Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 11 травня 2020, питання №19214 100₴

Покупка товара за границей и его перевозка на Украину

Здравствуйте, я собираюсь купить мед. оборудование и ввезти его на Украину(буду ехать сам) . Для этого мне нужно зафиксировать факт продажи от физ. лица тоже физ лицу. Каким образом это возможно сделать? Нужен ли в этой ситуации нотариус? Спасибо

Відповіді юристів (14)

    Малик Олександр Володимирович
    Малик Олександр Володимирович 4 роки тому

    Адвокат, м. Вінниця, 9 років досвіду

    Відповідно до правил ввезення в Україну та вивезення за її межі бджілі продуктів бджільництва, Продукція бджільництва, яка підлягає вивезенню з України, повинна мати сертифікат відповідності, у якому повинно бути

    відображено: штрих-код країни, енергетична цінність (калорійність)

    одиниці продукції,адреса виробника продукції, термін зберігання,

    дата виготовлення,діастазне число (для меду),граничнодопустима

    концентрація важких металів (крім бджолиної отрути) та відповідати

    іншим вимогам ветеринарного законодавства.

    ДоввезеннявУкраїнудопускаютьсябджолиниймеді

    продукти бджільництва,що виходять із затверджених для експортної

    торгівлігосподарств (пасік,лабораторій) і адміністративних

    територій,вільнихвіднебезпечнихзаразниххвороб

    сільськогосподарських і домашніх тварин(список"А"МЕБ

    ( v1130342-93 ).

    До ввезення вУкраїнунедопускаютьсямедіпродукти

    бджільництва:

    - оброблені хімічними речовинами, іонізуючим опроміненням або

    ультрафіолетовими променями;

    - які мають зміни органолептичнихпоказниківабопорушення

    цілісності упаковки;

    - які містять натуральні абосинтетичні естрогенні,

    гормональні речовини,тиреотоксичні препарати,антибіотики,

    пестициди та інші медикаментозні засоби.

    Розмитнення імпортованих продуктів бджільництва,а також

    бджолиних сімей, бджолопакетів і бджоломаток проводиться після

    проведеннялабораторнихдослідженьнавідповідністьввізним

    документам.

    Тому, перш за все подбайте про сертифікацію меду, а потім вже можете оформити договори купівлі-продажу на підтвердження купівлі меду та можливості його ввезення на територію України.

    Шишкин Алексей Юрьевич
    Шишкин Алексей Юрьевич 4 роки тому

    Юрист, м. Харків, 32 роки досвіду

    нотариус в этой ситуации не нужен. Нужно понимать как официально, по закону страны, в которой вы собираетесь покупать оформляется сделки купли продажи. Для нашей таможни нужен инвойс, счет фактура по нашему и международная накладная СМР. Рекомендую обратиться до покупки к таможенному брокеру. Для выяснения пакета документов по вашему оборудованию.

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Добрий день, Роман!

    Порядок ввезення в Україну та оподаткування медичного обладнання може різнитися в залежності від мети ввезення:

    1. Ввезення медичного обладнання громадянами для особистих та інших потреб, не пов’язаних зі здійсненням підприємницької діяльності;

    2. Ввезення медичного обладнання в режимі імпорту (випуск для вільного обігу ).

    Тобто порядок покупки та ввезення мед.техніки залежить від обсягу та цільового призначення, тому Ви повинні визначитися – як оформляти обладнання.

    Ввезення медичного обладнання громадянами для особистих та інших потреб, не пов’язаних зі здійсненням підприємницької діяльності.

    До медичного обладнання, що ввозиться на територію України як особисті речі відносяться (ст. 370 Митного кодексу України):

    1. Індивідуальні вироби медичного призначення для забезпечення життєдіяльності людини та контролю за її станом з ознаками таких, що були в користуванні (п. 16 ст. 370 Митного кодексу України).

    2. Одне крісло колісне для осіб з інвалідністю на кожну особу з інвалідністю, яка перетинає митний кордон України, а в разі відсутності такої особи - у кількості не більше однієї штуки ( п. 18 ст. 370 Митного кодексу України).

