере багато кредитів, є кредитування у мікрофінансових установах (МФО), якщо у Вас такий випадок вважаю за необхідне Вас попередити про деякі нюанси. При кредитуванні у МФО найбільшими проблемами є неймовірні відсотки (понад 650% річних) та агресивна підприємницька практика з боку МФО (погрози, дзвінки рідним, смс про виїзну групу і тд).
Що стосується відсотків.
Відповідно до ст. 21 Закону України «Про споживче кредитування»
споживач, який порушив своє зобов`язання щодо повернення кредиту та процентів за ним, має відшкодувати позикодавцю завдані цим збитки відповідно до закону з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
У договорах про споживчий кредит пеня за невиконання зобов`язання щодо повернення кредиту та процентів за ним не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня, та не може бути більшою за 15 відсотків суми простроченого платежу.
Сукупна сума неустойки (штраф, пеня), нарахована за порушення зобов`язань споживачем на підставі договору про споживчий кредит, не може перевищувати половини суми, одержаної споживачем за таким договором, і не може бути збільшена за домовленістю сторін.
Таким чином, загальний розмір пені, що підлягає сплаті за договором, не може перевищувати розмір, встановлений законодавством України, отже не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня, та не може бути більшим за 15 відсотків суми простроченого платежу. Договором про надання позики передбачена відповідальність відповідача за несвоєчасне виконання зобов`язань у вигляді пені; штраф не передбачений.
Положення про 50% передбачено також ЗУ Про захист прав споживачів»
Відповідно до п.5 ч.3 ст.18 Закону несправедливими є умови договору кредитування про:
"встановлення вимоги щодо сплати споживачем непропорційно великої суми компенсації (понад п'ятдесят відсотків вартості продукції) у разі невиконання ним зобов'язань за договором;"
Таким чином, загальна сума неустойки (пеня + штрафы) не може перевищувати 50% початкового тіла кредиту.
Це означає, що якщо Ви отримали 5000 грн. кредиту ніхто не має права від вас вимагати більше 7500 грн. та застосовувати 650% річних.
Що стосується агресивної підприємницької діяльності МФО.
У разі погроз з боку працівників МФО на Вашу адресу та адресу Ваших родичів Ви маєте звертатись до органів поліції, посилаючись на ст.182 «Порушення недоторканності приватного життя»; ст.189 «Вимагання»; ст.353 «Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи»; ст.355 «Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань»; ст.356 «Самоправство».
Що стосується інших структур, які розглядають скарги на дії МФО.
Це, по-перше регулятор Національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг. У разі порушення Ваших прав , зокрема, вимагання сплатити більше ніж 50% тіла кредиту, Ви маєте в першу чергу звернутись до Нацкомфінпослуг. Завжди зберігайте квитанції про оплату кредиту та під час звернення до Нацкомфінпослуг прикладайте їх копії.
Інші державні органи, як розглядають скарги по кредитам з МФО.
Органів Міністерства внутрішніх справ із заявами про скоєння кримінального правопорушення за статтями 182, 189, 353, 355, 356 та ін. КК України; прокуратура; Державна інспекції України з питань захисту прав споживачів, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини (щодо питань захисту персональних даних);суд, громадські правозахисні організації.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, м. Харків, 25 років досвіду
Доброго дня.
"Колектори грозять я подати в міліцію за шахрайство"
- у Ваших діях немає складу злочину.
"Порадьте будь ласка , що робити в такій ситуації"
- порадьте кредиторам звернутися до суду - для Вас це оптимальний варіант.
Під час судового засідання просити суд зменьшити штрафні санкції згідно закону (штрафні санкції не нараховуються) та просити суд визначити графік сплати
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте!
Просите реструктуризацию долга.
По поводу угроз, действия коллекторов незаконные.
В порядке ст.ст.60, 214 УПК Украины, Вы имеете право подать заявление в прокуратуру и в полицию о внесении ведомостей в Единый реестр досудебных расследований и открытии уголовного дела о вмешательстве в личную жизнь по ст.182 Уголовного кодекса Украины и от принуждении к выполнению гражданско-правовых обязательств по ст.355 Уголовного кодекса Украины.
См. Уголовный процессуальный кодекс Украины
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4651-17
См. Уголовный кодекс Украины
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14
Удачи Вам!
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Добрый день. Заявление в полицию абсолютно ничего не даст, принять примут действий никаких не будет. Это разве что приедут к вам домой, то тогда вызывайте наряд, на смс угрозы, телефонные звонки бесполезно. Вам нужно решать вопрос о реструктуризации, многие идут на это, есть которые категорически не соглашаются тогда подключать регулятора, выходит на руководство и т.д. или в судебном порядке. Но платить все-равно будет нужно, единственно нужно просчитать что они там понасчитывали, так как насчитывают баснословные проценты, которые не предусмотрены законодательством.