Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день, мы с родственником владеем трёхкомнатной квартирой. У меня 0.625 часть, у него 0.375. Я одна прописана в этой квартире и хочу там жить, поэтому предложила отдать деньги совладельцу за его часть, но он хочет большую сумму. Ключи есть только у меня и я боюсь что если пущу его туда, он заселится и поменяет замки. Как лучше решить данную ситуацию если не продавать квартиру? И с учётом того, что мы с совладельцем не можем по хорошему найти выход. Какие его права и может ли он взломать замки и зайти без моего ведома? Заранее благодарю за ответ!
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДобрый день, мы с родственником владеем трёхкомнатной квартирой. У меня 0.625 часть, у него 0.375. Я одна прописана в этой квартире и хочу там жить, поэтому предложила отдать деньги совладельцу за его часть, но он хочет большую сумму. Ключи есть только у меня и я боюсь что если пущу его туда, он заселится и поменяет замки. Как лучше решить данную ситуацию если не продавать квартиру? И с учётом того, что мы с совладельцем не можем по хорошему найти выход. Какие его права и может ли он взломать замки и зайти без моего ведома? Заранее благодарю за ответ!
Лишать собственника права пользования своим имуществом Вы не имеете права. Если не можете найти общий язык, обращайтесь в Суд.
Гражданский кодекс Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15):
ст.358 - "1. Право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою.";
ст.364 - "1. Співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності.";
ст.365 - "1. Право особи на частку у спільному майні може бути припинене за рішенням суду на підставі позову інших співвласників, якщо:...
2) річ є неподільною;...";
ст.367 - "1. Майно, що є у спільній частковій власності, може бути поділене в натурі між співвласниками за домовленістю між ними."
Пост. Пленуму ВСУ "Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок" :
"...6. При вирішенні справ про виділ в натурі часток жилого будинку, що є спільною частковою власністю, судам належить мати на увазі, що,иходячи зі змісту ст.115 ЦК, це можливо, якщо кожній із сторін може бути виділено відокремлену частину будинку з самостійним виходом (квартиру). Виділ також може мати місце при наявності технічної можливості переобладнати приміщення в ізольовані квартири.
Якщо виділ частки будинку в натурі неможливий, суд вправі за заявленим про це позовом встановити порядок користування відособленими приміщеннями (квартирами, кімнатами) такого будинку.
У цьому разі окремі підсобні приміщення (кухня, коридор тощо) можуть бути залишені в загальному користуванні учасників спільної часткової власності. Порядок користування жилим будинком може бути встановлено також і між учасниками спільної сумісної власності.
При неможливості виділу частки будинку в натурі або встановлення порядку користування ним, власнику, що виділяється, за його згодою присуджується грошова компенсація. Розмір грошової компенсації визначається за угодою сторін, а при відсутності такої угоди - судом по дійсній вартості будинку на час розгляду справи.".
Я готова выплатить совладельцу за его часть, но он отказывается от этой суммы и хочет намного больше. Значит я могу подать в суд на него, чтобы в суде определили сумму которую я ему должна по закону?
Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду
вам нужно будет заплатить часть от средней рыночной стоимости
и кроме того что б выкупить его часть должны быть условия соблюдены
есть к вам вопросы
"нужна детальная консультация или помощь в подготовке иска - заявы - обращайтесь через сайт "
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіЯ готова выплатить совладельцу за его часть, но он отказывается от этой суммы и хочет намного больше. Значит я могу подать в суд на него, чтобы в суде определили сумму которую я ему должна по закону?
Да, пусть суд решит какая доля компенсации. Советовал бы обратиться к адвокату, по поводу составления иска.
Юрист, м. Львів, 6 років досвіду
Доброго вечора.
У Вашій ситуації, дана особа виступає співвласником нерухомості та відповідно має правомочності власника житла, а саме право володіння, користування та розпорядження власністю.
Якщо в добровільному порядку не вдається врегулювати дане питання, Ви маєте право звернутися до суду з позовом про припинення права на частку у спільному майні відповідно до ч.1 ст. 365 ЦК України, яка встановлює, що право особи на частку у спільному майні може бути припинене за рішенням суду на підставі позову інших співвласників, якщо:
1) частка є незначною і не може бути виділена в натурі;
2) річ є неподільною;
3) спільне володіння і користування майном є неможливим;
4) таке припинення не завдасть істотної шкоди інтересам співвласника та членам його сім'ї.
При цьому, суд може прийняти рішення про припинення права особи на частку за наявності хоча б однієї з обставин, передбачених пунктами 1-3 частини першої статті 365 ЦК України, за умови, що таке припинення не завдасть істотної шкоди інтересам співвласника.
Варто зазначити, що дана категорія справ є досить складна в доказуванні, оскільки істотна шкода є оціночним поняттям, та враховується залежності від обставин справи. Зокрема, в такій категорії спорів необхідно довести, що така особа, має інше житло у власності, а тому це не завдасть істотної шкоди. Здебільшого саме даний факт береться судами до уваги при розгляді такої категорії справ.
Водночас при зверненні до суду з позовом в порядку статті 365 ЦК України, Ви зобов'язані внести на депозитний рахунок суду грошову суму коштів, тобто вартість частки такого співвласника.
Крім цього, у Вашій ситуації, якщо інший співвласник не має можоивості потрапити до помешкання, він має право на подання позову про усунення перешкод у користуванні майном та вселення.
Варто відмітити, що ще можливий варіант звернення до суду з позовом про встановлення порядку користування квартирою.
Якщо у Вас виникнуть відповідні запитання, звертайтесь на електронну адресу: martazmysla@ukr.net - буду рада відповісти.