    Такі особисті речі, що переміщуються (пересилаються) громадянами у ручній поклажі, супроводжуваному та несупроводжуваному багажі, підлягають декларуванню шляхом учинення дій, усно або, за бажанням власника чи на вимогу органу доходів і зборів, письмово.

    Крім того, таке обладнання звільняється від подання документів та/або відомостей, що підтверджують дотримання встановлених заборон та/або обмежень щодо переміщення товарів через митний кордон України, а також від подання проведення заходів офіційного контролю, визначених статтею 319 Митного кодексу України (ч. 1 ст. 369 Митного кодексу України).

    Куди звернутися:

    Відповідно до ч. 5 ст. 365 Митного кодексу України митне оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України громадянами (крім товарів, що переміщуються у несупроводжуваному багажі та у вантажних відправленнях), здійснюється у пунктах пропуску через державний кордон України.

    Митне оформлення товарів, які ввозяться на митну територію України громадянами у несупроводжуваному багажі та вантажних відправленнях, здійснюється в органах доходів і зборів за місцем проживання або тимчасового перебування зазначених громадян, у місці кінцевого призначення транспортного засобу, що здійснював перевезення цих товарів, або, за заявою громадянина, - у пунктах пропуску через державний кордон України (п. 6 ст. 365 Митного кодексу України).

    Вартiсть:

    Відповідно до п.1 ч. 10 ст. 374 Митного кодексу України медичне обладнання, визначене пп. 16, 18 ст. 370 МКУ звільняються від оподаткування митними платежами при ввезенні на митну територію України громадянами.

    Перелiк необхiдних документiв

    У випадку письмового декларування необхідно заповнити та подати митну декларацію для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов’язаних з провадженням підприємницької діяльності (МД-1).

    Митна декларація для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов’язаних з провадженням підприємницької діяльності, затверджена Постановою КМУ “Про затвердження форми митної декларації для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов'язаних з провадженням підприємницької діяльності” від 21 травня 2012 р. № 431.

    Ввезення медичного обладнання в режимі імпорту (випуск для вільного обігу):

    Обов’язковою умовою здійснення імпортно-експортних операцій є перебування особи, яка здійснює операції з товарами, у відповідному реєстрі. Централізований облік осіб, які здійснюють операції з товарами (юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), веде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Взяття на облік осіб, які здійснюють операції з товарами, проводиться одноразово у відповідному підрозділі будь-якої митниці у Порядку, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 15.06.2015 № 552.

    Відповідно до ст. 194 Митного кодексу України декларант або уповноважена ним особа попередньо повідомляють орган доходів і зборів, у зоні діяльності якого товари будуть пред’явлені для митного оформлення, про намір ввезти ці товари.

    Попереднє повідомлення здійснюється шляхом надання органу доходів і зборів, в зоні діяльності якого товари будуть пред’явлені для митного оформлення, попередньої митної декларації, яка подається до ввезення в Україну товарів, транспортних засобів комерційного призначення (у тому числі з метою транзиту) або після їх ввезення, якщо ці товари, транспортні засоби перебувають на території пункту пропуску через державний кордон України.

    Протягом 10 днів після доставлення товару до органу доходів і зборів, який здійснює митне оформлення товарів комерційного призначення, подається додаткова митна декларація, яка містить точні відомості про товари, задекларовані за попередньою митною декларацією, що подавалися б у разі декларування цих товарів за митною декларацією, заповненою у звичайному порядку.

    Відповідно до вимог ст. 319 Митного кодексу України товари, що переміщуються через митний кордон України, крім митного контролю, можуть підлягати державному санітарно-епідеміологічному, ветеринарно-санітарному, фітосанітарному, екологічному та радіологічному контролю.

    Вичерпні переліки товарів (з описом та кодом згідно з УКТ ЗЕД), що підлягають державному контролю (у тому числі в формі попереднього документального контролю) у разі переміщення через митний кордон України, а також Порядок здійснення попереднього документального контролю затверджено Постановами Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 № 1030 "Деякі питання здійснення попереднього документального контролю в пунктах пропуску через державний кордон України" та № 1031 "Деякі питання здійснення державного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України".

    Відповідно до Порядку здійснення попереднього документального контролю в пунктах пропуску через державний кордон України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 № 1030, для здійснення попереднього документального контролю товарів перевізник або експедитор чи уповноважена особа надає посадовій особі митного органу документи та/або відомості, необхідні для здійснення відповідного виду державного контролю.

