Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте.у моей подруги частный нотариус заблокировал(долги по кредитам) все карточные счета ,в том числе и зарплатную карту.живёт она с несовершеннолетней дочерью(11лет).Подскажите пожалуйста,что ей делать,куда обращаться?!Деньги(зарплата) заблокированы,как жить?!
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду
добрий день.
Можливо щодо Вашої подруги відкрито виконавче провадження? Потрібно подивитися в реєстрі боржників.
Якщо є блокування картки - оскаржувати.
Якщо є виконавчий напис нотаріуса - оскаржувати також до суду.
Потрібно розуміти, що там за справа, які є документи
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Добрый день, изначально посмотреть в реестре должников кто исполнитель, потом обратиться к исполнителю с заявлением о предоставлении документов исполнительного производства, также написать заявление о снятии ареста со спецсчета. К заявлению нужно приложить документы подтверждающие что арест наложен на спецсчет. Если других доходов нет, с зарплаты можно взыскать не более 20 %, но там скорее всего нужно обжаловать исполнительную надпись, так как в большинстве случаев ее выносить с нарушением.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіПо действующему законодательству, в случае с пенсионными, зарплатными и социальными счетами, судебный исполнитель имеет право на арест не более 20% суммы.
В соответствии с ч. 2 ст. 48 Закона Украины "Об исполнительном производстве" запрещено накладывать арест на счета со специальным статусом (таким счетом является Ваш; ссылка: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19#n471).
Чтобы снять арест, Вам необходимо документально подтвердить статус счёта и уведомить об этом исполнителя (в соотв. с п. 1 ч. 4 ст. 59 того же Закона, ссылка: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19#n565).
Но исполнитель вряд ли признает свою ошибку.
Попробуйте обратиться в подразделение Минюста в Вашей области, с жалобой на незаконные действия исполнителя или обращайтесь в Суд.
Свою правоту обосновуйте следующими аргументами:
Приписами частини 1 статті 2, частини 2 статті 10 Конвенції про захист заробітної плати від 01 липня 1949 року № 95, ратифікованої Україною 04 серпня 1961 року, визначено, що дана Конвенція застосовується до всіх осіб, яким виплачується або повинна виплачуватися заробітна плата. Заробітна плата повинна охоронятися від арештів і передачі в такій мірі, в якій це вважається потрібним для утримання працівника і його сім`ї.
Заробітна плата в розумінні поняття «власності» є майном, на захист якого в тому числі стає стаття 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Принципи, закріплені в статях 3 та 43 Конституції України, також знаходять своє вираження в положеннях статей 97 Кодексу законів про працю України, статтях 15, 22, 24 Закону України «Про працю».
Зазначені норми в сукупності свідчать про те, що держава гарантує та захищає законом право громадянина на своєчасне одержання винагороди за працю.
Отже, виплата установою працівникам заробітної плати має пріоритет перед погашенням заборгованості іншим кредиторам підприємства. Накладення ж арешту на рахунок боржника, який призначений також і для виплати заробітної плати та інших виплат працівникам боржника, унеможливлює своєчасне здійснення таких виплат, що невідворотно призводить до порушення конституційних прав громадян, які працюють на підприємстві відповідача, на оплату праці.
(!!!) Відповідно до частин 3, 4 статті 59 Закону 1404-VIII у разі виявлення порушення порядку накладення арешту, встановленого цим Законом, арешт з майна боржника знімається згідно з постановою начальника відповідного відділу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець. Підставою для зняття виконавцем арешту з усього майна (коштів) боржника або його частини є отримання виконавцем документального підтвердження, що рахунок боржника має спеціальний режим використання та/або звернення стягнення на такі кошти заборонено законом.
ВИСНОВОК: Тобто, рахунки, які передбачені для виплати заробітної плати та сплати податків, зборів і обов`язкових платежів до Державного бюджету України, є рахунками із спеціальним режимом, на які виконавчою службою відповідно до вимог законодавства арешт не накладається, а виокремлення таких рахунків належить до повноважень виконавчої служби.
Если есть дополнительные вопросы связывайтесь со мной через мой профиль на сайте.