    Вичерпний перелік документів та відомостей, необхідних для митного контролю, які декларант, уповноважена ним особа або перевізник залежно від виду транспорту, яким здійснюється перевезення товарів, надають органу доходів і зборів в паперовій або електронній формі під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України та під час декларування товарів, визначений ст. 335 Митного кодексу України.

    Крім цього, при митному оформленні необхідно подати підтвердження про державну реєстрацію медичної техніки та виробів медичного призначення , який видається Держлікслужбою України за заявою особи.

    У заяві мають бути зазначені такі відомості:

    • Назва медичних виробів (українською та англійською мовами) та їх номер згідно каталогу;
    • Найменування заявника (країна реєстрації заявника, адреса, телефон, телефакс, електронна адреса);
    • Найменування виробника (країна реєстрації виробника, адреса, телефон, телефакс, електронна адреса);
    • Клас безпеки медичних виробів залежно від ступеня потенційного ризику їх застосування (законодавством передбачено чотири рівні безпеки: I, IIа, IIб і III).

    До цієї заяви додаються такі документи:

    • настанови (інструкція) з експлуатації (застосування) медичних виробів;
    • сертифікат походження медичних виробів;
    • сертифікат відповідності медичних виробів вимогам якості та безпеки для здоров'я людини;
    • копії нормативних документів, інформація щодо стандартів, нормативної бази, на підставі яких виготовляються медичні вироби;
    • матеріали щодо визначення класу безпеки медичних виробів залежно від ступеня потенційного ризику застосування, а також матеріали їх доклінічного та клінічного вивчення та / або випробування;
    • каталог медичних виробів;
    • висновок за результатами державної метрологічної атестації (для засобів вимірювальної техніки);
    • етикетка або зразок маркування медичних виробів;
    • копія документа про реєстрацію заявника (виписка з ЄДР);
    • документ про сплату реєстраційного збору (платіжного доручення про сплату мита з відміткою банку). Розмір цього збору при реєстрації медичної техніки складе 850 грн, а при реєстрації виробів медичного призначення - 340 грн. В цей збір не включаються витрати на проведення експертизи.

    У разі прийняття рішення про реєстрацію медичного виробу заявнику видається Свідоцтво про державну реєстрацію медичних виробів, а сам медичний виріб включається до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення. Термін дії Свідоцтва не обмежений.

    Куди звернутись:

    Митне оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України громадянами (крім товарів, що переміщуються у несупроводжуваному багажі та у вантажних відправленнях), здійснюється у пунктах пропуску через державний кордон України.

    Митне оформлення товарів, які ввозяться на митну територію України громадянами у несупроводжуваному багажі та вантажних відправленнях, здійснюється в органах доходів і зборів за місцем проживання або тимчасового перебування зазначених громадян, у місці кінцевого призначення транспортного засобу, що здійснював перевезення цих товарів, або, за заявою громадянина, - у пунктах пропуску через державний кордон України. (п. 6 ст. 365 МКУ).

    Вартість:

    При ввезенні медичних виробів на митну територію України у митному режимі імпорту (випуск для вільного обігу) ввізне мито сплачується на загальних підставах згідно із ч. 1 ст. 286 Митного кодексу України за ставками, встановленими Законом України від 19.09.2013 № 584-VІІ "Про Митний тариф України".

    Відповідно до підпункту "в" пункту 193.1 статті 193 Податкового кодексу України встановлено ставку податку на додану вартість в розмірі 7 відсотків від бази оподаткування по операціях з:

    • постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні;постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

    Перелік медичних виробів (з описом та кодом згідно з УКТ ЗЕД), операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків, встановлено Постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 № 410 “Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків”.

    Водночас, згідно з пунктом 38 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу, тимчасово, до 31.03.2019, від оподаткування ПДВ звільняються:

    • операції з ввезення на митну територію України лікарських засобів, внесених до Державного реєстру лікарських засобів, медичних виробів, внесених до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення та/або введених в обіг відповідно до законодавства у сфері технічного регулювання та оцінки відповідності, та операції з першого постачання таких лікарських засобів, медичних виробів на митній території України;
    • операції з першого постачання виробником на митній території України лікарських засобів, внесених до Державного реєстру лікарських засобів, медичних виробів, внесених до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення та/або введених в обіг відповідно до законодавства у сфері технічного регулювання та оцінки відповідності;
    • операції з постачання (передачі) лікарських засобів та медичних виробів, що були ввезені та/або поставлені на митній території України відповідно до цього пункту, у системі охорони здоров’я від центрального органу виконавчої влади України, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, та/або від державних підприємств, створених за наказом цього центрального органу виконавчої влади, до кінцевого споживача (пацієнта) у межах виконання бюджетних програм із забезпечення медичних заходів державних програм та/або комплексних заходів програмного характеру у сфері охорони здоров’я.

    Звільнення від оподаткування ПДВ, передбачене цим пунктом, застосовується, якщо ввезення та/або постачання здійснюється на підставі договорів із спеціалізованими організаціями, що здійснюють закупівлі, перелік яких визначений Законом України "Про здійснення державних закупівель", укладених на виконання угод між центральним органом виконавчої влади України, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, та відповідною спеціалізованою організацією, що здійснює закупівлі, у межах виконання бюджетних програм із забезпечення медичних заходів державних програм та/або комплексних заходів програмного характеру у сфері охорони здоров’я.

    Крім цього, від сплати ПДВ звільняються медичні вироби за кодами УКТЗЕД визначеними постановою КМУ від 2 лютого 2011 р. № 79 “Деякі питання реалізації підпункту 197.1.3 пункту 197.1 статті 197 Податкового кодексу України”.

    У разі порушення цільового використання лікарських засобів та медичних виробів, що ввозяться на митну територію України та/або постачаються на митній території України відповідно до цього пункту, платник податку зобов’язаний збільшити податкові зобов’язання за наслідками податкового періоду, на який припадає таке порушення, на суму ПДВ, що мала бути сплачена в момент ввезення (нарахована в момент постачання) таких лікарських засобів та медичних виробів, а також несе відповідальність відповідно до законодавства.

    Крім того, статтею 247 Митного кодексу України встановлено, що за виконання митних формальностей контролюючими органами поза місцем розташування контролюючих органів або поза робочим часом, установленим для них, із заінтересованих осіб справляється плата у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України. Розміри такої плати затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2003 № 93 "Про справляння плати за виконання митних формальностей митними органами поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів".

    Для здійснення вашої діяльності спочатку обов’язково потрібно оформитись як фізична особа-підприємець (ФОП).

    Зареєструвати суб'єкт підприємницької діяльності (СПД) можна просто за Вашим комп'ютером на сайті iGov.

    Як зареєструвати підприємницьку діяльність онлайн (інструкція).

    З приводу укладання договору купівлі-продажу обладнання:

    В Україні, не обов'язково такий договір купівлі-продажу обладнання, укладати нотаріально, можна укласти договір без нотаріального оформлення та посвідчення.

    У разі якщо Ви хочете за кордоном укласти договір купівлі-продажу обладнання, то його треба укладати за законами держави, де Ви оформляєте данний договір купівлі-продажу обладнання, тому рахуючи, що Ви можете бути необізнаним в діючому законодавстві держави, де хочете укласти цей договір купівлі-продажу обладнання, то краще перестрахуватися, шляхом його укладання у нотаріуса, який його оформить та посаідчить, тим саме візьме на себе відповідальність та зніме тим самим її з Вас щодо його законного оформлення договору купівлі-продажу обладнання за кордоном.

    Успіхів Вам!

    Савченко Олександр
    30%
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Доброго дня.

    Якщо Ви купуватимете та ввозитимете медичне обладання з метою здійснення господарської діяльності з медичної практики, то Вам спочатку обов’язково потрібно оформитись як фізична особа-підприємець (ФОП). Це організовано у Центрі надання адмінпослуг. Відразу після подачі документів на ФОП варто звернутися до податкової, зареєструватись там.

    Обладнання має мати сертифікати виробників або Декларації про відповідність.

    Ознайомтесь з Переліом товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 224 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/224-2020-%D0%B)

    Зареєструвати ФОП можна на сайті за посиланням https://diia.gov.ua/services/reyestraciya-fop.

    Після реєстрації ФОПу вам доведеться зареєструвати Книгу обліку доходів у податковій службі (більш детально як це зробити http://ch.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/print-230457.html).

    При цьому на період карантину Ви можете розпочати вести свою діяльність без реєстрації книги обліку і вести облік своїх доходів без її використання.Проте протягом 3 місяців з дня припинення карантину ви обов'язково маєте подати до Центру обліку платників за місцем реєстрації заповнену книгу обліку, що включає доходи, здійснені протягом карантину.

    Порядок ведення книги обліку доходів затверджений наказом Мінфіну від 19.06.2015 № 579 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0800-15).

    Успіхів Вам.

    • Роман Клієнт 4 роки тому

      Дякую, але я хотів придбати спеціальну піч як фізична особа (з рук) для себе, не для продажу. Це можливо?

      • Малик Олександр Володимирович
        30%
        Малик Олександр Володимирович 4 роки тому

        Адвокат, м. Вінниця, 9 років досвіду

        Так, Роман, це можливо, для цього потрібно вам договір-купівлі-продажу, інвойс та задекларувати піч при перетині кордону з Україною, оскільки даний товар підлягає обов'язковому декларуванню, інакше до вас може бути застосована конфіскація та штраф.

        • Роман Клієнт 4 роки тому
          Дякую Вам
      • Адвокат Евгений Александрович
        30%
        Адвокат Евгений Александрович 4 роки тому

        Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

        Роман!

        Це Ваше право.

        У разі якщо Ви хочете за кордоном укласти договір купівлі-продажу обладнання, то його треба укладати за законами держави, де Ви оформляєте данний договір купівлі-продажу обладнання, тому рахуючи, що Ви можете бути необізнаним в діючому законодавстві держави, де хочете укласти цей договір купівлі-продажу обладнання, то краще перестрахуватися, шляхом його укладання у нотаріуса, який його оформить та посаідчить, тим саме візьме на себе відповідальність та зніме тим самим її з Вас щодо його законного оформлення договору купівлі-продажу обладнання за кордоном та провести митне оформлення товару, як я зазначив вище в консультації.

        Якщо ж в Україні, то не обов'язково такий договір купівлі-продажу обладнання, укладати нотаріально, закон не зобов'язує, тому можна укласти договір без нотаріального оформлення та посвідчення.

        Успіхів Вам!

        • Роман Клієнт 4 роки тому

          Дякую Вам

      • Савченко Олександр
        Савченко Олександр 4 роки тому

        Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

        Так, Ви можете придбати медичне обладнання для особистих потреб, не пов’язаних зі здійсненням підприємницької діяльності.

        Якщо вартість буде більшою 500 євро, Вам доведеться сплатити ПДВ та ввізне мито.

        Для цього на митниці необхідно буде заповнити декларацію, в якій потрібно описати товар, вказати його вартість. Можливо, митники попросять показати банківську виписку про його оплату (де буде вказано призначення платежу та суму).

        Договір на придбання медичного обладнання укладати необов'язково.

        Всього доброго.

        • Роман Клієнт 4 роки тому

          Дякую Вам

    Малик Олександр Володимирович
    Малик Олександр Володимирович 4 роки тому

    Адвокат, м. Вінниця, 9 років досвіду

    В своїй діяльності органи ДФС керуються Конституцією України, Митним кодексом України, Податковим кодексом України, законами України, міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами Державної фіскальної служби України (далі – ДФС), іншими актами законодавства України.

    Згідно із нормами статті 69 Кодексу товари при їх декларуванні підлягають класифікації, тобто у відношенні товарів визначаються коди відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в Українській класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі – УКТ ЗЕД).

    Органи доходів і зборів здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТ ЗЕД. У разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів орган доходів і зборів має право самостійно класифікувати такі товари.

    Загальні положення щодо умов та порядку переміщення і пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України визначені Главою 27 Кодексу. Зокрема, статтею 197 цієї глави визначено, що у випадках, передбачених законом, на окремі товари можуть запроваджуватися обмеження у разі їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України здійснюється на підставі дозволів уповноважених органів державної влади, що виконують відповідні контрольні функції.

    Переліки товарів із зазначенням кодів згідно з УКТЗЕД, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України, затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 № 436.

    Відповідно до вимог статті 319 Кодексу товари, що переміщуються через митний кордон України, крім митного контролю, можуть підлягати державному санітарно-епідеміологічному, ветеринарно-санітарному, фітосанітарному, екологічному та радіологічному контролю.

    Вичерпні переліки товарів (з описом та кодом згідно з УКТ ЗЕД), що підлягають державному контролю (у тому числі в формі попереднього документального контролю) у разі переміщення через митний кордон України, а також Порядок здійснення попереднього документального контролю затверджено Постановами Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 № 1030 "Деякі питання здійснення попереднього документального контролю в пунктах пропуску через державний кордон України" та № 1031 "Деякі питання здійснення державного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України".

    Відповідно до Порядку здійснення попереднього документального контролю в пунктах пропуску через державний кордон України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 № 1030, для здійснення попереднього документального контролю товарів перевізник або експедитор чи уповноважена особа надає посадовій особі митного органу документи та/або відомості, необхідні для здійснення відповідного виду державного контролю.

    Вичерпний перелік документів та відомостей, необхідних для митного контролю, які декларант, уповноважена ним особа або перевізник залежно від виду транспорту, яким здійснюється перевезення товарів, надають органу доходів і зборів в паперовій або електронній формі під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України та під час декларування товарів, визначений статтею 335 Кодексу.

    При цьому слід зазначити, що частиною третьою статті 69 та частиною першою статті 327 Кодексу встановлено, що:

    на вимогу посадової особи органу доходів і зборів декларант або уповноважена ним особа зобов’язані надати усі наявні відомості, необхідні для підтвердження заявлених ними кодів товарів, поданих до митного оформлення, а також зразки таких товарів та/або техніко-технологічну документацію на них;

    у разі потреби для участі у здійсненні митного контролю можуть залучатися спеціалісти та експерти.

    Вимоги щодо місця здійснення митного оформлення товарів законодавчо визначені статтею 247 Кодексу.

    Обов’язковою умовою здійснення імпортно-експортних операцій є перебування особи, яка здійснює операції з товарами, у відповідному реєстрі. Централізований облік осіб, які здійснюють операції з товарами (юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців) відповідно до статті 455 Кодексу веде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Взяття на облік осіб, які здійснюють операції з товарами, проводиться одноразово у відповідному підрозділі будь-якої митниці у Порядку, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 15.06.2015 № 552.

    При ввезенні медичних виробів на митну територію України у митному режимі імпорту (випуск для вільного обігу) ввізне мито сплачується на загальних підставах згідно із ч. 1 ст. 286 Кодексу за ставками, встановленими Законом України від 19.09.2013 № 584-VІІ "Про Митний тариф України".

    Відповідно до підпункту "в" пункту 193.1 статті 193 Податкового кодексу України (ВР України, від 02.12.2010, № 2755-VI "Податковий кодекс України", далі – Податковий кодекс) встановлено ставку податку на додану вартість в розмірі 7 відсотків від бази оподаткування по операціях з:

    - постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України;

    - постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

    Перелік медичних виробів (з описом та кодом згідно з УКТ ЗЕД), операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків, встановлено Постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 № 410.

    Водночас, згідно з пунктом 38 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу, тимчасово, до 31.03.2019, від оподаткування ПДВ звільняються:

    - операції з ввезення на митну територію України лікарських засобів, внесених до Державного реєстру лікарських засобів, медичних виробів, внесених до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення та/або введених в обіг відповідно до законодавства у сфері технічного регулювання та оцінки відповідності, та операції з першого постачання таких лікарських засобів, медичних виробів на митній території України;

    - операції з першого постачання виробником на митній території України лікарських засобів, внесених до Державного реєстру лікарських засобів, медичних виробів, внесених до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення та/або введених в обіг відповідно до законодавства у сфері технічного регулювання та оцінки відповідності;

    - операції з постачання (передачі) лікарських засобів та медичних виробів, що були ввезені та/або поставлені на митній території України відповідно до цього пункту, у системі охорони здоров’я від центрального органу виконавчої влади України, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, та/або від державних підприємств, створених за наказом цього центрального органу виконавчої влади, до кінцевого споживача (пацієнта) у межах виконання бюджетних програм із забезпечення медичних заходів державних програм та/або комплексних заходів програмного характеру у сфері охорони здоров’я.

    Звільнення від оподаткування ПДВ, передбачене цим пунктом, застосовується, якщо ввезення та/або постачання здійснюється на підставі договорів із спеціалізованими організаціями, що здійснюють закупівлі, перелік яких визначений Законом України "Про здійснення державних закупівель", укладених на виконання угод між центральним органом виконавчої влади України, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, та відповідною спеціалізованою організацією, що здійснює закупівлі, у межах виконання бюджетних програм із забезпечення медичних заходів державних програм та/або комплексних заходів програмного характеру у сфері охорони здоров’я.

    У разі порушення цільового використання лікарських засобів та медичних виробів, що ввозяться на митну територію України та/або постачаються на митній території України відповідно до цього пункту, платник податку зобов’язаний збільшити податкові зобов’язання за наслідками податкового періоду, на який припадає таке порушення, на суму ПДВ, що мала бути сплачена в момент ввезення (нарахована в момент постачання) таких лікарських засобів та медичних виробів, а також несе відповідальність відповідно до законодавства.

    Перелік лікарських засобів та медичних виробів, які закуповуються на підставі угод щодо закупівлі із спеціалізованими організаціями, що здійснюють закупівлі, та порядок ввезення, постачання і цільового використання лікарських засобів, медичних виробів, що звільняються від оподаткування ПДВ відповідно до цього пункту, визначаються Кабінетом Міністрів України.

    Крім того, статтею 247 Кодексу встановлено, що за виконання митних формальностей контролюючими органами поза місцем розташування контролюючих органів або поза робочим часом, установленим для них, із заінтересованих осіб справляється плата у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України. Розміри такої плати затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2003 № 93 "Про справляння плати за виконання митних формальностей митними органами поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів".

    Медичне обладнання для проведення ультразвукової діагностики класифікується за кодом 901812000 згідно з УКТЗЕД. Інформація про ставки митних платежів, які підлягають сплаті при поміщенні вищезазначеного товару в митний режим імпорту (випуск для вільного обігу), станом на 27.05.2016 наведена в таблиці.

    Вид

    Ставка

    Підстава

    Ввізне мито

    0%

    Діє з 01.01.2014р., Закон від 19.09.2013 № 584-VII "Про Митний тариф України"

    ПДВ

    20 %

    Діє з 01.01.2011р., Закон від 02.12.2010 № 2755-VI "Податковий Кодекс України"

    Згідно з Переліком товарів, що підлягають державному контролю (у тому числі у формі попереднього документального контролю) у разі переміщення їх через митний кордон України, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 № 1031, вищезазначений товар при ввезенні на митну територію України підлягає радіологічному контролю в пункті пропуску та санітарно-епідеміологічному контролю в митниці призначення.

    Роман Клієнт 4 роки тому

    Дякую Вам!

    Гончаренко Константин
    10%
    Гончаренко Константин 4 роки тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Процедура реєстрації в митниці регламентована Наказом Міністерства фінансів України від 15-06-2015 року №552 «Про затвердження Порядку обліку осіб, які здійснюють операції з товарами».

    Зареєструватися у митниці – це значить стати володарем облікового номера учасника ЗЕД та виписки з Реєстру осіб, які здійснюють операції з товарами з номерною печаткою, яку ставить митний інспектор. Щоб здійснити задумане, вам знадобиться зібрати певний перелік документів для акредитації на митниці та подати заяву за формою № 1-ЗЕД у відділення митниці за місцем знаходження суб’єкта.

    Порядок реєстрації учасника ЗЕД регулюється законодавством України, зокрема законом «Про зовнішньоекономічну діяльність». Якщо документи зібрані правильно, інспектор надасть вам обліковий номер не пізніше наступного робочого дня після подання необхідних паперів.

    Також подбайте про наявність документів про походження товару та наявність рахунку/invoice чи будь-якого іншого документу, який містить інформацію про найменування продавця, перелік товарів та їх ціну. (таким документом може бути договір купівлі - продажу з реквізитами та підписами сторін.

    Також необхідно буде заповнити митну декларацію на товар.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України